Brunei będzie kamienowało homoseksualistów

Brunei będzie kamienowało homoseksualistów

W publicznym wystąpieniu w środę władca Brunei, 72-letni sułtan Hassanal Bolkiah wyraził życzenie, by w jego kraju „coraz silniejsze było nauczanie islamu”. Nie przedstawił szczegółów.

Homoseksualność już jest w Brunei uważana za przestępstwo, za które groziło do 10 lat więzienia. Zgodnie z nowym prawem uprawiające seks osoby tej samej płci zostaną ukarane, jeśli przyznają się do winy lub zostaną przyłapane na „przestępstwie” przez czterech świadków.

W ramach zmian w prawie, które weszły w życie w środę, kara śmierci grozić będzie także za gwałt, niewierność małżeńską, rabunek oraz obrażanie proroka Mahometa. Za dokonanie aborcji przewidziana jest chłosta i za przestępstwo uważane jest nakłanianie muzułmanów do lat 18 albo ich zachęcanie lub nakazywanie im „przyjęcia nauczania religii innych niż islam”.

Nowe prawo ma zastosowanie przede wszystkim do muzułmanów, ale niektóre jego zapisy obejmują także pozostałą część ludności. W 420-tysięcznym Brunei wyznawcy islamu stanowią dwie trzecie mieszkańców.

Wprowadzenie surowych przepisów spotkało się z potępieniem na świecie. ONZ zaapelowała do władz Brunei, by zrezygnowały z „drakońskich kar”, obrońcy praw człowieka z Human Rights Watch określili nowy system kar jako „wyjątkowo barbarzyński”, a Amnesty International nazwały zmieniony kodeks karny Brunei „bardzo wadliwym i zawierającym liczne zapisy łamiące prawa człowieka”.

Aktor George Clooney i inni celebryci zaapelowali o bojkot luksusowych hoteli należących do Agencji Inwestycyjnej Brunei, na której czele stoi sułtan Hassanal.

Prawo Brunei przewiduje karę śmierci, ale ostatnią egzekucję wykonano w kraju w 1957 roku. Zdaniem ekspertów, na których powołuje się agencja dpa, jest raczej nieprawdopodobne, by do wykonywania kary śmierci miano powrócić.

W 2014 roku w Brunei, mimo międzynarodowego oburzenia, zaczęto wprowadzać prawo szariatu, który przez kilka lat obowiązywał równolegle z prawem powszechnym. Środowe zmiany przypieczętowały implementację szariatu.

Brunei


Czytaj więcej…

Brunei będzie kamienowało homoseksualistów

Od 3 kwietnia 2019 r. Brunei jest niewątpliwie najgorszym krajem na świecie dla homoseksualistów. Ten malutki sułtanat na wyspie Borneo, otoczony z każdej strony przez Malezję, od 2013 r. stopniowo wprowadza prawo szariatu, a najnowsza zmiana jest …

Źródło: Polityka.pl

To on wprowadził kamienowanie homoseksualistów. Tak żyje sułtan …

Ukamienowanie – tak od środy 3 kwietnia 2019 roku w małym państwie Brunei karani będę homoseksualiści. Wiadomość wywołała wstrząs na całym świecie, ale sułtan, władca absolutny, wprowadził jeszcze inne, zgodne z prawem szariatu, szokujące i …

Źródło: naTemat

Kamienowanie homoseksualistów. "Wyjątkowo barbarzyński …

Kara śmierci przez ukamienowanie za seks między osobami tej samej płci oraz odcięcie ręki za kradzież – te i inne surowe zasady przewidziane w prawie muzułmańskim obowiązują od środy w kodeksie karnym Brunei. W publicznym wystąpieniu w środę …

Źródło: TVN24

Kara śmierci za stosunki homoseksualne. W Brunei weszło w życie …

Homoseksualizm jest już w Brunei uważany za przestępstwo, za które groziło do 10 lat więzienia. Zgodnie z nowym prawem osoby tej samej płci uprawiające seks zostaną ukarane, jeśli przyznają się do winy lub zostaną przyłapane przez czterech świadków.

Źródło: rmf24.pl

Sułtan Brunei zabija gejów za seks, za aborcję karze chłostą…

„Przepisy oparte na szariacie pojawiły się w systemie prawnym Brunei w 2014 roku i od tego czasu sukcesywnie wprowadzane są nowe przepisy oparte na muzułmańskim prawie religijnym. 3 kwietnia w życie wejdzie ostatnia partia takich przepisów”, …

Źródło: VIVA!

Brunei – kara śmierci dla homoseksualistów, chłosta za aborcję …

Brunei wprowadza prawo szariatu. Kara śmierci za seks między osobami tej samej płci. Surowo karana będzie również kradzież, niewierność mężowi oraz obraza proroka Mahometa. Nowe przepisy budzą wiele kontrowersji i spotykają się z krytyką obrońców …

Źródło: Wirtualna Polska

Śmierć za seks z osobą tej samej płci. Sułtan Brunei zapowiedział …

Sułtanat Brunei już wcześniej uznawał homoseksualizm za przestępstwo, teraz jednak wprowadził karę śmierci przez ukamieniowanie za stosunek z osobą tej samej płci. Drakońskie przepisy sprowadziły na południowoazjatycki kraj międzynarodową krytykę.

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Brunei wprowadza kolejne elementy szariatu

Decyzją sułtana, od 3 kwietnia br. w Brunei zostaną implementowane kolejne elementy szariatu. Spotyka się to z protestami krajów zachodnich, a niektórzy celebryci nawołują do bojkotu tego państwa. Także turyści udający się na Borneo powinni się mieć na …

Źródło: Pasazer.com

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *