Dlaczego Kaczyński nie odebrał wezwania od Giertycha? "To …

Dlaczego Kaczyński nie odebrał wezwania od Giertycha? "To ...

Roman Giertych grozi Jarosławowi Kaczyńskiemu wstąpieniem na drogę sądową. To kolejny etap sprawy dotyczącej tak zwanych „taśm Kaczyńskiego”. Czy prezes Prawa i Sprawiedliwości będzie miał kłopoty?

Roman Giertych w ostatnim czasie ponownie „wypłynął” na forum publiczne, za sprawą głośnego wydarzenia, uznawanego przez pewne środowiska za aferę. Były minister Edukacji Narodowej zaangażował się osobiście w w obronę austriackiego biznesmena, Geralda Bilgfelnera, który jest podejrzany o próby wyłudzenia dużej kwoty.

Mecenas Roman Giertych od pewnego czasu nie może opędzić się od fali krytyki. Wiele osób zarzuca mu, że celowo opóźnia przesłuchania swojego klienta, a także spotyka się z nim i uzgadnia zeznania w trybie niedopuszczalnym przez prawo. Jednak prawnik odpiera te zarzuty, a ostatnio nawet przeszedł do ofensywy, zapowiadając, że w kolejnym tygodniu zamierza skierować pozew sądowy w imieniu swojego klienta, przeciwko prezesowi Prawa i Sprawiedliwości. Argumentuje to tym, że Jarosław Kaczyński do tej pory nie odebrał pisemnego wezwania do zwrotu kwoty 50 tysięcy złotych.

Pozew dotyczy zeznań Geralda Birgfellnera, który w prokuraturze stwierdził, iż prezes PiS skłonił go do wręczenia łapówki księdzu, będącemu członkiem rady fundacji – właściciela znanej w ostatni czasie spółki Srebrna.

– Jarosław Kaczyński nie odebrał wezwania do zwrotu 50 tysięcy. Pomimo dwukrotnego awizo. W przyszłym tygodniu kierujemy sprawę do sądu – poinformował Roma Giertych, cytowany przez portal „polityczek.pl”.

Cała sprawa budzi niemałe kontrowersje, gdyż austriacki biznesmen twierdził, iż całą łapówkę miał przekazać w kopercie, w banknotach 100 zł. Można więc sobie wyobrazić, jak duża musiałaby to być koperta. Jednak w przypadku skierowanego pozwu, przez mecenasa Giertycha, sprawa ta będzie usiała być wyjaśniona do końca.

Sprawa, której pokłosiem jest postawienie zarzutów Geraldowi Birgfellnerowi, mocno podzieliła obserwatorów sceny politycznej. Część osób uznaje niewątpliwą winę Jarosława Kaczyńskiego. Z kolei inni wskazują, iż wszystkie dowody w tej sprawie nie działają przeciw niemu, lecz na jego korzyść. Niektórzy wybitni dziennikarze śledczy, jak Witold Gadowski wskazują natomiast na powiązania austriackiego biznesmena z pewną spółką w Austrii, lobbującą w naszym kraju, a także element prowokacji w całym zajściu.

źródło: Polityczek

Następny artykuł


Czytaj więcej…

Giertych kieruje sprawę przeciwko Kaczyńskiemu do sądu. Prezes …

Roman Giertych grozi Jarosławowi Kaczyńskiemu wstąpieniem na drogę sądową. To kolejny etap sprawy dotyczącej tak zwanych "taśm Kaczyńskiego". Czy prezes Prawa i Sprawiedliwości będzie miał kłopoty?

Źródło: Pikio.pl

Dlaczego Kaczyński nie odebrał wezwania od Giertycha? "To …

Prezes PiS pracuje. To, że nie odebrał awiza, z całą pewnością jest związane z tym, że wtedy nie było go w domu – tłumaczyła w czwartek rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek. Roman Giertych dzień wcześniej informował, że Jarosław …

Źródło: TVN24

Andrzej Potocki: działania opozycji i Romana Giertycha są …

"Kiedy wybuchła sprawa związana ze spółką Srebrna, to mówiliśmy, że powinna ona być skierowana do sądu, a nie prokuratury" – zaznaczyła rzeczniczka PiS. "Przewidywaliśmy, że jeśli prokuratura nie podejmie oczekiwanych przez pana Romana Giertycha …

Źródło: PolskieRadio24.pl

Kaczyński nie odebrał awizo ws. zwrotu Birgfellnerowi 50 tys. zł …

"Jarosław Kaczyński nie odebrał wezwania do zwrotu 50 tys. złotych. Pomimo dwukrotnego awizo" – poinformował Roman Giertych, pełnomocnik biznesmena Geralda Birgfellnera. Rzeczniczka PiS Beata Mazurek wyjaśnia, że prezes PiS pracuje i być może …

Źródło: Salon24.pl

Jednoznaczne wyjaśnienia! Rzecznik PiS: Jarosław Kaczyński nie …

Przewidywaliśmy, że jeśli prokuratura nie podejmie oczekiwanych przez pana Romana Giertycha działań, to następnym krokiem będzie kierowanie sprawy do sądu i tak też się dzieje. Teatr medialny dalej trwa, natomiast to, że nie odebrał tego awizo z całą …

Źródło: wPolityce.pl

Taśmy Kaczyńskiego. Prezes PiS nie odbiera wezwań o zapłatę 50 …

W tej sytuacji przekazujmy sprawę do sądu – powiedział w „Kropce nad i” (TVN 24) pełnomocnik Birgfellnera Roman Giertych. Przedsądowe wezwanie do zapłaty Giertych wysłał do Kaczyńskiego 25 lutego. Powołując się na art. 405 kodeksu cywilnego („Kto …

Źródło: Gazeta Wyborcza

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *