Czy najbliższa niedziela 26 maja będzie handlowa? Zobacz czy …

Niedziele handlowe w 2019 r. to coraz większa rzadkość. Wszystko za sprawą ustawy o zakazie handlu. Zakupy możemy zrobić obecnie najczęściej jedynie w ostatni weekend miesiąca.

Najbliższa niedziela 26 maja jest więc niedzielą handlową. Zdecydowana większość sklepów, galerii handlowych i supermarketów będzie otwarta według zaplanowanych godzin.

Na najbliższą niedzielę przypadają w Polsce także wybory do europarlamentu. Tego dnia Polacy wybiorą swoich przedstawicieli w Unii Europejskiej spośród ponad 800 kandydatów. Tego dnia „obywatelski obowiązek” będzie można połączyć z niedzielnymi zakupami.

Zobacz: Zakaz handlu w niedziele zostaje. Zyskują gastronomia, turystyka, kultura

Zakaz handlu w niedziele obowiązuje w Polsce od marca 2018 r. Początkowo zakupy mogliśmy zrobić w pierwszy i ostatni weekend miesiąca. Obecnie zakaz został zaostrzony i niedziele handlowe przypadają jeszcze rzadziej. Wyjątkiem są miesiące, w których wypadają ważne święta (m.in. Boże Narodzenie i Wielkanoc), wówczas liczba niedziel handlowych zwiększa się.

We wskazane dni zakazany jest nie tylko handel, ale również inne czynności związane ze sprzedażą, np. przeładunki, dystrybucja, logistyka i magazynowanie. Wyłączone z zakazu są natomiast m.in. stacje benzynowe, apteki, piekarnie oraz sklepy związane z obsługą turystów.

Zgodnie z planami od początku 2020 roku wszystkie niedziele mają być ustawowo wolne od handlu. Jednak, jak informowaliśmy na początku kwietnia, odsetek osób popierających zakaz handlu zmniejsza się.

Zakazu handlu we wszystkie niedziele popiera tylko 32 proc. badanych, podczas gdy w listopadzie 2018 roku było ich 35 proc. – wynika z badań Maison&Partners na zlecenie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii twierdzi jednak, że żadne zmiany w ustawie o zakazie handlu nie są potrzebne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze

+1

+1

ważne

smutne

ciekawe

irytujące

Napisz komentarz

  1. Polecane
  2. Najnowsze
  3. Popularne


Czytaj więcej…

W Dzień Matki niedziela handlowa

W niedzielę 26 maja sklepy będą otwarte, ale już w kolejną, 2 czerwca, będzie obowiązywał zakaz handlu. W niedzielę sklepy zamknięte. Zakupy można zrobić m.in. na stacjach benzynowych. W niedzielę, 3 marca sklepy będą zamknięte. Zakupy będzie …

Źródło: TVP Info

Czy najbliższa niedziela będzie handlowa? Niedziele handlowe maj …

Pytanie związane z tym, czy dana niedziela jest handlowa czy nie od wielu miesięcy wzbudzają zainteresowanie Polaków. Wraz ze zmianą ustawy, zakaz handlu w niedzielę jest jeszcze surowszy niż w ubiegłym roku. Sprawdźcie czy najbliższa niedziela jest …

Źródło: Express Ilustrowany

Niedziela handlowa a wybory do europarlamentu. Czy w najbliższą …

Niedziele handlowe w 2019 r. to coraz większa rzadkość. Wszystko za sprawą ustawy o zakazie handlu. Zakupy możemy zrobić obecnie najczęściej jedynie w ostatni weekend miesiąca. Najbliższa niedziela 26 maja jest więc niedzielą handlową.

Źródło: Money.pl

Niedziela Handlowa 26 maja – czy w niedzielę obowiązuje zakaz …

Ustawa regulująca zakaz handlu w niedzielę przewiduje w tym roku trzy wyjątki. Dodatkowa niedziela handlowa odbyła się tydzień przed Wielkanocą. Zakaz handlu nie będzie obowiązywał również 15 i 22 grudnia, czyli w niedziele poprzedzające Boże …

Źródło: Wirtualna Polska

Czy najbliższa niedziela 26 maja będzie handlowa? Zobacz czy …

Zgodnie z ustawą obowiązującą od początku 2019 r., nie w każdą niedzielę będziemy mogli zrobić zakupy. Czy niedziela 26 maja 2019 to niedziela handlowa? Czy w ostatnią niedzielę maja uda nam się zrobić zakupy w największych sklepach?

Źródło: Dzień Dobry TVN (komunikaty prasowe)

26 maja to niedziela handlowa, sklepy i galerie handlowe będą …

W związku z pytaniami czy najbliższa niedziela będzie handlowa odpowiadamy – 26 maja to niedziela handlowa. Oznacza to, że ustawa o zakazie handlu nie obejmuje ostatnich niedzieli w miesiącu. W najbliższą niedzielę zrobimy zakupy w sklepach takich …

Źródło: teoriabiznesu.pl – Wiadomości i informacje biznesowe

Niedziele handlowe MAJ 2019. Czy sklepy będą otwarte 26 maja …

W całym 2019 roku obowiązuje tylko jedna niedziela handlowa w miesiącu – ta ostatnia. Wyjątkiem są kwiecień oraz grudzień, kiedy to zaplanowano więcej niedziel handlowych. Natomiast od 1 stycznia 2020 roku zakaz handlu dotyczyć będzie wszystkich …

Źródło: Gazeta Lubuska

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *