Bezos i Gates w niezwykle elitarnym klubie

Bezos i Gates w niezwykle elitarnym klubie

Bill Gates (Microsoft) został członkiem niezwykle elitarnego klubu, w którym dotąd samotnie królował Jeff Bezos, założyciel i szef Amazona.

Bloomberg monitoruje fortuny około 2800 miliarderów, spośród których 145 ma na koncie co najmniej 10 mld dolarów.

Jednak tylko dwóch bogaczy obecnie ma minimum 100 miliardów dolarów. Są to właśnie Gates i Bezos.

Gates, współzałożyciel Microsoft Corp., był niegdyś najbogatszym człowiekiem na świecie, a teraz po raz pierwszy od krachu dotcomów znowu jest powyżej magicznej granicy 100 miliardów dolarów.

Jednak żywot fortun Bezosa i Gatesa może być krótki, wskazuje Bloomberg. Szef Microsfotu już przekazał 35 miliardów na rzecz Bill&Melinda Gates Foundation i ujawnił, że na ten cel zamierza przeznaczyć co najmniej połowę majątku.

Z kolei właśnie rozwodzący się Bezos prawdopodobnie będzie musiał podzielić się fortuną z żoną.


Czytaj więcej…

Bezos i Gates w niezwykle elitarnym klubie

Bill Gates (Microsoft) został członkiem niezwykle elitarnego klubu, w którym dotąd samotnie królował Jeff Bezos, założyciel i szef Amazona. Bloomberg monitoruje fortuny około 2800 miliarderów, spośród których 145 ma na koncie co najmniej 10 mld dolarów.

Źródło: Rzeczpospolita

Majątek Billa Gatesa przekroczył magiczną granicę. To drugi na świecie "centimiliarder"

Nadal jednak Jeff Bezos wydaje się być poza zasięgiem innych miliarderów, z fortuną szacowaną na 146 mld dol. Majątek Bezosa pierwszy raz przebił barierę 100 mld dolarów w listopadzie 2017 roku, po Black Friday. O ile "centimiliarderów" jest na świecie …

Źródło: BusinessInsider

Majątek Billa Gatesa przekroczył 100 mld dolarów. Przegonił Zuckerberga, ale nadal jest za Bezosem

Pierwsze miejsce na liście najbogatszych ludzi na świecie wg Bloomberga nadal zajmuje Jeff Bezos, dyrektor generalny firmy Amazon. Majątek Bezosa aktualnie wycenia się na 146 miliardów dolarów. Zdecydowana większość pierwszej dziesiątki indeksu …

Źródło: Gazeta.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *