Banksy ustawił się między ulicznymi sprzedawcami w Wenecji. Przegoniła go straż miejska – nie rozpoznali go

Ostatni odcinek Diagnozy w TVN. Jak się skończył serial?

Strażnicy ochraniający weneckie ulice nie pozwolili Banksy’emu sprzedawać na ulicy swoich prac – informują włoskie media i publikują nagranie, jakie zamieścił. Znany na całym świecie, zachowujący anonimowość artysta wybrał się do Wenecji na Biennale Sztuki; nie miał zezwolenia na handel uliczny.


Ukradziono drzwi z pracą Banksy’ego poświęconą ofiarom zamachów w Paryżu

Nieznani sprawcy ukradli drzwi przeciwpożarowe z budynku teatru Bataclan w Paryżu, na których widniała praca brytyjskiego artysty street-artu…

zobacz więcej

Miliony ludzi na świecie chciałyby dowiedzieć się, kim jest Banksy i z nim porozmawiać. Ten przywilej spotkał weneckich strażników miejskich. Kazali mu złożyć sztalugi i zdjąć obrazy, jakie na nich ustawił.

Dziewięć prac w ramach tworzyło jedno dzieło, przedstawiające ogromny statek wycieczkowy – symbol prawdziwego utrapienia Wenecji, do której wpływają wielkie jednostki, zasłaniając widoki miasta i zabytki.

Na nagraniu zamieszczonym na Instagramie Banksy’ego widać, jak przy placu św. Marka mężczyzna – prawdopodobnie on sam – rozkłada swą pracę na dużym stojaku i siada przy niej jak zwykły uliczny sprzedawca obrazów. Zarejestrowano również reakcje przechodniów, przyglądających się dziełom i analizujących ich wymowę. – To piękniejsze od tego, co widziałyśmy na Biennale – mówi jedna z kobiet.

Następna scena to interwencja funkcjonariuszy straży miejskiej, którzy mówią artyście po angielsku, że jeśli nie ma zezwolenia, nie może wystawiać swych prac i musi odejść. On zaś, szczelnie ukrywając swą twarz kapeluszem i szalikiem, odjeżdża, pchając wózek ze swoją pracą.

Nagranie zamieścił na swym profilu w środę, a zdarzenie miało miejsce 9 maja, gdy rozpoczynało się 58. Biennale Sztuki.

Nagranie Banksy opatrzył następującym komentarzem: „Ustawiam swoje stoisko na Biennale w Wenecji. Mimo że jest to największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie w kulturze na świecie, z jakiegoś powodu nie zostałem nigdy zaproszony”.


źródło:


Czytaj więcej…

Banksy ustawił się między ulicznymi sprzedawcami w Wenecji. Przegoniła go straż miejska – nie rozpoznali go

Banksy wrócił z kolejnym prowokacyjnym pomysłem. Artysta właśnie opublikował film, na którym pokazuje jak zostaje przegoniony z placu Świętego Marka w Wenecji za brak pozwolenia na prowadzenie stoiska. Ustawił się w miejscu publicznym ze swoim …

Źródło: Gazeta.pl

Banksy chciał sprzedawać swoje obrazy w Wenecji. Strażnicy go przepędzili

Strażnicy ochraniający weneckie ulice nie pozwolili Banksy'emu sprzedawać na ulicy swoich prac – informują włoskie media i publikują nagranie, jakie zamieścił. Znany na całym świecie, zachowujący anonimowość artysta wybrał się do Wenecji na Biennale …

Źródło: TVP Info

Banksy nielegalnie wystawił swoje prace w Wenecji. Został przegoniony przez straż miejską

Banksy nadal pozostaje jednym z najbardziej intrygujących artystów. Anonimowy twórca do dziś nie ujawnił swojej tożsamości, pomimo posiadania ogromnej rzeszy fanów. Tym razem jednak miał dość bliską interakcję ze strażnikami miejskimi w Wenecji.

Źródło: Wirtualna Polska

Banksy był w Wenecji, ale nie miał zezwolenia na wystawienie pracy

Znany na całym świecie, zachowujący anonimowość artysta Banksy był w Wenecji podczas Biennale Sztuki, ale tamtejsi strażnicy miejscy nie pozwolili mu wystawić pracy, bo nie miał zezwolenia- informują włoskie media, publikując nagranie, jakie zamieścił.

Źródło: PropertyDesign.pl

Banksy udawał ulicznego sprzedawcę w Wenecji. Policja go przegoniła

Banksy ostatnio jest w formie. Najbardziej znany artysta uliczny na świecie, który od lat ukrywa swoją tożsamość, wciąż potrafi zaskakiwać. Wystarczy wspomnieć chociażby jego prowokację podczas sprzedaży słynnego obrazu "Dziewczyna z balonem" czy …

Źródło: Noizz

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *