Dramatyczna sytuacja w schronisku w Wadowicach Dolnych …

Dramatyczna sytuacja w schronisku w Wadowicach Dolnych ...

Od kilku dni IMGW wydaje ostrzeżenia przed intensywnymi opadami i zagrożeniem podtopień. W środę pojawiły się alerty dla aż sześciu województw w Polsce. Poziom rzek może przekroczyć stany alarmowe na Podkarpaciu, Śląsku, Dolnym Śląsku, w Małopolsce oraz w regionie świętokrzyskiego i na Lubelszczyźnie. 

Od jakiegoś czasu wiele miejsc w Polsce nawiedzają intensywne opady i niektórzy już teraz muszą radzić sobie z ich skutkami. Schronisko „Czekadełko” we wsi Wadowice Dolne koło Mielca opublikowało dramatyczny wpis. „Przerwało wał, toniemy…” – napisano w środę rano na profilu schroniska. Na zdjęciach widać, że poziom wody jest na tyle wysoki, że mniejsze psy brodzą w niej po szyję.

Pracownicy „Czekadełka” piszą, że sytuacja jest bardzo zła. Nie dość, że magazyny, w których trzymana była karma dla podopiecznych, znalazły się pod wodą, to zagrożone są również zwierzęta. Wolontariusze piszą, że mają pod opieką ponad 40 psów, które natychmiast trzeba było przewieźć w suche miejsce. Kilka godzin później do Wadowic Dolnych pomoc przypłynęła łodzią – psy są transportowane w bezpiecznie miejsce. Schronisko po godzinie 14 prosiło o pomoc w ewakuacji. „Potrzebne są wodery i łodzie motorowe” – podano. Z kolei o 16 informowano, że znaleźli się ludzie do pomocy, ale brakuje woderów (nieprzemakalnych spodniobutów) do brodzenia po terenie schroniska.  

Aktualnie kluczowe jest znalezienie domów tymczasowych, nawet w  niezbyt dobrych – ale bezpiecznych – warunkach. „Wystarczy nawet buda z łańcuchem, byle była na terenie niezalewowym” – pisze pani Agata, jedna z pracownic schroniska. Konieczne jest także zapewnienie zwierzętom jedzenia.

Nie mamy karmy, nie mamy transportu, nie mamy nic, chcemy zawalczyć o życie naszych psów. Błagam pomóżcie

– pisze pani Agata.

Na profilu Schroniska dla zwierząt „Czekadełko” pojawiły się dane konta, na które można wpłacać pieniądze na pomoc psom pozbawionym domu przez powódź. Osoby, które chcą wesprzeć schronisko w Wadowicach Dolnych, proszone są o kierowanie darowizn na konto schroniska:

FUNDACJA ANIMALS PURA VIDA
Wadowice Dolne 166, 39-308 Wadowice Górne, Polska
numer konta 43 1020 4913 0000 9102 0167 2690


Czytaj więcej…

Wadowice. Schronisko "Czekadełko" walczy z powodzią. Ogromny …

Dramatyczna sytuacja schroniska "Czekadełko" w Wadowicach Dolnych koło Mielca. W wyniku powodzi został przerwany wał. Całe schronisko znalazło się pod wodą. Ruszyła specjalna zbiórka, by pomóc zwierzętom. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania.

Źródło: Wirtualna Polska

Schronisko dla zwierząt pod Mielcem tonie. Zwierzęta ewakuowane …

Schronisko dla zwierząt w Wadowicach Dolnych tonie – w okolicy przerwało wał przeciwpowodziowy i zalało schronisko. Wolontariusze wystosowali dramatyczny apel o pomoc: poszukują łodzi, którą będą mogli ewakuować zwierzęta, szukają też domów …

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Dramatyczna sytuacja w schronisku w Wadowicach Dolnych

Pracownica schroniska Agata Włoch poinformowała, że sytuacja jest na tyle poważna, że „psy mogą utonąć”. „Pilnie potrzebna łódź lub motorówka, aby móc wydostać psy z zalanego terenu. Pilnie potrzeba domów tymczasowych dla 44 psów, nawet buda z …

Źródło: Wprost.pl

Dramatyczna sytuacja w schroniskach dla zwierząt. W Wadowicach

Sytuacja w schronisku dla zwierząt w Mielcu i innych schroniskach na terenie całego powiatu mieleckiego staje się bardzo dramatyczna. … W Wadowicach Dolnych przerwało wał, co dla schroniska dla zwierząt "Czekadełko" miało dramatyczny skutek.

Źródło: Nowiny24

Schronisko dla zwierząt na Podkarpaciu pod wodą. Dramatyczny …

Na niebezpieczeństwo narażeni są nie tylko ludzie, ale również zwierzęta. Do redakcji RadioZET.pl napisała pani Katarzyna ze schroniska dla zwierzątCzekadełkow Wadowicach Dolnych k. Mielca (woj. podkarpackie). Jak pisze, schronisko tonie pod …

Źródło: Radio ZET

Psy ze schroniska "Czekadełko" uratowane. Pomogli strażacy

Z zagrożonego zalaniem schroniska dla zwierząt w Wadowicach Dolnych k. Mielca (Podkarpackie) strażacy ewakuowali 55 psów i jednego kota. – Na miejscu nie ma już ani jednego zwierzęcia – powiedział rzecznik podkarpackiej straży pożarnej Marcin …

Źródło: PolskieRadio24.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *