Boks. Adam Kownacki potwierdza walkę z Chrisem Arreolą 3 sierpnia

Sensacja! W nocy policzyli głosy i wszystko się zmieniło

Najlepszy polski pięściarz wagi ciężkiej Adam Kownacki (19-0, 15 KO) ogłosił, że 3 sierpnia wraca na ring walką wieczoru. Potwierdziło się także, że rywalem Polaka będzie „Nocny Koszmar”, czyli mający meksykańskie pochodzenie Amerykanin Chris Arreola (38-5-1, 33 KO). Walka odbędzie się na gali PBC w nowojorskiej hali Barclays Center i będzie transmitowana przez telewizję FOX.

– Jestem podekscytowany powrotem do domu, do hali Barclays Center i walką z Chrisem Arreolą, która jest moim kolejnym krokiem w drodze do pojedynku o tytuł mistrza świata w wadze ciężkiej. To będzie polsko-meksykańska wojna. Już nie mogę się doczekać, do zobaczenia – powiedział „Baby Face” w nagraniu, które opublikował w swoich mediach społecznościowych.

To wreszcie oznacza koniec spekulacji na temat najbliższego pojedynku Polaka, prawdopodobnie ostatniego przed mistrzowską szansą, bo telenowela z kolejnymi terminami i możliwymi rywalami trwała od kilku miesięcy.

30-letni Kownacki w swoim ostatnim występie, pod koniec stycznia właśnie w Barclays Center na Brooklynie, bardzo efektownie rozprawił się Geraldem Washingtonem. Były pretendent do tytułu mistrza świata został wprost zdmuchnięty z ringu, a walka zakończyła się przez techniczny nokaut w drugiej rundzie.

38-letni Arreola najlepsza lata ma już za sobą. Z groźnego pięściarza o pseudonimie „Nocny Koszmar”, który mocno postawił się m.in. Tomaszowi Adamkowi w 2010 roku (Polak wygrał niejednogłośnie na punkty), zostały już tylko wspomnienia. Amerykanin w ubiegłym roku wrócił do ringu po trwającej prawie 2,5 roku przerwie, która nastąpiła po pojedynku mistrzowskim z Deontayem Wilderem. Od tego czasu pokonał dwóch kolejnych rywali, a z ostatniej wygranej nad średniakiem cieszył się w marcu.

Kownacki ma świadomość, że obecny Arreola najlepsze co ma, to nazwisko. – Bardzo był chciał z nim zawalczyć, bo jednak ciągle ma mocne nazwisko – mówił „Baby Face” w jednej z rozmów z Interią, zgadzając się, że jeśli ruszy na Amerykanina swoją ofensywą, wtedy nokaut może być szybki i spektakularny. – Dokładnie, a ryzyko byłoby nieduże, bo faktem jest, że Arreola jest już po swoim „primie”. Natomiast jego nazwisko w boksie ciągle jest mocno rozpoznawalne, więc gdybym na nim postawił mocny stempel, to jeszcze bardziej by zbudowało moją pozycję.

W innych, wiodących pojedynkach gali na Brooklynie, Marcus Browne zmierzy się z byłym mistrzem świata wagi półciężkiej Jeanem Pascalem, z kolei Miguel Cruz skonfrontuje się z byłym czempionem kategorii półśredniej Andre Berto.

Artur Gac


Czytaj więcej…

Adam Kownacki vs Chris Arreola. Kownacki w walce wieczoru gali w Nowym Jorku. Rywal: Chris Arreola

Walka Adama Kownackiego (19-0, 15 KO) z Chrisem Arreolą (38-5-1, 33 KO) odbędzie się 3 sierpnia i będzie pojedynkiem wieczoru gali w Barclays Center na Brooklynie. Dla naszego pięściarza wagi ciężkiej będzie to pierwszy tak ważny pojedynek w …

Źródło: Gazeta Współczesna

Chris Arreola rywalem Adama Kownackiego. Bokserzy zmierzą się 3 sierpnia w Nowym Jorku

Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Amerykanin Chris Arreola będzie rywalem Adama Kownackiego w głównej walce gali organizowanej 3 sierpnia w Nowym Jorku – poinformowali w mediach społecznościowych obaj pięściarze. Kilka dni …

Źródło: Dziennik.pl

Adam Kownacki w walce wieczoru gali w Nowym Jorku. Jego rywalem Arreola

38-letni Arreola ma na koncie 38 zwycięstw, pięć porażek i remis. Trzykrotnie bez powodzenia boksował o pas mistrza świata WBC. W 2009 roku przegrał z Ukraińcem Witalijem Kliczką, w 2014 lepszy okazał się Kanadyjczyk Bermane Stiverne, a w 2016 …

Źródło: Wiadomości RadioZet

Boks. Adam Kownacki potwierdza walkę z Chrisem Arreolą 3 sierpnia

Potwierdziło się także, że rywalem Polaka będzie "Nocny Koszmar", czyli mający meksykańskie pochodzenie Amerykanin Chris Arreola (38-5-1, 33 KO). Walka odbędzie się na gali PBC w nowojorskiej hali Barclays Center i będzie transmitowana przez …

Źródło: Interia

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *