Dlaczego Stefan Horngacher jeszcze nie ma nowej pracy? "To …

Dlaczego Stefan Horngacher jeszcze nie ma nowej pracy? "To ...

W Niemieckiej Federacji Narciarskiej bardzo chcą, by w przyszłym sezonie ich skoczków trenował Horngacher. Także Austriak jest za. Negocjacje trwają, ale ciągle nie uzgodniono wszystkich szczegółów.

– Rozmawiamy z nim i posuwamy się do przodu – powiedział dyrektor sportowy ds. skoków narciarskich w niemieckiej federacji Horst Huettel w rozmowie z ARD.

– Ciągle jest jedna czy dwie kwestie do uzgodnienia. Nie chodzi o kwestie finansowe. Spotkamy się w przyszłym tygodniu i mam nadzieję, że wszystko się uda – wyjawił po ostatnim konkursie sezonu w Planicy.

Niemcy są optymistami, ale są przygotowani na każdy wariant. – Jest też plan B – podsumował krótko Huettel.

– Są duże szanse, że będę trenerem. Jeśli tak się stanie, federacja wyda oświadczenie – stwierdził z kolei Horngacher w rozmowie z ARD.

Niemieckie media spekulują, że punktem spornym jest ciągle kształt sztabu szkoleniowego Austriaka.

W marcu ubiegłego roku Horngacher ku zaskoczeniu Polskiego Związku Narciarskiego zgodził się jedynie na roczną umowę. Już wtedy było wiadomo, że w 2019 roku z niemiecką kadrą pożegna się trener Werner Schuster.

W styczniu Schuster potwierdził decyzję o rezygnacji, a niemiecka federacja przyznała, że najchętniej w roli jego następcy widziałaby Horngachera. W Polsce zastąpi go jeden z dotychczasowych asystentów – Czech Michal Dolezal.

Pod wodzą Horngachera Biało-Czerwoni m.in. po raz pierwszy w historii zostali drużynowymi mistrzami świata (dwa lata temu w Lahti), a Piotr Żyła wywalczył brązowy medal na dużym obiekcie.

W ubiegłym roku w Pjongczangu po złoty medal igrzysk sięgnął Kamil Stoch, który jeszcze cieszył się z brązowego krążka wywalczonego z kolegami w drużynie. Stoch zdobył także Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2017/18. Natomiast w niedawnych MŚ w Seefeld na normalnym obiekcie triumfował Dawid Kubacki, a drugi był Stoch. Polacy dwukrotnie wygrywali też w drużynowej klasyfikacji Pucharu Narodów.


Czytaj więcej…

Dlaczego Stefan Horngacher jeszcze nie ma nowej pracy? "To …

Stefan Horngacher ogłosił w niedzielę, że nie przedłuży kontraktu z reprezentacją Polski. – Mam rodzinę w Niemczech, tam czeka mnie przyszłość. Ciągle nie mam kontraktu, ciągle się spotykamy z niemiecką federacją i rozmawiamy o szczegółach …

Źródło: Sport.pl

Horngacher wciąż nie dogadał się z Niemcami. Nie chodzi o kwestie …

W marcu ubiegłego roku Horngacher ku zaskoczeniu Polskiego Związku Narciarskiego zgodził się jedynie na roczną umowę. Już wtedy było wiadomo, że w 2019 roku z niemiecką kadrą pożegna się trener Werner Schuster. W styczniu potwierdził on decyzję …

Źródło: TVN24 Sport

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *