Do kiedy potrwa strajk nauczycieli? Strajk nauczycieli: kiedy koniec?

Do kiedy potrwa strajk nauczycieli? Strajk nauczycieli: kiedy koniec?

Egzaminy gimnazjalne i ósmych klas zagrożone? Egzaminy w kwietniu

Zgodnie z reformą oświatową znikają gimnazja, ten rok szkolny, a zarazem tegoroczny egzamin jest dla nich ostatnim. Zarazem to pierwszy od czasu reformy rok, w którym do egzaminu przystąpią także ósmoklasiści. Jedni i drudzy uczą się w tych samych budynkach szkół – taka zbitka egzaminacyjna nie ułatwia życia ani nauczycielom, ani uczniom. Tymczasem może się na to nałożyć kolejny problem: trwa spór między rządem a związkami zawodowymi na tle płac nauczycieli. Związki zapowiedziały, że w razie niepowodzenia rozmów 8 kwietnia rozpocznie się w szkołach bezterminowy strajk.

Co o tym sądzą ugrupowania polityczne?

  • PSL: szkołę zaniedbano, nauczyciele zarabiają za mało wobec średniej krajowej.
  • PIS: Związek Nauczycielstwa Polskiego uprawia politykę przedwyborczą.
  • Kukiz’15: dzieci są zakładnikami dorosłych.
  • PO: szkolnictwo to chaos i upadek, nauczycielom należy się duże podwyżka.

STRAJK NAUCZYCIELI 2019. Co będzie, jeśli strajki przeszkodzą w egzaminach – Egzaminy w kwietniu 2019 zagrożone?

ZNP podaje wyniki referendum strajkowego w województwie zach…

Kalendarz roku szkolnego 2018/2019. Dni wolne od szkoły KALE…

Strajk nauczycieli 2019 – Uwaga rodzice. Możecie sobie zapewnić wolny dzień w przypadku strajku nauczycieli. Zobaczcie sposoby!

Uwaga rodzice. Możecie sobie zapewnić wolny dzień w przypadk…

O tym będą dyskutować wojewodowie z samorządowcami, przedstawicielami okręgowych komisji egzaminacyjnych i kuratorami oświaty. Chodzi o to, by wyeliminować groźbę nieprzeprowadzenia egzaminów absolwentów gimnazjów i ósmych klas zreformowanych podstawówek, ewentualnie – aby ustalić wyjście awaryjne.

Strajk nauczycieli 2019 Zasiłek opiekuńczy, urlop. Co mają z dziećmi zrobić rodzice?

Przesunięcie terminów egzaminów podstawowych nie byłoby proste choćby dlatego, że zrobi się ciasno od terminów. Pamiętajmy bowiem, że oprócz podstawowych są terminy dodatkowe. Centralna Komisja Egzaminacyjna ustaliła je na 3-5 czerwca dla ósmoklasistów i gimnazjalistów.

Związki domagają się 30-procentowych podwyżek dla nauczycieli już od 1 stycznia tego roku. Prezydent Andrzej Duda proponuje obniżenie kosztów uzyskania nauczycielskich przychodów do 50 procent, co podniosłoby wypłaty na rękę (tak mają np. twórcy). Komentarze przed planowaną rundą rozmów na godz. 16 w dniu 2 kwietnia są sprzeczne: jedne mówią, że wszystkie strony skazane są na kompromis, inne – że nie po to związki zapowiadali strajk, aby ulec władzy.

Terminy egzaminów maturalnych nie wydają się zagrożone, ponieważ są odległe:

  • terminy główne: 6-25 maja
  • terminy dodatkowe: od 3 do 19 czerwca

AKTUALIZACJA

Rozmowy między rządem a związkami zawieszono do godz. 13 w środę, 3 kwietnia. Strona rządowa proponuje, aby w razie strajku nauczyciele zawiesili go na czas egzaminów dla gimnazjalistów i ósmoklasistów.

Zobacz także: Konferencja dotycząca strajku nauczycieli

Aktualizacja 10.48 3.04.2019

Sławomir Broniarz z ZNP o żądaniach płacowych nauczycieli – Jeżeli strona rządowa będzie w dalszym ciągu prezentowała takie stanowisko, jakie prezentuje, to nie mamy powodu, żebyśmy ten strajk odwołali – mówił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

Aktualizacja 20.40 3.04.2019

Rozmowy w sprawie podwyżek dla nauczycieli między stroną rządową a związkami zawieszono do piątkowego poranku. Są nowe propozycje rządu, a z drugiej strony dwóch z trzech centrali związkowych: Związku Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych (związek Solidarność godzi się z rządem).

Aktualizacja 7.04.2019

Jednak strajk nauczycieli! Rząd nie dogadał się z dwiema centralami związkowymi, podpisał tylko separatystyczne porozumienie z „Solidarnością”. Co mają robić rodzice?

Od poniedziałku bezterminowy strajk nauczycieli. W niedzielę wieczorem wznowiono rozmowy w sprawie podwyżek dla nauczycieli, ale rząd nie dogadał się ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. 80 procent placówek oświatowych, w tym przedszkola, przystępuje w poniedziałek do akcji strajkowej


Czytaj więcej…

Ile potrwa strajk nauczycieli? Do kiedy strajk nauczycieli! Które …

STRAJK NAUCZYCIELI 2019, GODZ. 21:13 – Będę zachęcać i namawiać, żebyśmy dzisiaj podpisali porozumienie – mówiła Beata Szydło. Wciąż trwają mozolne rozmowy. STRAJK NAUCZYCIELI, GODZ. 21:10 Jak podał Związek Nauczycielstwa Polskiego …

Źródło: Express Ilustrowany

Do kiedy potrwa strajk nauczycieli? Strajk nauczycieli: kiedy koniec?

Do kiedy będzie trwał strajk nauczycieli? Po tym jak rozpoczął się protest pedagogów w całej Polsce w wielu szkołach nie odbywają się lekcje, a uczniowie są kierowani na zajęcia opiekuńcze. Sprawdzamy czy jest już wyznaczona data końca strajku i do …

Źródło: Radio ZET

Strajk nauczycieli 2019. Prezydent Duda zabrał głos RELACJA NA …

Jeden z bliskich współpracowników premiera miał zapewnić: – Będziemy chcieli jak najszybciej usiąść do stołu rozmów i znaleźć wyjście, by jak nie zakończyć, to zawiesić na czas egzaminów gimnazjalnych strajk nauczycieli. Wkrótce podamy szczegóły naszej propozycji. 14:52 Zdarzają się również sytuacje niekonwencjonalne …. do nauczycieli: oczywiście, jeśli państwo uważacie, że strajk jest niezbędny – dobrze. Ale w ciągu tych dni najbliższych, kiedy będą egzaminy prosimy, wróćcie do dzieci. Wróćcie do dzieci …

Źródło: SuperBiz.SE.pl

Strajk nauczycieli 2019. Co z egzaminami? Relacja na żywo

Skala strajku jest ogromna, choć z danych MEN wynika, że do strajku przystapiło jedynie 48,5 proc. placóweki. ZNP przekonuje, że jest ich o wiele więcej. Z najnowszych informacji związku wynika, że do strajku przystąpiło prawie 14,5 tysiąca szkół i …

Źródło: Wirtualna Polska

Strajk w szkołach, a idole uczniów milczą. Youtuber Człowiek Warga …

I z drugiej strony nauczyciel nie może sobie wziąć urlopu na żądanie lub wolnego kiedy chce, tylko musi przyjść do szkoły choćby nie wiem co. A jakie ty masz wspomnienia ze szkoły? Jakie miałeś relacje z nauczycielami? Na pewno mieli na ciebie wpływ, …

Źródło: naTemat

Strajk nauczycieli 2019. Rozmowy "ostatniej szansy" zakończone …

Proszę, pozwólcie, żeby młodzież mogła spokojnie odbyć egzaminy – zaapelował w poniedziałek do strajkujących nauczycieli prezydent Andrzej Duda. Zaznaczył jednocześnie, że nauczyciele powinni być godnie wynagradzani i mają prawo tego oczekiwać.

Źródło: Wirtualna Polska

Strajk nauczycieli 2019 NAJNOWSZE INFORMACJE – do kiedy i …

Rozmowy ostatniej szansy z Ministerstwem Edukacji Narodowej nie przyniosły porozumienia. Strajk nauczycieli stał się więc faktem! W poniedziałek 8 kwietnia w wielu szkołach w całej Polsce rozpoczął się protest. Jaka jest jego forma? Do kiedy potrwa?

Źródło: Radio Eska

Strajk nauczycieli 2019 od poniedziałku 8.04 Do kiedy strajk

W gimnazjach i ósmych klasach wkrótce egzaminy końcowe. Termin podstawowy w gimnazjach to 10-12 kwietnia, dla ósmoklasistów 15-16 kwietnia. Ale strajk nauczycieli od 8 kwietnia może przekreślić te daty. Wciąż trwają płacowe rozmowy między rządem …

Źródło: Głos Koszaliński

Mateusz Morawiecki o strajku nauczycieli: zaoferowaliśmy bardzo …

10 do strajku nauczycieli przystąpiło 74,29 proc. placówek – poinformował szef ZNP; Po godzinie 15 miało miejsce kolejne spotkanie strony rządowej ze związkowcami. – Nasze propozycje … Szef rządu mówił, że negocjacje z nauczycielami, były bardzo trudne, "bo od końca stycznia, od lutego, od kiedy one się toczyły, to każdą z kolejnych propozycji rządu strona związkowa brała z dobrodziejstwem inwentarza, ale później następowały kolejne żądania". … Zapisano w nim 15 proc. podwyżki w 2019 r. – 9,6 proc.

Źródło: Onet.pl

STRAJK NAUCZYCIELI 2019. Ilu nauczycieli przystąpi do strajku

Dyrektorzy poszczególnych placówek będą dysponowali dokładną informacją, dopiero wtedy, gdy nauczyciele podpiszą listę strajkową. Ten obowiązek wynika z przepisów i procedur ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Do kiedy potrwa strajk …

Źródło: Dziennik Bałtycki

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *