Dyrektor Taczyński prosi o nowy budynek dla rypińskiej biblioteki

Dyrektor Taczyński prosi o nowy budynek dla rypińskiej biblioteki

8 maja to szczególna data, zwracająca uwagę na pracę osób zaangażowanych w szerzenie dostępu do słowa pisanego i działających aktywnie na rzecz zwiększenia czytelnictwa. Dzień Bibliotekarza podkreśla również prestiż tego zawodu, dzięki któremu miłość do czytania zaszczepia się już u dzieci i uczniów.

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, zainicjowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, obchodzony jest w Polsce od 1985 roku. Święto to rozpoczyna Tydzień Bibliotek – kilkudniowe cykle spotkań z czytelnikami, prelekcje, warsztaty i konferencje.

Hasło tegorocznego święta brzmi #biblioteka. 

Za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, imprezy, konkursy. Współczesna biblioteka jest mocno zakorzeniona w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość. Marka biblioteka jest utrwalona w świadomości społecznej, ale nieustannie poszukuje nowych użytkowników i przyciąga ich innowacyjnymi usługami. Promowanie biblioteki opatrzone znakiem # ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usług i zasobów, świadczy o tym, że biblioteka jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii. Hasztag porządkuje i wyróżnia, a przede wszystkim podkreśla szczególne znaczenie biblioteki w systemach informacyjnych – tłumaczy Stowarzyszenie Bibliotek Polskich.

Na specjalne wydarzenia zapraszają między innymi biblioteki z Lublina, oferujące bogaty program dla wszystkich czytelników, od przedszkolaków począwszy (do zobaczenia tutaj). Z kolei Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu świętuje podwójnie, bowiem właśnie przypada 190. rocznica jej założenia. Z tej okazji poznańscy bibliotekarze przez cały miesiąc zapraszają na spotkania autorskie prezentujące różne gatunki literackie – literaturę obyczajową, fantastykę, reportaż, kryminał i poezję. Spotkać będzie można między innymi Ałbenę Grabowską, Monikę Sznajderman, Katarzynę Zyskowską i Jakuba Ćwieka (więcej informacji w kalendarium).

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek składamy życzenia wszystkim pracownikom i pracownicom bibliotek, zarówno tych miejskich, jak i pedagogicznych, szkolnych i uniwersyteckich. Życzymy wielu czytelników – młodszych i starszych – i mnóstwa satysfakcji z pracy!


Czytaj więcej…

#biblioteka. Dziś Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

8 maja to szczególna data, podkreślająca pracę osób zaangażowanych w szerzenie dostępu do słowa pisanego i działających aktywnie na rzecz zwiększenia czytelnictwa. Dzień Bibliotekarza podkreśla również prestiż tego zawodu, dzięki któremu miłość do …

Źródło: Lubimyczytac.pl

Dyrektor Taczyński prosi o nowy budynek dla rypińskiej biblioteki

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek po raz pierwszy zorganizowało Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w 1985 roku. Do dziś jest powszechnie obchodzonym świętem, w którym uczestniczą książnice publiczne, ale także uniwersyteckie, w ramach Tygodnia …

Źródło: Gazeta Pomorska

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *