Brytyjska gazeta twierdzi, że "szkockie firmy i polska fundacja prały …

Górnik Zabrze przed meczem z Arką Gdynia

Brytyjski tygodnik „The Sunday Times” informuje, że szkockie firmy i znana w Polsce fundacja „Otwarty Dialog” Ludmiły Kozłowskiej i Bartosza Kramka miała prowadzić działalność antypaństwową w Mołdawii. Trwa międzynarodowe śledztwo w tej sprawie.


Zaczęło się od kontroli skarbowej. Śledztwo ABW w fundacji Otwarty Dialog

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego podjęła śledztwo wobec fundacji Otwarty Dialog. Według służb skarbowych środki dla fundacji, wpłacane poprzez…

zobacz więcej

– Zastrzeżenie dotyczące Ludmiły Kozłowskiej w systemie SIS (System Informacyjny Schengen) było podparte szeregiem informacji, które zdobyła Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Później część z tych informacji została wstępnie uprawdopodobniona przez krajową administrację skarbową, która w fundacji przeprowadziła kontrolę skarbową. To wszystko sprawiło, że wszczęto śledztwo związane z podejrzeniem prania brudnych pieniędzy przez fundację „Otwarty Dialog” i spółkę Silk Road Bartosza Kramka – powiedział Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora ds. służb specjalnych.

– Śledztwo prowadzone jest przez Agencje Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Głównym podejrzeniem jest to, że oficjalnie podawani darczyńcy fundacji „Otwarty Dialog”, są wyszczególnieni niezgodnie z prawdą, a na fundacje pieniądze szły ze spółek – stwierdził Stanisław Żaryn.

– Kontrola krajowa administracji skarbowej z jednej strony wskazała na szereg wątpliwości, które KAS identyfikuje jako podejrzenie prania pieniędzy przez „Otwarty Dialog”, ale również wykazała działania mniejszej rangi, które są sprzeczne z przepisami i stąd decyzje o nałożeniu pewnych kar na fundację, a także wszczęciu dochodzeń karno-skarbowych. Mają one wyjaśnić nieścisłości w dokumentacji. Dla nas najważniejszą sprawą jest wyjaśnienie, czy fundacja „Otwarty Dialog” brała udział w praniu pieniędzy – podkreślił Stanisław Żaryn.

W artykule opublikowanym przez „The Sunday Times” napisano, że na konto fundacji miało wpłynąć około 1,5 miliona funtów od dwóch firm zarejestrowanych w Szkocji.

Według „The Sunday Times” firmy miały wyprać około 26 milionów funtów. Jak podaje gazeta, pieniądze przeznaczono na finansowanie organizacji podejrzewanych o współpracę z rosyjskim wywiadem oraz działających na rzecz destabilizacji krajów pozostających w opozycji do rosyjskiego przywódcy Władimira Putina.

Ludmiła Kozłowska, szefowa fundacji „Otwarty Dialog”, w sierpniu zeszłego roku została deportowana z Polski na Ukrainę. Polskie służby wpisały Ludmiłę Kozłowską do Systemu Informacyjnego Schengen jako osobę niepożądaną na terenie naszego kraju. Uzasadnieniem tej decyzji były wątpliwości co do źródeł finansowania fundacji. Niedługo potem Kozłowska otrzymała prawo pobytu w Belgii.


źródło:Czytaj więcej…

"Sunday Times" uderza w fundację Kozłowskiej. "Otwarty Dialog …

W sierpniu ub.r. szefowa organizacji Ludmiła Kozłowska została deportowana z Polski do Kijowa po alercie, jaki polskie władze zamieściły w Systemie Informacyjnym Schengen, SIS. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego tłumaczyła wówczas, …

Źródło: Dziennik.pl

Brytyjska gazeta twierdzi, że "szkockie firmy i polska fundacja prały …

Fundacją kieruje obywatelka Ukrainy Ludmiła Kozłowska. Za otrzymane pieniądze kobieta miała lobbować na rzecz Wiaczesława Platona, mołdawskiego oligarchy skazanego za oszustwo bankowe na kwotę 1 mld dolarów, i Muchtara Abliazowa, również …

Źródło: Wirtualna Polska

Fundacja Otwarty Dialog i 1,5 mln funtów ze Szkocji

Brytyjski tygodnik „The Sunday Times” informuje, że szkockie firmy i znana w Polsce fundacja „Otwarty Dialog” Ludmiły Kozłowskiej i Bartosza Kramka miała prowadzić działalność antypaństwową w Mołdawii. Trwa międzynarodowe śledztwo w tej sprawie.

Źródło: TVP Info

Fundacja Ludmiły Kozłowskiej zamieszana w pranie brudnych …

Brytyjska gazeta przypomina natomiast, że szefowa Otwartego Dialogu Ludmiła Kozłowska został w zeszłym roku deportowana z terytorium Unii Europejskiej na skutek wpisania do Systemu Informacyjnego Schengen (SIS) przez polskie władze. Powód?

Źródło: Do Rzeczy

Brytyjska gazeta ostro o Kozłowskiej i fundacji „Otwarty Dialog”. „To …

Fundacja Otwarty Dialog, której prezesem jest Ludmiła Kozłowska, jest oskarżona przez komisję parlamentu Mołdawii o pranie brudnych pieniędzy. Kozłowska nadal jeździ po Europie, mimo iż polskie władze umieściły ją w Systemie Informacyjnym …

Źródło: Najwyższy Czas!

"Sunday Times": Fundacja Kozłowskiej za miliony lobbowała na …

Ludmiła Kozłowska i Bartosz Kramek mają poważne kłopoty. Brytyjski "Sunday Times" twierdzi, że Fundacja Otwarty Dialog otrzymała ponad 1,5 mln funtów od szkockich firm-słupów w zamian za kampanię lobbingową na rzecz oligarchów. Redakcja …

Źródło: Salon24.pl

Fundacja Otwarty Dialog zamieszana w pranie brudnych pieniędzy …

Brytyjski dziennik The Times opisał sprawę fundacji Otwarty Dialog, która miała według dziennikarzy prać brudne pieniądze, które były wykorzystywane przez rosyjskie służby. Organizacją kieruje Ludmiła Kozłowska, która została deportowana z Polski.

Źródło: Wprost.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *