Donald Trump wydał oświadczenie ws. 40. rocznicy pielgrzymki …

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Zbigniew Hoffmann ...

Prezydent Trump podkreślił, że dziewięciodniowa pielgrzymka papieża Jana Pawła II do Polski zmieniła bieg historii. „Pamiętając o długotrwałej walce Polaków z komunizmem podkreślamy, że miliony ludzi cieszą się wolnością dzięki świętemu papieżowi Janowi Pawłowi II i jego niezwykłemu życiu jako ucznia Jezusa Chrystusa oraz orędownika ludzkiej godności i wolności religijnej” – napisał amerykański przywódca.

Prezydent USA wyraził przekonanie, że homilia papieża podczas mszy świętej w Warszawie stanowiła mocne przesłanie nadziei nie tylko dla Polaków, ale ludzi na całym świecie. „Jego słowa były wyzwaniem rzuconym represyjnym siłom komunizmu w Polsce i reszcie Europy” – napisał Donald Trump. Podkreślił, że przesłanie Jana Pawła II dodało odwagi Polakom w walce o lepsze życie oraz o wolność.

„Melania razem ze mną wspomina św. Jana Pawła II, którego przejmujące przemówienie poruszyło dusze Polaków i ostatecznie doprowadziło do obalenia Żelaznej Kurtyny komunizmu w Europie. Nadal starajmy się czerpać siłę z jego słów oraz odwołania do wielkiego boskiego miłosierdzia, mocy i chwały” – zakończył oświadczenie prezydent Donald Trump.

40. lat temu, 2 czerwca 1979 roku do komunistycznej Polski przybył Jan Paweł II. Odwiedził wtedy Warszawę, Gniezno, Częstochowę, Kraków, Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice, Oświęcim i Nowy Targ. Szacuje się, że w spotkaniach z Janem Pawłem II uczestniczyło około 10 milionów Polaków.

Pierwszego dnia pielgrzymki, na placu Zwycięstwa (dzisiejszy plac Piłsudskiego) w Warszawie Jan Paweł II wypowiedział słynne słowa: 

Wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja, Jan Paweł II, papież. Wołam z całej głębi tego Tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!

Metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz przed 40. rocznicą przyjazdu papieża do Polski mówił, że wizyta Jana Pawła II miała niebagatelne znaczenie dla naszej Ojczyzny. Podkreślił, że zaowocowała ona powstaniem „Solidarności” i rozpoczęła dalsze przemiany wolnościowe w ojczyźnie.


Czytaj więcej…

"Pobudził naszego ducha". 40 lat temu Jan Paweł II przybył do Polski

40 lat temu, 2 czerwca 1979 roku, Karol Wojtyła po raz pierwszy odwiedził Polskę jako papież Jan Paweł II. Pielgrzymka, która zdaniem części historyków w dużym stopniu zapoczątkowała też rozpad systemu komunistycznego, wywołała w kraju nieopisany …

Źródło: TVN24

40 lat temu Jan Paweł II budził Polaków z komunistycznej beznadziei

W niedzielę upływa 40 lat od rozpoczęcia pierwszej wizyty w Polsce papieża Jana Pawła II. 2 czerwca 1979 roku przyniósł nam On powiew duchowej wolności w kraju od dziesięcioleci zniewolonym komunistycznymi okowami. W powszechnym przekonaniu …

Źródło: PCh24.pl

Donald Trump wydał oświadczenie ws. 40. rocznicy pielgrzymki …

Prezydent Trump podkreślił, że dziewięciodniowa pielgrzymka papieża Jana Pawła II do Polski zmieniła bieg historii. "Pamiętając o długotrwałej walce Polaków z komunizmem podkreślamy, że miliony ludzi cieszą się wolnością dzięki świętemu papieżowi …

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Donald Trump: Jan Paweł II rzucił wyzwanie represyjnym siłom …

Prezydent Stanów Zjednoczonych wydał specjalne oświadczenie z okazji 40. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Podkreślił w nim, że miliony ludzi cieszą się wolnością dzięki świętemu papieżowi i jego postawie w wyjątkowo trudnych czasach walki …

Źródło: Wirtualna Polska

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *