Dar Młodzieży przybija do Gdyni

Dar Młodzieży przybija do Gdyni

Po 313 dniach żaglowiec Uniwersytetu Morskiego w Gdyni dobił do macierzystego portu. Tym samym zakończył trwający niemal 11 miesięcy Rejs Niepodległości.

Polski żaglowiec zacumuje około południa przy skwerze Kościuszki, w miejscu, w którym stacjonuje w czasie pobytu w Gdyni. W uroczystym powitaniu, zorganizowanym przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, wezmą udział władze państwowe i samorządowe, Marynarka Wojenna RP, społeczność Uniwersytetu Morskiego oraz gdynianie. O godz. 15 abp Sławoj Leszek Głódź odprawi uroczystą Mszę św. dziękczynną za szczęśliwą żeglugę i powrót statku do macierzystego portu. Później rozpocznie się piknik morski dla gości i mieszkańców Gdyni.

Przeczytaj również:

W czasie Rejsu Niepodległości „Dar Młodzieży” odwiedził 23 porty na całym globie. Cumował m.in. w Kapsztadzie, Singapurze, Hongkongu, Los Angeles, a także w Panamie, gdzie podczas Światowych Dni Młodzieży załoga spotkała się z papieżem Franciszkiem. Najważniejsze wydarzenie rejsu miało miejsce w Nuncjaturze Apostolskiej w stolicy kraju. – Papież Franciszek był bardzo wzruszony tym, że załogę tworzą młodzi ludzie. Dostał od nas czapkę kapitańską, piękny obraz i pamiątkowy album. Już po powrocie do Rzymu, na audiencji generalnej, wspominał nasze spotkanie – mówi prof. Henryk Śniegocki, prorektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Uczestnikom morskiej wyprawy cały czas towarzyszyli kapelani, głównie księża pallotyni. Na pokładzie „Daru Młodzieży” sprawowano co niedzielę liturgię.

Głównym celem morskiej podróży była promocja Polski z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Organizatorami Rejsu Niepodległości byli: Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Uniwersytet Morski w Gdyni oraz Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl.

« 1
»
oceń artykuł Pobieranie..


Czytaj więcej…

Dar Młodzieży przypłynął do Gdyni i zakończył Rejs Niepodległości

Po ponad 10 miesiącach rejsu dookoła świata Dar Młodzieży przypłynął do Gdyni. W trakcie podróży żaglowiec odwiedził 23 porty w kilkunastu państwach. Rejs zorganizowano dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Źródło: TVP Info

Dar Młodzieży przybija do Gdyni

W czasie Rejsu Niepodległości Dar Młodzieży odwiedził 23 porty na całym globie.Cumował m.in. w Kapsztadzie, Singapurze, Hong Kongu, Los Angeles, a także w Panamie, gdzie podczas Światowych Dni Młodzieży załoga spotkała się z papieżem …

Źródło: Gość Gdański

Dar Młodzieży na okolicznościowym znaczku pocztowym

Najpiękniejszy polski żaglowiec – „Dar Młodzieży” został przedstawiony na znaczku pocztowym. Poczta Polska upamiętniła rejs, jaki żaglowiec odbył z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Znaczek o wartości 3,30 zł trafił do obiegu …

Źródło: Dziennik Bałtycki

Dar Młodzieży wraca z Rejsu Niepodległości

Po ponad 10 miesiącach Rejsu Niepodległości dookoła świata w czwartek wraca do Gdyni Dar Młodzieży. W trakcie rozpoczętej 20 maja ubiegłego roku podróży żaglowiec odwiedził 23 porty w kilkunastu państwach. (PAP) Żaglowiec zacumował około godz.

Źródło: Interia

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *