Cannes 2019 – dzień 9: The Traitor i Mektoub, My Love: Intermezzo

Cannes 2019 – dzień 9: The Traitor i Mektoub, My Love: Intermezzo

Kechiche po raz kolejny szokuje w Cannes. Najnowsza produkcja reżysera, „Mektoub, My Love: Intermezzo”, miała swoją premierę na festiwalu. Film spotkał się jednak głównie z negatywnymi reakcjami krytyków, dziennikarzy i publiczności. Część widzów wyszła w trakcie trwania seansu, co potwierdzają zdjęcia sali kinowej, w której odbywał się pokaz. 

„Intermezzo” to kontynuacja „Mektoub, My Love: Canto Uno”, który miał swoją premierę w Cannes w 2017 roku. Oba filmy, oparte na powieści „La Blessure, la vraie” pióra François Bégaudeau, opowiadają o skomplikowanej relacji Ophélie (Ophélie Bau) i Amina (Shaïn Boumédine). Kontrowersje wywołała zwłaszcza sekwencja, w której w łazience dochodzi do zbliżenia między Ophélie i mężczyzną. Oburzenie wywołuje fragment, w którym pojawia się symulacja seksu oralnego, który – jak zauważają widzowie – trwa znacznie dłużej niż głośna scena seksu w filmie „Życie Adeli” Kechiche’a.

Przypomnijmy: nagrodzony Złotą Palmą film „Życie Adeli” z 2013 roku wywołał sporo kontrowersji. Wielu widzów zarzucało reżyserowi, że zbyt dosadnie pokazał sceny erotyczne między bohaterkami Lei Seydoux i Adèle Exarchopoulos. Autorka powieści graficznej, na której oparty został scenariusz, nazwała film Kechiche „pornografią”, a odtwórczynie głównych ról oskarżyły reżysera o skandaliczne zachowanie podczas zdjęć. W kilku krajach film trafił nawet do dystrybucji w ocenzurowanej i skróconej wersji.

Dodajmy, że w zeszłym roku Kechiche został oskarżony o molestowanie seksualne. Reżyser stanowczo zaprzecza oskarżeniom.

„Reżyser »Życia Adeli« zrobił czterogodzinny film o tyłkach. Trwa tyle samo co »Lawrence z Arabii« i dosłownie 60 proc. filmu to zbliżenia na tyłki” – pisze David Ehrlich, krytyk IndieWire.

„»Mektoub, My Love: Intermezzo« to »Jersey Shore« według Kechiche. Niekończące się nudne sceny flirtów i zabawy w barach. A do tego kamera, która nieustannie śledzi tyłki” – ocenia z kolei Joshua Rothkopf, krytyk TimeOut.

„»Najpierw toast, potem toaleta«. Oto przykład błyskotliwego dialogu w »Mektoub, My Love: Intermezzo«. Co za wstyd dla festiwalu. Co więcej, puścili to w kinie, który miał zaplanowany inny film. Cannes powinno się wstydzić, że ma to coś w programie” – czytamy w relacji Scotta Stevensa.

Film Abdellatifa Kechiche’a walczy o Złotą Palmę. W konkursie głównym są także filmy m.in. Pedro Almodovara, braci Jean-Pierre’a i Luca Dardenne, Kena Loacha, Quentina Tarantino i Terrence’a Malicka.

Źródło: IndieWire, Onet


Czytaj więcej…

Cannes 2019: Kontrowersje po filmie Abdellatifa Kechiche …

"Intermezzo" to kontynuacja "Mektoub, My Love: Canto Uno", który miał swoją premierę w Cannes w 2017 roku. Oba filmy, oparte na powieści "La Blessure, la vraie" pióra François Bégaudeau, opowiadają o skomplikowanej relacji Ophélie (Ophélie Bau) i …

Źródło: Onet.pl

Cannes 2019 – dzień 9: The Traitor i Mektoub, My Love: Intermezzo

Przedostatniego dnia festiwalu w Cannes organizatorzy dołożyli wszelkich starań, żeby impreza nie schodziła z ust widzów i krytyków. Tunezyjski reżyser Abdellatif Kechiche, zdobywca Złotej Palmy, rzucił rękawicę uczestnikom imprezy. Zamiast w twarz …

Źródło: Movies Room

Festiwal Filmowy w Cannes. Zniesmaczeni widzowie wychodzili z …

Tym razem Abdellatif Kechiche zaprezentował w konkursie głównym Festiwalu Filmowego w Cannes kontynuację "Mektoub, My Love: Canto Uno" (miał premierę w Cannes dwa lata temu). Podczas pokazu "Mektoub, My Love: Intermezzo" najbardziej …

Źródło: Gazeta.pl

Cannes 2019: widzowie nie wytrzymali. Scena seksu wzbudziła …

"Mektoub, My Love: Intermezzo" to najnowsze dzieło Abdellatif Kechiche, który zdobył Złotą Palmę w 2013 r. za "Życie Adeli". Tamten film również wywołał spore kontrowersje, gdyż zawierał bardzo dosadne sceny seksu lesbijskiego. Nie były one jednak tak …

Źródło: Wirtualna Polska

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *