Były rzecznik komisji weryfikacyjnej i szef kampanii Patryka Jakiego …

Były rzecznik komisji weryfikacyjnej i szef kampanii Patryka Jakiego ...
  • Każdego roku blisko 1200 pracowników banku angażuje się w projekty edukacyjne, imprezy dla dzieci, warsztaty, zbiórki finansowe i wsparcie dla zwierząt.
  • Tym, jak wspierają potrzebujących, dzielili się podczas tegorocznego festiwalu Wolontariatu. 
  • To nie jedyna firma, która głośno mówi o tym, że idea CSR jest bliska. 

W ramach festiwalu Wolontariatu pracownicy Banku Pekao uczestniczyli w spotkaniach z innymi wolontariuszami oraz osobami, które potrafią zaangażować innych w pomaganie na wielką skalę. W tegorocznej edycji wydarzenia udział wzięli goście specjalni: Artur Jóźwik – Dyrektor Fundacji KARTA, Bogumiła Raulin – podróżniczka, alpinistka i ambasadorka Fundacji DKMS oraz Rafał Szałajko, który podzielił się osobistą historią o sile bezinteresownego pomagania.

– Wrażliwość na potrzeby innych to siła uczestniczek i uczestników warsztatów. Z roku na rok coraz więcej pracowników angażuje się w nasz program wolontariacki. Mam nadzieję, że po dzisiejszym wydarzeniu jeszcze więcej osób włączy się w pomoc potrzebującym, a zdobyta wiedza pozwoli na wdrażanie kolejnych ciekawych projektów – powiedział Michał Krupiński, prezes zarządu Banku Pekao.

Czytaj więcej: IKEA nauczy klientów dbać o planetę i… oszczędzać

Program Wolontariatu w Banku Pekao to szereg zaplanowanych, długotrwałych działań, realizowanych na rzecz osób i instytucji potrzebujących pomocy, m.in.: wsparcie dzieci i młodzieży, pomoc świetlicom, prowadzenie zajęć edukacyjnych w szkołach, warsztaty o bankowości dla seniorów, prowadzenie rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych w trakcie akcji Fundacji DKMS, pomoc zwierzętom czy zbiórka darów.

Następnym krokiem po Festiwalu Wolontariatu będą inicjatywy przeprowadzone wspólnie z organizacjami zaproszonymi do współpracy przy aktywnym udziale pracowników banku. 

Program Wolontariatu wpisuje się w realizowaną przez Banku Pekao strategię społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), która zakłada kompleksowe i długofalowe działania realizowane na rzecz społeczeństwa, rynku i środowiska.

Ostatnio popularną akcją organizowaną w ramach CSR jest Trash Challenge. Pracownicy wielu firm chwycili za worki i rękawice, by posprzątać swój lokalny skrawek świata. Wśród biorących udział w wyzwaniu znalazły się duże marki jak Wirtualna Polska, ale i lokalne firmy. Do wyzwania przyłączyła się również białostocka firma DrTusz.pl, która z kolei została do niego nominowana przez sklep internetowy bdsklep.pl.

– Udział w wyzwaniu był dla nas tak oczywisty, że nie zastanawialiśmy się długo nad tym, czy do niego przystąpić. Sami prowadzimy wiele działań z ekologią, a w dużym uproszczeniu TrashChallenge wpisuje się w tę tematykę – mówi Grzegorz Drągowski, współwłaściciel firmy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Czytaj więcej…

Festiwal Wolontariatu w Pekao. Blisko 1200 pracowników pomaga …

W ramach festiwalu Wolontariatu pracownicy Banku Pekao uczestniczyli w spotkaniach z innymi wolontariuszami oraz osobami, które potrafią zaangażować innych w pomaganie na wielką skalę. W tegorocznej edycji wydarzenia udział wzięli goście …

Źródło: PulsHR.pl

Były rzecznik komisji weryfikacyjnej i szef kampanii Patryka Jakiego …

W Banku Pekao SA, kontrolowanym przez państwowe firmy PZU i PFR, został zatrudniony Oliwer Kubicki, wcześniej m.in. rzecznik komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w Warszawie oraz szef sztabu Patryka Jakiego jako kandydata na prezydenta …

Źródło: wirtualnemedia.pl

Bank Pekao w pomaganiu mierzy wysoko

Festiwal Wolontariatu Banku Pekao to autentyczna chęć pomocy, zaangażowania oraz podarowania potrzebującym czasu i energii. Blisko 1200 wolontariuszy banku każdego roku angażuje się w projekty edukacyjne, imprezy dla dzieci, warsztaty, zbiórki …

Źródło: infoWire.pl (komunikaty prasowe)

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *