"Co ja poradzę, że ministerstwo nauki jest taką kuźnią talentów …

Pilne! Tragiczny wypadek syna gwiazdy disco polo! Artysta w ...

zobacz więcej wideo »

Prezydent Andrzej Duda powołał we wtorek w Pałacu Prezydenckim nowych ministrów w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego.

Nowi ministrowi w rządzie Mateusza Morawieckiego >>>

Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin pytany we wtorek przez dziennikarzy w Sejmie o zmiany w rządzie, stwierdził, że „jest przekonany, że dotychczasowi ministrowie znaleźli bardzo godnych następców”.

Na uwagę, że według mediów jego zastępca w resorcie Piotr Mueller zostanie rzecznikiem rządu, wicepremier powiedział: – Co ja poradzę, że rzeczywiście ministerstwo nauki jest taką kuźnią talentów, dlatego chyba następnych wiceministrów będę powoływał tajnie, żeby znowu nikt mi ich nie powołał na jakieś wyższe stanowisko.

Dopytywany, czy on sam zaproponował Muellera na to stanowisko, Gowin powiedział, że nie. – To było osobiste wskazanie premiera Mateusza Morawieckiego – podkreślił.

Sekretarz stanu w KPRM Łukasz Schreiber w poniedziałek powiedział tylko, że nie zaprzecza, iż nowym rzecznikiem rządu będzie Piotr Mueller.

Pochodzący z Słupska Mueller, absolwent prawa w ramach Kolegium Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, był m.in. przewodniczącym Parlamentu Studentów RP, członkiem komisji dyscyplinarnej przy Radzie Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz ekspertem Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Dwukrotnie (w 2011 i w 2015 roku) i bezskutecznie startował w wyborach do Sejmu jako członek Prawa i Sprawiedliwości. Mandat poselski objął po zmarłej Jolancie Szczypińskiej (i wcześniejszej rezygnacji Piotra Karczewskiego z objęcia mandatu). Ślubowanie złożył 28 grudnia ubiegłego roku. Również bezskutecznie startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu obejmującego województwo pomorskie.

W 2015 roku został doradcą wicepremiera i ministra szkolnictwa wyższego i nauki Jarosława Gowina. Później został szefem biura ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Należał do zespołu legislacyjnego, który odpowiedzialny był za przygotowanie projektu tak zwanej Konstytucji dla Nauki, czyli reformy szkolnictwa wyższego.

Od stycznia 2018 roku był podsekretarzem stanu, a od stycznia 2019 roku sekretarzem stanu w ministerstwie nauki i szkolnictwa wyższego.

We wrześniu ubiegłego roku został przewodniczącym zespołu, który nadzorował wdrożenie reformy szkolnictwa wyższego. Ponadto dotychczas był członkiem Komitetu Stałego Rady Ministrów oraz Komitetu Społecznego Rady Ministrów.

Mueller jest synem opozycjonisty z czasów PRL – Edwarda Muellera, posła Sejmu X kadencji i I kadencji.


Czytaj więcej…

Piotr Müller zamiast Joanny Kopcińskiej. Kim jest nowy rzecznik rządu

Piotr Müller jest prawnikiem, studia ukończył na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości był członkiem Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej, członkiem senatu Uniwersytetu Warszawskiego oraz przewodniczącym Parlamentu Studentów …

Źródło: Wirtualna Polska

Piotr Mueller nowym rzecznikiem rządu? Gowin: to było osobiste …

Na uwagę, że według mediów jego zastępca w resorcie Piotr Mueller zostanie rzecznikiem rządu, wicepremier powiedział: – Co ja poradzę, że rzeczywiście ministerstwo nauki jest taką kuźnią talentów, dlatego chyba następnych wiceministrów będę …

Źródło: TVN24

Piotr Müller nowym rzecznikiem rządu

Piotr Müller został nowym rzecznikiem rządu. Na tym stanowisku zastąpił Joannę Kopcińską. Zdjęcie. Piotr Müller /Gerard /Reporter. Piotr Müller /Gerard /Reporter. Przed objęciem stanowiska rzecznika, Piotr Müller pełnił funkcję wiceministra nauki i …

Źródło: Interia

"Co ja poradzę, że ministerstwo nauki jest taką kuźnią talentów …

Jak donoszą media, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Müller ma zostać nowym rzecznikiem rządu, na miejsce Joanny Kopcińskiej. – Co ja poradzę, że rzeczywiście ministerstwo nauki jest taką kuźnią talentów – komentował te informację szef …

Źródło: Do Rzeczy

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *