Banksy rozstawił swoje dzieło na Biennale w Wenecji. Słynnego artystę przegoniła… straż miejska

Banksy rozstawił swoje dzieło na Biennale w Wenecji. Słynnego artystę przegoniła... straż miejska

Banksy to jeden z najbardziej znanych artystów na świecie, który mimo to pozostaje od lat anonimowy. Znany jest z różnych kontrowersyjnych akcji, tylko ostatnio pociął swój własny obraz na aukcji chwilę po tym, jak został kupiony. Teraz zadziałał w Wenecji, gdzie odbywa się słynne Biennale Sztuki, na które nie został zaproszony.

>>>Banksy rozdał 1000 swoich kontrowersyjnych plakatów za darmo. Też możecie go mieć<<<

Banksy postanowił, że zaprezentuje swoje najnowsze dzieło na słynnym placu Świętego Marka w Wenecji. Pokazał film, na którym widać jak wśród ulicznych malarzy, którzy sprzedają dość kiczowate widoczki z miasta, ustawił swoje stoisko. Pod nagraniem napisał:

Ustawiłem swoje stoisko na Biennale w Wenecji. Mimo że to największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie kulturalne na świecie, z jakiegoś powodu nie zostałem nigdy na nie zaproszony.

 

>>>Banksy pokazał, jak planował zniszczyć „Dziewczynkę z balonikiem”. Przyznał się do błędu?<<<

Na ulicznym stoisku zaprezentował najnowszą kompozycję „Wenecja w oleju”. Angielski tytuł – „Venice in oil” – jest wieloznaczny. „Oil” po angielsku może oznaczać w tym wypadku zarówno ropę naftową, jak i sposób wykonania obrazu, tj. farby olejne.

Dzieło to składa się z kilkunastu płócien w różnych rozmiarach połączonych w większą całość – każde z nich zawiera kawałek wielkiego statku wycieczkowego, który przepływa między weneckimi gondolierami i zakrywa historyczne miasto. Tak właśnie słynny brytyjski artysta postanowił skomentować problem z zanieczyszczeniami, które powodują te duże statki pasażerskie w popularnym wśród turystów mieście. Stanowią tam spory problem w ostatnich latach i są coraz częstszym tematem publicznej dyskusji. 

Na filmie nawet słychać jak włoscy przechodnie chwalą dzieło, mówiąc, że jest „naprawdę piękne”. Niemniej Banksy ustawił się na placu bez pozwolenia – zjawili się zatem strażnicy miejscy i przegonili go z miejsca. Nie wiedzieli przecież, że prawdopodobnie rozmawiają z najsłynniejszym artystą świata – Banksy tradycyjnie już zakrywał twarz na nagraniu. 

>>>Obraz Banksy’ego sprzedano za milion funtów. Dzieło uległo zniszczeniu i.. może być dwa razy droższe!<<<


Czytaj więcej…

Banksy rozstawił swoje dzieło na Biennale w Wenecji. Słynnego artystę przegoniła… straż miejska

Tym razem uliczny artysta postanowił dać w kość organizatorom Biennale Sztuki w Wenecji. Banksy, które nie został zaproszony na to prestiżowe wydarzenie, rozstawił swoje stoisko z kontrowersyjnym obrazem na Placu św. Marka. To nie spodobało się …

Źródło: naTemat

Banksy chciał sprzedawać swoje obrazy w Wenecji. Strażnicy go przepędzili

Strażnicy ochraniający weneckie ulice nie pozwolili Banksy'emu sprzedawać na ulicy swoich prac – informują włoskie media i publikują nagranie, jakie zamieścił. Znany na całym świecie, zachowujący anonimowość artysta wybrał się do Wenecji na Biennale …

Źródło: TVP Info

Banksy wystawił swoje prace w Wenecji i został przegoniony przez straż miejską [WIDEO]

Banksy często pokazuje jak bardzo absurdalny jest nasz świat. Kolejny raz udało się mu wywołać niemały skandal, tym razem w Wenecji. Artysta pojawił się 9 maja 2019 podczas Biennale Sztuki, ale tamtejsi strażnicy miejscy nie pozwolili mu wystawić pracy, …

Źródło: Antyradio.pl

Banksy ustawił się między ulicznymi sprzedawcami w Wenecji. Przegoniła go straż miejska

Banksy wrócił z kolejnym prowokacyjnym pomysłem. Artysta właśnie opublikował film, na którym pokazuje jak zostaje przegoniony z placu Świętego Marka w Wenecji za brak pozwolenia na prowadzenie stoiska. Ustawił się w miejscu publicznym ze swoim …

Źródło: Gazeta.pl

Banksy wyproszony z wystawy w Wenecji

Znany na całym świecie, zachowujący anonimowość artysta Banksy był w Wenecji podczas Biennale Sztuki, ale tamtejsi strażnicy miejscy nie pozwolili mu wystawić pracy, bo nie miał zezwolenia- informują włoskie media, publikując nagranie, jakie zamieścił.

Źródło: m.niezalezna.pl

Banksy był w Wenecji, ale nie mógł wystawić pracy

Na nagraniu zamieszczonym na instagramie Banksy'ego widać, jak przy placu Świętego Marka mężczyzna — prawdopodobnie on sam — rozkłada pracę na dużym stojaku i siada przy niej jak zwykły uliczny sprzedawca obrazów, zasłaniając się gazetą.

Źródło: PulsBiznesu

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *