Boni, Rosati, Sellin, Gasiuk-Pihowicz bez mandatu. Najwięksi …

Wybory do Parlamentu Europejskiego [NA ŻYWO]

W skład okręgu wyborczego nr 13 wchodzą województwo lubuskie oraz zachodniopomorskie. Wyborcy z tych dwóch województw mogli wybierać spośród kandydatów z sześciu list, zarejestrowanych przez Konfederację KORWiN Braun Liroy Narodowcy, Wiosnę Roberta Biedronia, Koalicję Europejską, Prawo i Sprawiedliwość, Lewicę Razem oraz partię Kukiz’15. Która z tych formacji uzyskała najlepszy wynik w okręgu 13.?

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że najlepszy wynik w okręgu nr 13 uzyskał komitet Koalicji Europejskiej, który otrzymał 46,76 proc. głosów. Na drugim miejscu znalazła się partia Prawo i Sprawiedliwość, na którą zagłosowało 36,86 proc. osób. Trzeci wynik w województwach lubuskim i zachodniopomorskim zdobyła Wiosna, która otrzymała 7,46 proc. głosów.

Wyniki wyborów w okręgu nr 13 – województwa lubuskie i zachodniopomorskie

  • Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy – 3,88 procent
  • Wiosna Roberta Biedronia – 7,46 procent
  • Koalicja Europejska – 47,76 procent
  • Prawo i Sprawiedliwość – 36,86 procent
  • Lewica Razem – 1,11 procent
  • Kukiz’15 – 2,95 procent

Najbardziej rozpoznawalnymi politykami, którzy starali się o mandat europosła z okręgu nr 13 są m.in. Bartosz Arłukowicz z Koalicji Europejskiej oraz Joachim Brudziński i Elżbieta Rafalska z Prawa i Sprawiedliwości. 


Czytaj więcej…

Wybory do europarlamentu 2019. Kto nie dostał się do PE? Wśród …

Lichocka, Cymański, Gasiuk-Pihowicz, Rosati, Sellin, Radziwiłł, Mucha, Boni – lista przegranych w wyborach do PE jest długa. Wielu z kandydatów nie pomagały dobre miejsca na listach, no i nie mieli tyle szczęścia co poseł PiS Dominik Tarczyński – ostatni, …

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Wyniki wyborów do europarlamentu. Kto wygrał w Lubuskiem i …

Wybory do europarlamentu 2019 już za nami. Kto okazał się zwycięzcą w okręgu nr 13, czyli w województwach lubuskim i zachodniopomorskim? Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Boni, Rosati, Sellin, Gasiuk-Pihowicz bez mandatu. Najwięksi …

Siedmiu byłych europosłów, którzy ubiegali się o reelekcje z list Koalicji Europejskiej nie zdobyło ponownie mandatów do Parlamentu Europejskiego. Ale nie tylko oni mogą mieć poczucie porażki. Do Brukseli i Strasburga nie pojadą również inne głośne …

Źródło: Radio ZET

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *