Co nie ma pół? Pytanie za 75 000 zł

Co nie ma pół? Pytanie za 75 000 zł

Żukowska i Rutkowski nie mieli łatwego początku zmagań w „Milionerach”. Kłopot sprawiło im już pierwsze pytanie dotyczące kuchni. Mieli wskazać, które ciasto to z natury zakalec. Wśród czterech możliwych odpowiedzi znalazły się: beza, brownie, biszkopt i babka drożdżowa. Gracze brali pod uwagę dwie z nich – brownie i babkę drożdżową, dlatego skorzystali z koła ratunkowego pół na pół. Gdy do wyboru zostały już tylko beza i brownie, postawili na to drugie i wygrali 500 złotych.

Na kolejne pytania aktorzy odpowiadali szybko.

Z drugiego koła ratunkowego skorzystali w pytaniu za 10 000 złotych. Gracze mieli wskazać, którego polskiego króla zagrał w ekranizacji „Ogniem i mieczem” Marek Kondrat.

Dzięki podpowiedzi publiczności poprawnie wskazali Jana II Kazimierza Wazę.

Pytanie za 75 000 złotych na chwilę zatrzymało Marietę Żukowską i Rafała Rutkowskiego.

Co nie ma pół?

A: szlafrok

B: chustka

C: płaszcz

D: namiot

Aktorzy odrzucili odpowiedzi A i C. Ich zdaniem poły ma również namiot. Bez korzystania z koła ratunkowego postawili na odpowiedź B: chustka i wygrali 75 000 złotych.

Poła jest to dolna część ubioru oraz część zasłony wejścia do namiotu.

Marieta i Rafał usłyszeli pytanie za 125 000 złotych. Prowadzący program Hubert Urbański zapytał parę aktorów o to, ile palców ma kret europejski w lewej przedniej łapie – jeden, trzy, pięć czy siedem? Postawili na ostatnią odpowiedź i przegrali.

Kret europejski w lewej przedniej łapie ma pięć, a nie siedem palców. Aktorzy zakończyli grę z kwotą gwarantowaną 40 000 złotych.

Wygrane pieniądze zasilą konto Fundacji TVN „Nie jesteś sam”.


Czytaj więcej…

Co nie ma pół? Pytanie za 75 000 zł

Prowadzący program Hubert Urbański zapytał parę aktorów o to, ile palców ma kret europejski w lewej przedniej łapie – jeden, trzy, pięć czy siedem? Postawili na ostatnią odpowiedź i przegrali. Kret europejski w lewej przedniej łapie ma pięć, a nie siedem …

Źródło: TVN24

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *