Czarnecki, Wałęsa, Mucha, Rafalska. Zobacz największych …

Czarnecki w 2004 roku dostał się do Parlamentu Europejskiego z list Samoobrony RP z okręgu dolnośląskiego. W 2009 roku reprezentował PiS w okręgu kujawsko-pomorski, a 5 lat później okręg wielkopolski. W tym roku startował z drugiego miejsca na liście warszawskiej (po Jacku Saryusz-Wolskim). W latach 2014-2018 był wiceprzewodniczącym europarlamentu.

 

Do PE mają się nie dostać też m.in. były marszałek Sejmu i europoseł Marek Jurek („jedynka” na liście Kukiz’15 w Wielkopolsce), poseł Piotr Liroy-Marzec („jedynka” Konfederacji w Wielkopolsce), europoseł Jarosław Wałęsa (KE), wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz’15), lider Razem Adrian Zandberg, poseł Solidarnej Polski Tadeusz Cymański, wiceminister kultury Jarosław, Sellin, były minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska oraz posłanka PiS Joanna Lichocka.

 

Według badania niepewny jest mandat m.in. europosła i byłego komisarza UE PO Janusza Lewandowskiego, byłego europosła Janusza Korwin-Mikkego (Konfederacja), byłego ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela, wieloletniego europosła Bogusława Liberadzkiego (KE) i byłej szefowej MSZ Anny Fotygi.


Czytaj więcej…

Czarnecki, Wałęsa, Mucha, Rafalska. Zobacz największych …

Do PE mają się nie dostać też m.in. były marszałek Sejmu i europoseł Marek Jurek ("jedynka" na liście Kukiz'15 w Wielkopolsce), poseł Piotr Liroy-Marzec ("jedynka" Konfederacji w Wielkopolsce), europoseł Jarosław Wałęsa (KE), wicemarszałek Sejmu …

Źródło: polsatnews.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *