Cezary P. skazany. Diler gwiazd trafi do więzienia

Cezary P. skazany. Diler gwiazd trafi do więzienia

– Obrońca Cezarego P., zwanego „dilerem gwiazd”, złożył podczas czwartkowej rozprawy wniosek o zwolnienie oskarżonego z aresztu za 50 tys. zł poręczenia majątkowego. Sąd po kilkugodzinnej przerwie wydał decyzję odmowną.

Proces Cezarego P. toczy się od roku przed Sądem Rejonowym dla Warszawy Pragi-Północ. Diler gwiazd oskarżony jest o sprzedaż kokainy wartej co najmniej milion złotych.

W czwartek odbyła się kolejna rozprawa. Podczas niej broniący P. aplikant adwokacji Wojciech Czajka złożył wniosek o zwolnienie klienta z aresztu. Obrona zaproponowała wpłatę 50 tysięcy złotych poręczenia w ciągu 7 dni. Kwota – według adwokata – miała być odpowiednim zabezpieczeniem postępowania sądowego, które jest już w zaawansowanym stadium, a także być adekwatna do sytuacji materialnej P. i jego rodziny.

Sędzia Anita Kowal po ponaddwugodzinnym namyśle ogłosiła decyzję. – Po rozpoznaniu wniosku obrońcy o uchylenie środka zapobiegawczego sąd postanowił nie uwzględnić wniosku – powiedziała.

„Poręczenie powinno powstrzymać od działań niezgodnych z prawem”

Postanowienie argumentowała m.in. decyzją Sądu Apelacyjnego w Warszawie, który, mimo zażaleń obrony, ostatecznie zdecydował, że P. może zostać zwolniony z aresztu po wpłaceniu 200 tysięcy złotych poręczenia majątkowego. Kwota miała zostać wpłacona do 27 września tego roku. Gdyby pieniądze wpłynęły, diler gwiazd zostałby objęty dozorem policji dwa razy w tygodniu, miałby zakaz opuszczania kraju i zakaz kontaktowania się ze świadkami, których sąd jeszcze nie przesłuchał na rozprawie.

Sędzia Kowal powiedziała, że kwota wskazana we wniosku obrony nie spełni swojego celu ustawowego, bo powinna być ustalona tak, żeby powstrzymać oskarżonego od działań niezgodnych z prawem. Sąd pod uwagę wziął także to, że kwota poręczenia nie przystaje do korzyści, które Cezary P. miał osiągnąć, handlując kokainą. Według śledczych oskarżony sprzedał kokainę co najmniej 237 osobom i uzyskał z tego tytułu ponad milion złotych zysku.

Zatrzymanie w trakcie sprzedaży narkotyków

Cezary P. został zatrzymany podczas transakcji narkotykowej w kwietniu 2016 roku przy ulicy Hożej w Warszawie. Od tamtej pory, czyli od ponad 2,5 roku, jest tymczasowo aresztowany. W sierpniu tego roku Sąd Apelacyjny w Warszawie przedłużył mu areszt do 11 grudnia, ale niewykluczone, że w świetle czwartkowej decyzji w kwestii poręczenia majątkowego sędzia Kowal ponownie złoży wniosek do sądu apelacyjnego o przedłużenie środka zapobiegawczego na kolejne miesiące.

W sprawie toczącej się przed Sądem Rejonowym dla Warszawy Pragi-Północ oskarżony jest nie tylko P., ale także jego żona Iwona, córka Patrycja i 12 innych osób, które mają zarzuty pomocnictwa w udzielaniu narkotyków.

pz


Czytaj więcej…

Wyrok na "dilera gwiazd": więzienie i przepadek majątku

Po trwającym blisko półtora roku procesie sędzia Anita Kowal ogłosiła wyrok w sprawie Cezarego P. i 11 innych oskarżonych. Mężczyzna nazywany "dilerem gwiazd" lub "dilerem celebrytów" został skazany na sześć lat więzienia. Będzie też musiał zwrócić …

Źródło: TVN Warszawa

Diler gwiazd skazany. Cezary P. pójdzie do więzienia na 6 lat

Warszawski sąd uznał Cezarego P. winnym zarzucanych mu czynów. Sędzia Anita Kowal skazała mężczyznę na łączną karę 6 lat więzienia. Dilerowi gwiazd zaliczono na poczet kary bezwzględnego pozbawienia wolności okres od kwietnia 2016 roku do …

Źródło: Gala.pl

Cezary P. skazany. Diler gwiazd trafi do więzienia

Do więzienia trafił Cezary P., którego cała Polska znała pod pseudonimem "diler gwiazd". Zgodnie z podanymi informacjami, skazany miał sprzedawać narkotyki znanym i lubianym w naszym kraju celebrytom, których codziennie widzimy na pierwszych …

Źródło: Pikio.pl

Cezary P. został skazany. "Diler gwiazd" trafi za kratki, straci też …

Wyrok usłyszała również Iwona P. Żona Cezarego P. została skazana na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Dodatkowo musi zapłacić 7,5 tys. zł grzywny oraz 4 tys. zł na cele przeciwdziałania narkomanii. Co ciekawe, postępowanie wobec córki …

Źródło: Plotek.pl

Warszawa: sześć lat więzienia dla "dilera gwiazd"

Warszawski sąd skazał dzisiaj Cezarego P. zwanego "dilerem gwiazd" oraz osoby, które miały pomagać mu w sprzedaży kokainy. Mężczyzna został skazany na sześć lat więzienia. Dodatkowo musi zwrócić pieniądze zarobione na handlu narkotykami.

Źródło: Onet.pl

Cezary P. skazany na 6 lat więzienia. Musi też zwrócić ponad 1 mln zł

Warszawski sąd skazał we wtorek Cezarego P. zwanego "dilerem gwiazd" oraz osoby, które miały pomagać mu w udzielaniu kokainy. Mężczyzna został skazany na 6 lat więzienia i musi zwrócić ponad milion złotych zarobionych na handlu narkotykami.

Źródło: PolskieRadio24.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *