Do kiedy potrwa strajk nauczycieli? Strajk nauczycieli: kiedy koniec?

Do kiedy potrwa strajk nauczycieli? Strajk nauczycieli: kiedy koniec?

Do kiedy potrwa strajk nauczycieli? Do kiedy jest strajk nauczycieli? Strajk nauczycieli: kiedy koniec? Strajk nauczycieli sparaliżował pracę setek szkół w całej Polsce, a także utrudnił życie samym rodzicom. Sprawdzamy, co wiadomo o dacie zakończeniu protestu pedagogów.

>> Ile zarabiają nauczyciele? Zarobki nauczycieli w Polsce w 2019 roku [KWOTA NETTO]

Najdokładniejszej odpowiedzi na temat daty zakończenia strajku nauczycieli udzielił pomysłodawca protestu, przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Poinformował on, że 8 kwietnia 2019 roku nauczyciele rozpoczynają bezterminowy strajk, i dodał:

Strajk będzie trwał tak długo, jak będą chcieli nauczyciele – stwierdził Broniarz w Dzienniku Gazecie Prawnej.

>> Strajk nauczycieli 2019. Kiedy się rozpocznie? Dlaczego nauczyciele strajkują?

Żeby zakończyć protest nauczycieli konieczne jest zawarcie ugody pomiędzy związkami zawodowymi a rządem. ZNP i FZZ pierwotnie zażądały 1000 zł podwyżki do obecnego wynagrodzenia. Ich obecnym postulatem jest 30 proc. wzrostu płac, który zostanie wprowadzony od 1 stycznia (15 procent) i kolejne 15 proc. od 1 września br.

Rząd zaproponował, że przyzna nauczycielom do 9,6 proc. podwyżki od września. Do tego doszła wypłaconą już 5 proc. podwyżka od stycznia br. Beata Szydło stwierdziła też, że rząd chce przyznać 100 złotych dla młodych nauczycieli “na start”, a także ustalić minimalnej kwoty dodatku za wychowawstwo w wysokości 300 zł.

>> Strajk nauczycieli: jak wziąć urlop? Kto może dostać wolne? Co zrobić z dziećmi w trakcie strajku nauczycieli?

ZagłosujCzy popierasz protest nauczycieli?

Póki co, nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o to kiedy zakończy się strajk nauczycieli. Pojawiły się już pogłoski o tym, że szkoły w kilku polskich miastach zakończą protest już po kilku dniach. Tak miało być m.in. w Gdańsku. Czekamy na oficjalne potwierdzenie tych informacji.

Jak poinformował Onet, propozycję dla nauczycieli ma w najbliższych dniach przedstawić premier Mateusz Morawiecki. Rząd chce w najbliższych dniach pokazać nową rozwiązanie konfliktu z nauczycielami. Propozycja Morawieckiego ma zawierać m.in. jeszcze szybsze podwyżki dla nauczycieli.

Egzamin gimnazjalny i ósmoklasisty 2019 – czy odbędą się w terminie, czy zostaną przełożone?
 

RadioZET.pl/Onet.pl/PZ


Czytaj więcej…

Do kiedy potrwa strajk nauczycieli? Strajk nauczycieli: kiedy koniec?

Do kiedy będzie trwał strajk nauczycieli? Po tym jak rozpoczął się protest pedagogów w całej Polsce w wielu szkołach nie odbywają się lekcje, a uczniowie są kierowani na zajęcia opiekuńcze. Sprawdzamy czy jest już wyznaczona data końca strajku i do …

Źródło: Radio ZET

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *