Bogusław Leśnodorski zdradził, że możliwy jest głośny powrót na …

Kenijczycy zwycięzcami 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego ...

Bogusław Leśnodorski zdradził, że możliwy jest głośny powrót na trenerską ławkę Legii

Prezes i właściciel Legii Warszawa postanowił zwolnić Ricardo Sa Pinto z posady trenera pierwszego zespołu. Mistrza Polski poprowadzi teraz Aleksandar Vuković, ale to opcja tymczasowa. Najpóźniej od nowego sezonu w szatni Legii ma rządzić nowy trener. Ciekawe informacje na ten temat ujawnił Bogusław Leśnodorski, były współwłaściciel klubu i były prezes.

Leśnodorski w poniedziałek wieczorem był gościem na antenie Weszlo FM. Nie ukrywał, że zwolnienie Sa Pinto go mocno nie zaskoczyło i że cieszy się z takiego rozwiązania. 

Jestem przeciwnikiem reagowania po jednym meczu, ale tu wydaje mi się, że to kwestia całokształtu. Z tym gościem chyba nie dało się funkcjonować normalnie. Wszyscy wiedzieli przed zatrudnieniem, kim jest Sa Pinto. Nie trzeba było nawet grzebać w Internecie, wystarczył minimalny wywiad środowiskowy. Powszechnie wiadomo, że żadnej chemii nie było. Piłkarze nie trenowali normalnie. To nie miało prawa działać. Jestem przekonany, że wszyscy zawodnicy Legii grali gorzej niż potrafią. Sa Pinto nie panował nad drużyną w żadnym aspekcie, wliczając taktykę, stąd pewnie taka decyzja 

– stwierdził Leśnodorski.

Teraz Legię poprowadzi Aleksandar Vuković, który po raz kolejny został trenerem tymczasowym. Leśnodorski uważa jednak, że przy Łazienkowskiej 3 powinni spróbować innego rozwiązania. 

Osobiście uważam, że jak chcą zatrudnić trenera tymczasowego, to lepiej było skorzystać z Marka Saganowskiego. Ale najważniejsze, że ten serial z Sa Pinto się już skończył 

– powiedział były prezes. Dodajmy, że Saganowski, były napastnik Legii, jest aktualnie trenerem zespołu występującego w Centralnej Lidze Juniorów. Jego zespół zajmuje 4. miejsce w tabeli.

Na koniec Leśnodorski odpalił bombę i podgrzał spekulacje, kto mógłby przejąć Legię na stałe. Zdradził, że w grę wchodzi głośny powrót.

Słyszałem o opcji, która ma jakiś sens. Podobno sondowany jest Henning Berg, ale nie umiem nic więcej na ten temat powiedzieć, nie wiem nawet, czy jest w tym coś prawdy. Potrzebny jest trener, który dobrze zaadoptuje się w klubie

– powiedział Leśnodorski. 

Henning Berg prowadził obecnie norweski Stabaek. W Legii pracował od końcówki grudnia 2013 roku do października 2015 roku. Poprowadził zespół w 97 spotkaniach. Wywalczył z Legią mistrzostwo i Puchar Polski oraz stoczył pamiętne boje z Celtikiem Glasgow.

Futbol.pl


Czytaj więcej…

Bogusław Leśnodorski zdradził, że możliwy jest głośny powrót na …

Henning Berg prowadził obecnie norweski Stabaek. W Legii pracował od końcówki grudnia 2013 roku do października 2015 roku. Poprowadził zespół w 97 spotkaniach. Wywalczył z Legią mistrzostwo i Puchar Polski oraz stoczył pamiętne boje z Celtikiem …

Źródło: Własne (komunikaty prasowe)

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *