Bankructwo Wow Air. Islandzka linia lotnicza nie uratowała się przed …

Bankructwo Wow Air. Islandzka linia lotnicza nie uratowała się przed ...

Islandzkie nieskobudżetowe linie lotnicze WOW air poinformowały na swojej stronie internetowej o zawieszeniu działalności i odwołaniu wszystkich lotów. Przewoźnik borykał się z problemami finansowymi, teraz ogłosił upadłość.


Ruszają tanie loty przez Atlantyk. Bilet za niecałe 100 funtów

Od przyszłego roku ruszą bardzo tanie połączenia lotnicze z Londynu do Bostonu i Waszyngtonu w Stanach Zjednoczonych. Koszt biletu w jedną stronę –…

zobacz więcej

„To symboliczny koniec ery supertanich podróży z Europy do USA” – pisze serwis fly4free.pl.

Jeszcze rano wszyscy liczyli, że WOW Air znajdzie rozwiązanie problemów finansowych. Przewoźnik poinformował, że zawiesza dzisiejsze loty i czeka na spotkanie z akcjonariuszami i wierzycielami.

Po kilku godzinach nadzieja umarła. Na stronie pojawił się komunikat o zakończeniu działalności.

Klientom poradzono, by sprawdzali dostępne loty z innymi liniami lotniczymi. Niektóre mogą oferować je po obniżonej stawce, tzw. taryfy ratunkowe. – Z taką ofertą wystąpił już Wizz Air – donosi fly4free.pl.

„Pasażerom, których bilet został opłacony kartą kredytową, zaleca się skontaktowanie z wystawcą karty kredytowej w celu sprawdzenia, czy jest możliwy zwrot kosztów biletu” – wyjaśnia WOW Air. „Pasażerowie, którzy kupili bilet w europejskim biurze podróży, są chronieni dyrektywą w sprawie wyjazdów zorganizowanych i powinni kontaktować się z biurem podróży” – przypomina przewoźnik.

W najtrudniejszej sytuacji są ci, których powyższe warianty nie dotyczą. Choć mogą ubiegać się o odszkodowanie na podstawie europejskiego rozporządzenia dotyczącego praw pasażerów, muszą się zwrócić do zarządcy długów po przewoźniku.


źródło:

Czytaj więcej…

Wow Air zakończył działalność. Odwołano wszystkie loty

Islandzkie nieskobudżetowe linie lotnicze WOW air poinformowały na swojej stronie internetowej o zawieszeniu działalności i odwołaniu wszystkich lotów. Przewoźnik borykał się z problemami finansowymi, teraz ogłosił upadłość.

Źródło: TVP Info

Kolejna linia lotnicza upada. Islandzki WOW Air zawiesza działalność

Przewoźnikowi nie udało się osiągnąć porozumienia z inwestorami. Kilka dni temu z negocjacji w sprawie przejęcia WOW Air wycofało się Indigo Partners, a jako potencjalny inwestor wymieniana była Icelandair Group, kontrolująca narodowego przewoźnika …

Źródło: BusinessInsider

Bankructwo Wow Air. Islandzka linia lotnicza nie uratowała się przed …

Jak pisze serwis fly4free.pl, jeszcze w czwartek rano Wow Air wydał komunikat, w którym przekonywał, że choć zawiesił loty, to nadal będzie walczył o przetrwanie. W trybie pilnym miało odbyć się spotkanie z udziałem wszystkich akcjonariuszy i wierzycieli.

Źródło: Money.pl

Linie lotnicze WOW air zawiesiły działalność

Od dłuższego czasu m.in. w związku z rosnącymi cenami paliwa linie WOW air miały problemy finansowe. We wrześniu ubiegłego roku firma wzięła kredyt. W ostatnim czasie poszukiwała inwestora, prowadziła rozmowy ze swoim największym konkurentem …

Źródło: rmf24.pl

Upadła linia, która lata z Polski. Co z pasażerami?

Islandzka tania linia lotnicza WOW Air zawiesiła swoją działalność. Firma poinformowała, że jest niewypłacalna i odwołuje wszystkie swoje loty. Działała od 2011 r. i obsługiwała połączenia między Islandią, a USA i Europą – w tym Polską. Co teraz z ich …

Źródło: fakt.pl

Tani przewoźnik kończy działalność. "Wszystkie loty zostały odwołane"

Islandzka linia lotnicza WOW Air w czwartek ogłosiła zakończenie działalności. "Wszystkie loty zostały odwołane" – poinformowano w komunikacie. Linie Wow Air rozpoczęły działalność w listopadzie 2011 roku. Przewoźnik obsługiwał rejsy między innymi z …

Źródło: TVN24 BiS

Kolejne linie lotnicze zawiesiły działalność. Oferowały połączenia …

Rynek tanich linii lotniczych najwyraźniej przeżywa kryzys. Tym razem upadłość ogłosił przewoźnik WOW Air, który oferował połączenia między Islandią a lotniskami w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Źródło: Wprost.pl (komunikaty prasowe)

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *