Biedroń tego jeszcze nie ujawnił, ale to "strzał w dziesiątkę"!

El. Euro 2020 - polska grupa. Izrael - Austria 4-2. Hat-trick Zahaviego!

Robert Biedroń, czyli założyciel i lider partii Wiosna, szykuje dla elektoratu pewną niespodziankę. Ma już wstępnie opracowane listy z kandydatami, którzy – jako przedstawiciele jego ugrupowania – mają rywalizować o mandaty w Parlamencie Europejskim. I właśnie w tych listach kryje się niespodzianka. Biedroń już ujawnił, że stawia na byłą marszałek Sejmu Wandę Nowicką, czy swego życiowego partnera, Krzysztofa Śmiszek. Ale niewiele osób jeszcze wie, że rozpoczął współpracę z aktorem, którego Polacy wręcz uwielbiają. Chodzi o Olgierda Łukaszewicza, którego starsze pokolenie może kojarzyć z ról m.in. w „Seksmisji”, czy pięknej adaptacji „Wiernej rzeki”, a nieco młodsze z kreacji w „Katyniu”, czy „Karierze Nikosia Dyzmy”.

Zabawne, że filmowy epizod Olgierda Łukaszewicza w „Karierze Nikosia Dyzmy” może być przez wielu odczytywany jako proroczy. Zabawne, bo przecież Robert Biedroń raczej nie widzi aktora jako przyszłego premiera, który – wzorem granej przez Łukaszewicza postaci w filmie o nieokrzesanym Nikosiu – miałby posuwać się do cynicznych sztuczek, byle tylko utrzymać się przy władzy. Lider Wiosny szukał po prostu znanych nazwisk, które identyfikowałyby się z prounijnym kursem partii. Olgierd Łukaszewicz pasował jak znalazł. Aktor deklaruje się jako wielki orędownik integracji. W 2017 r. założył nawet Fundację „My Obywatele Unii Europejskiej”.

Robert Biedroń sam jeszcze nie ogłosił swej decyzji, ale my już wiemy, że stawia na Łukaszewicza. Aktor w rozmowie z Fakt24 potwierdził, że dogadał się z politykiem, co do startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Co ciekawe, Łukaszewicz nie startuje z pierwszych pozycji, lecz z… ostatniej. Ale paradoksalnie nie jest to dla niego zła wiadomość. Startowanie z dziesiątego miejsca, może mu pomóc. W tym sensie jest to strzał w dziesiątkę. Wyborcy często stawiają krzyżyki przy nazwiskach usytuowanych na skrajnych pozycjach listy.


Czytaj więcej…

Biedroń tego jeszcze nie ujawnił, ale to "strzał w dziesiątkę"!

Olgierd Łukaszewicz ma dostać dziesiąte miejsce w okręgu kujawsko-pomorskim. Łukaszewicz jest znany m.in. z filmów Andrzeja Wajdy, Kazimierza Kutza, Krzysztofa Kieślowskiego i Juliusza Machulskiego, a także ze scen warszawskich teatrów. Grał m.in.

Źródło: fakt.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *