Będą podwyżki dla nauczycieli? Zalewska "kończy pisać" ustawę o …

Przed premierą Avengers: Koniec gry – jak skończyłby się ...

Prezes ZNP Sławomir Broniarz poinformował, że od soboty 27 kwietnia, od godz. 6.00, Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza ogólnopolski strajk, ale go nie kończy. „Od dzisiaj wchodzimy w nowy etap, który pokaże nowe oblicze naszego protestu. Jesteśmy bowiem w połowie drogi, ale jednoznacznie mogę oświadczyć, że dzisiaj ani jutro, ani w kolejnych dniach nie podpiszemy porozumienia, które rząd zawarł z Solidarnością” – dodał.

Czytaj więcej

znp 1200.jpg

Sławomir Broniarz: zawiesiliśmy strajk prawomocną uchwałą Prezydium Zarządu Głównego ZNP

– Powinnością rządu wobec maturzystów i ich rodziców jest to, aby testy odbyły się zgodnie z harmonogramem. Przygotowując się na zakłócenia w czasie egzaminu dojrzałości premier Mateusz Morawiecki stworzył projekt nowelizacji prawa oświatowego. Wszystko po to, by uczniowie mogli w spokoju przystąpić do matur – zaznaczyła Joanna Kopcińska. Minister zauważyła, że rząd jednocześnie będzie dalej poszukiwał dobrych rozwiązań dla oświaty. – Od początku wiedzieliśmy, że nauczyciele zarabiają za mało i trzeba wynagrodzenia podnosić. Stąd w 2017 r. przeprowadziliśmy pierwszą waloryzację pensji, a w 2018 r. podwyżkę – dodała.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji „Salon polityczny Trójki”„Puls Trójki” i „Śniadanie w Trójce”.

Rzeczniczka rządu podkreśliła, że od września tego roku nauczyciele będą zarabiali 15 proc. więcej i nie jest to jeszcze koniec podwyżek. – Pensje nauczycieli powinny rosnąć, dlatego kolejne propozycje leżą na stole. Niedługo nauczyciel dyplomowany będzie mógł zarabiać 8100 złotych. Do tego dążymy, taki jest cel rządu Mateusza Morawieckiego – komentowała Joanna Kopcińska.

Egzaminy maturalne mają rozpocząć się 6 maja. Rok szkolny dla uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych kończy się 26 kwietnia, czyli w najbliższy piątek. Tego dnia maturzyści powinni otrzymać świadectwa ukończenia szkoły, co jest warunkiem dopuszczenia do egzaminu maturalnego. Zakończenie roku szkolnego powinno zostać poprzedzone wystawieniem przez nauczycieli ocen i zatwierdzeniem ich przez rady pedagogiczne klasyfikacyjne. Nie odbyły się jednak one dotąd w części szkół ze względu na strajk nauczycieli. Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami rady pedagogiczne – w tym rady pedagogiczne klasyfikacyjne – podejmują uchwały zwykłą większością głosów, w obecności co najmniej połowy jej członków.

Czytaj więcej

sejm-pap-1200.jpg

Sejm uchwalił nowelizację prawa oświatowego. Teraz ustawa trafi do Senatu

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Magdalena Uchaniuk-Gadowska
Goście: Joanna Kopcińska (rzeczniczka rządu)
Data emisji: 25.04.2019 
Godzina emisji: 17:45

jp/gs


Czytaj więcej…

Będą podwyżki dla nauczycieli? Zalewska "kończy pisać" ustawę o …

Kończymy pisać ustawę, która zagwarantuje nauczycielom 15 proc. podwyżki w 2019 r. – zapowiedziała minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Co się w niej znajdzie? Przede wszystkim zobowiązania, które przełożą się na stałą zmianę jakości pracy w …

Źródło: SuperBiz.SE.pl

Borys Budka: Anna Zalewska boi się września i ucieka do Brukseli

Anna Zalewska panicznie boi się września, tego, co będzie działo się w polskiej oświacie po tej deformie, i ucieka do Brukseli, zostawiając ten wielki bałagan na głowie nauczycieli, na głowach dyrektorów szkół – mówił na antenie radiowej Trójki Borys Budka …

Źródło: Polskie Radio

Zapytano Szydło o to, czy Zalewska DRAŻNI. Ta odpowiedź zaskakuje

Sławomir Broniarz w czwartek, 25 kwietnia, ogłosił, że nauczyciele zawieszają swój strajk i w poniedziałek wracają do pracy. Z kolei Anna Zalewska obroniła swoje stanowisko, mimo wniosku Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności dla minister edukacji.

Źródło: SuperBiz.SE.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *