Dramatyczna sytuacja w schroniskach dla zwierząt. W Wadowicach …

Dramatyczna sytuacja w schroniskach dla zwierząt. W Wadowicach ...

Schronisko znajduje się w Wadowicach Dolnych w województwie podkarpackim, które zmaga się z ulewnymi opadami deszczu. W wielu miejscach lokalne rzeki wezbrały, są podtopienia.

Mimo wałów przeciwpowodziowych – zalane zostało także schronisko. „Przerwało wał, toniemy” – napisano na Facebooku „Czekadełka” w środę przed południem. Poinformowano także, że wody stale przybywa i do schroniska można się dostać tylko łodzią.

Jeszcze przed godziną 12 psy zostały wypuszczone z boksów. Chwilę po godzinie 14 poinformowano z kolei, że rozpoczęła się ich ewakuacja. Pilnie poszukiwane są domy tymczasowe dla zwierzaków.

Szczegóły dotyczące obecnej sytuacji w schronisku „Czekadełko” można znaleźć na profilu placówki na Facebooku.

Jednocześnie ruszyła też publiczna zbiórka – pieniędzy oraz rzeczy potrzebnych w schronisku. 

O pomoc prosi także inne schronisko z Podkarpacia, a dokładnie – z Mielca. „W Schronisku zabrakło karmy, legowiska dla psów są zniszczone. Pomaga nam Straż Pożarna, która odpompowuje wodę z boksów. Psy są przeniesione na halę i zabezpieczone” – czytamy na stronie ich publicznej zbiórki.

Potrzebne są m.in. koce, legowiska i karma. „Wiele z tych psów już przechodziło tragedię w życiu, nie pozwólmy, by w chwilach grozy chodziły głodne i mokre” – apelują pracownicy schroniska. 


Czytaj więcej…

Dramatyczna sytuacja w schronisku w Wadowicach Dolnych

W Wadowicach Dolnych woda przerwała wał i zalała teren schroniska „Czekadełko”. Pracownicy placówki apelują o pomoc. W poniedziałek 22 maja 2019 roku po godzinie 10.00 Schronisko dla zwierząt „Czekadełko” opublikowało dramatyczny post na …

Źródło: Wprost.pl

Strażacy uratowali psy i kota z podtopionego schroniska. "Na …

Z zagrożonego zalaniem schroniska dla zwierząt w Wadowicach Dolnych k. Mielca (Podkarpackie) strażacy ewakuowali 55 psów i jednego kota. "Na miejscu nie ma już ani jednego zwierzęcia" – powiedział PAP w środę rzecznik podkarpackiej straży …

Źródło: Dziennik.pl

Schronisko znalazło się pod wodą. Trwa ewakuacja zwierząt …

Schronisko "Czekadełko" w Wadowicach Dolnych woła o pomoc. Ze względu na obfite opady deszczu znalazło się pod wodą. Jak informują pracownicy placówki, całkowicie zalane zostały magazyny z karmą i środkami pierwszej pomocy dla zwierząt.

Źródło: tokfm.pl

Schronisko dla zwierząt pod Mielcem tonie. Zwierzęta ewakuowane …

Schronisko dla zwierząt w Wadowicach Dolnych tonie – w okolicy przerwało wał przeciwpowodziowy i zalało schronisko. Wolontariusze wystosowali dramatyczny apel o pomoc: poszukują łodzi, którą będą mogli ewakuować zwierzęta, szukają też domów …

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Wadowice. Schronisko "Czekadełko" walczy z powodzią. Ogromny …

Dramatyczna sytuacja schroniska "Czekadełko" w Wadowicach Dolnych koło Mielca. W wyniku powodzi został przerwany wał. Całe schronisko znalazło się pod wodą. Ruszyła specjalna zbiórka, by pomóc zwierzętom. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania.

Źródło: Wirtualna Polska

Dramatyczna sytuacja w schroniskach dla zwierząt. W Wadowicach

Sytuacja w schronisku dla zwierząt w Mielcu i innych schroniskach na terenie całego powiatu mieleckiego staje się bardzo dramatyczna. W internecie pojawiają się apele o pomoc. W Wadowicach Dolnych przerwało wał, co dla schroniska dla zwierząt …

Źródło: Nowiny24

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *