Busko-Zdrój: Policjant ugodzony nożem w plecy podczas interwencji

Do zdarzenia doszło przed południem przed jednym ze sklepów wielkopowierzchniowych w centrum Buska-Zdroju.

Jak powiedział oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju Tomasz Piwowarski, policjanci dostali zgłoszenie, że w sklepie ktoś ma grozić nożem klientom. Na miejsce pojechał policyjny patrol – przed sklepem dwaj funkcjonariusze zastali 37-latka. – Zauważyli, że z rękawa jego kurtki wystaje nóż. Podczas legitymowania tego mężczyzny ze sklepu wyszedł drugi – 32-latek. Najpierw zaatakował on słownie policjantów, później zaczął ich przepychać. W trakcie akcji obezwładniania tego mężczyzny, wyciągnął on nóż i dwukrotnie dźgnął jednego z policjantów w plecy. Rany na szczęście były płytkie – uszkodziły jedynie skórę – relacjonował Piwowarski.

W trakcie szamotaniny, drugi z funkcjonariuszy doznał rozcięcia dłoni – rana także jest powierzchowna. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Odmówili badania alkomatem – pobrana została im krew do badań na obecność alkoholu i tego, czy nie są pod wpływem środków odurzających.

Piwowarski tłumaczył, że 32-latkowi może być postawiony zarzut czynnej napaści na policjanta, co jest zagrożone karą do 10 lat więzienia.

– Właściwa była reakcja świadków – jacyś panowie, którzy byli obok kiedy zauważali, że policjanci się szarpią, pomogli im – podkreślił Piwowarski.

Wg nieoficjalnych informacji lokalnych mediów, jeden z zatrzymanych to buski radny, startujący z listy porozumienia Elżbiety Śliwy. Mężczyzna ten jest związany ze stowarzyszeniem Młode Busko, wspierał także polityków prawicy.

Do sprawy odniósł się minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński. „W związku z dramatycznym i barbarzyńskim atakiem bandyty na funkcjonariusza @PolskaPolicja w Busku Zdroju informuję,że sprawca został zatrzymany a zdrowiu policjanta nie zagraża niebezpieczeństwo. Fakt,że ktoś jest radnym lub,że wrzuca swoje zdjęcia z politykami. Nie ma w tym wypadku najmniejszego znaczenia. Każdy kto atakuje policjanta na służbie jest bandytą i musi ponieść najsurowsze konsekwencje. Nie ma najmniejszego znaczenia jakie sympatie polityczne były wcześniej prezentowane przez agresora” – napisał na Twitterze polityk.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub Onet Wiadomości na Facebooku!

(PC)


Czytaj więcej…

BuskoZdrój. Radny zaatakował nożem policjanta. Brudziński …

"W związku z dramatycznym i barbarzyńskim atakiem bandyty na funkcjonariusza policji w Busku Zdroju informuję, że sprawca został zatrzymany a zdrowiu policjanta nie zagraża niebezpieczeństwo. Fakt,że ktoś jest radnym lub,że wrzuca swoje zdjęcia z …

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Policjant ugodzony nożem w trakcie interwencji. Zaatakował go …

W trakcie interwencji przed sklepem spożywczym w BuskuZdroju (Świętokrzyskie), policjant został ugodzony nożem w plecy. Agresora i jego kolegę obezwładnili funkcjonariusze z pomocą świadków. Okazało się, że napastnikiem był miejscowy radny.

Źródło: TVN24

BuskoZdrój: Policjant ugodzony nożem w plecy podczas interwencji

zdj. ilustracyjne /Jacek Skóra /Archiwum RMF FM. Policjanci zostali wezwani do dwóch mężczyzn, awanturujących się w markecie przy ulicy Poprzecznej w Busku Zdroju. Jeden z nich miał grozić klientce sklepu nożem. Po dotarciu funkcjonariuszy na miejsce …

Źródło: RMF 24

BuskoZdrój: policjanci ugodzeni nożem w plecy podczas interwencji

Dwaj policjanci z BuskaZdroju zostali zaatakowani podczas dzisiejszej interwencji przed jednym z miejscowych marketów – zostali zranieni nożem. W związku ze sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn – poinformowała policja. Według nieoficjalnych …

Źródło: Onet.pl

Dramatyczne nagranie z Buska Zdrój. Nożownik zaatakował …

Policjant został ranny nożem podczas obezwładniania agresywnego mężczyzny. Bandzior zadał mu 2 ciosy w plecy. Policjanci interweniowali w sklepie, gdzie agresywnie zachowujący się mężczyzna groził klientom nożem. W czasie obezwładniania …

Źródło: Najwyższy Czas!

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *