Damian Grabowski w KSW! Zawalczy z Karolem Bedorfem na KSW 49

Damian Grabowski w KSW! Zawalczy z Karolem Bedorfem na KSW 49
Agencja Gazeta / Albert Zawada / Na zdjęciu: Damian Grabowski

„The Polish Pitbull” to jeden z najbardziej utytułowanych zawodników mieszanych sztuk walki nad Wisłą. Opolanin to były mistrz w kategorii ciężkiej rosyjskiej organizacji M-1 Global oraz były zawodnik Bellator MMA i UFC.

Zobacz także: Sensacyjne zwycięstwo polskiej journeymanki. Karina Kopińska wygrała we Francji

Damian Grabowski w 2015 roku związał się kontraktem z UFC jako jeden z najlepszych zawodników wagi ciężkiej w Europie. Polscy fani liczyli, że z powodzeniem będzie rywalizował z czołówką królewskiej dywizji amerykańskiej organizacji. Trzy porażki z rzędu spotkały się jednak ze sporym zawodem kibiców i samego zawodnika.

Polak w UFC przegrał kolejno z Derrickiem Lewisem, Anthonym Hamiltonem i Chasem Shermanem. Po ostatniej porażce amerykańska organizacja postanowiła zwolnić zawodnika z obowiązującego kontraktu. Były mistrz M-1 Global w wadze ciężkiej nie zamierzał jednak kończyć przygody z MMA. Powrócił do walk w ojczyźnie.

Zobacz także: UFC Nashville: Anthony Pettis cięższy od Stephena Thompsona

W ostatniej walce, 20 października na gali w Poznaniu, Damian Grabowski miał okazję zadebiutować w Fight Exclusive Night. 38-latek pokonał wówczas przez nokaut Jose Rodrigo Guelke. Prezes organizacji, Paweł Jóźwiak, liczył na dłuższą współpracę, jednak potoczyło się inaczej i zawodnik zasilił szeregi największego krajowego wroga.

ZOBACZ WIDEO: KSW 47: Karolina Owczarz wraca po roku. „Mój poziom techniczny niesamowicie wzrósł!”

Czy Damian Grabowski osiągnie sukces w KSW?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub

Sporty Walki

na Facebooku

Zgłoś błąd

inf. własna


Czytaj więcej…

Duże wzmocnienie wagi ciężkiej w KSW. Damian Grabowski

Damian Grabowski w 2015 roku związał się kontraktem z UFC jako jeden z najlepszych zawodników wagi ciężkiej w Europie. Polscy fani liczyli, że z powodzeniem będzie rywalizował z czołówką królewskiej dywizji amerykańskiej organizacji. Trzy porażki z …

Źródło: WP SportoweFakty

Damian Grabowski w KSW! Zawalczy z Karolem Bedorfem na KSW 49

Swoją ostatnią walkę stoczył w październiku ubiegłego roku na gali FEN 22, gdzie wygrał z Jose Rodrigo Guelke przez nokaut w pierwszej rundzie. Damian Grabowski plasuje się aktualnie na 7 miejscu w Rankingu PL wagi ciężkiej, sporządzonym przez …

Źródło: MMA Rocks

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *