Axel nad Mazowszem. IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia …

Axel nad Mazowszem. IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia ...

Pogodę w Polsce kształtuje niż Axel. Oznacza to, że będzie ciepło, ale i niespokojnie. Nie zabraknie gwałtownych burz z opadami deszczu i gradu. Towarzyszyć im będą silne porywy wiatru osiągające do 80 km/h. W związku z zagrożeniem synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali alerty pierwszego i drugiego stopnia.


mapa-burzowa-polska

Mapa burzowa w Polsce. Stan na godzinę 19.30.


fot. ventusky.com

Pomarańczowe alerty obowiązują na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Mazowszu, Podlasiu, Warmii i Mazurach. Tam spodziewane są gwałtowne burze z opadami gradu lub deszczu miejscami do 50 litrów na metr kwadratowy i z porywami wiatru do 80 km/h.

Z kolei żółte alerty wydano dla województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, świętokrzyskiego i północnych powiatów woj. lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i małopolskiego. W tych częściach kraju prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 25 litrów na metr kwadratowy. Porywy wiatru mogą tam osiągnąć do 70 km/h.

Alert RCB – komunikat SMS. Co to jest, jak działa i czemu służy? 

Przed zagrożeniem ostrzega też RCB, które rozesłało już SMS-y z ostrzeżeniami. Takie alerty otrzymali mieszkańcy 71 powiatów w kilku województwach. Gdzie? Sprawdź: Alert RCB: ”Silne burze z gradem”. Polacy dostali takiego SMS-a.

RadioZET.pl/IMGW/RCB


Czytaj więcej…

Niż Axel sunie przez Polskę. Uwaga na wyładowania. IMGW wydaje …

Pogodę w Polsce kształtuje niż Axel. Oznacza to, że będzie ciepło, ale i niespokojnie. Nie zabraknie gwałtownych burz z opadami deszczu i gradu. Towarzyszyć im będą silne porywy wiatru osiągające do 80 km/h. W związku z zagrożeniem synoptycy …

Źródło: Radio ZET

Gdzie jest burza? Mapa burzowa online – zlokalizuj burzę – Zobacz …

Sprawdź, gdzie jest burza? Mimo licznych komunikatów i ostrzeżeń meteorologicznych burza często nas zaskakuje. Bądźmy przygotowani na wyładowania atmosferyczne. Radar burzowy online może nam w tym pomóc. Sprawdzaj na bieżąco gdzie w danym …

Źródło: Gazeta Wrocławska

Gdzie jest burza radar burzowy online. Sprawdź kiedy będzie burza …

Gdzie jest burza radar burzowy online. Kiedy będzie burza w Polsce? Wiosna i lato to czas, kiedy często zadajemy sobie te pytania. Jak doskonale wiecie, burza i nagła zmiana aury są w stanie skutecznie popsuć plany, ale także stworzyć ogromne …

Źródło: Dziennik Łódzki

Axel nad Mazowszem. IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia …

… sytuacji pogodowej. Wszystkiemu winny jest niż Axel, który dociera do Polski znad Niemiec. … Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.

Źródło: Tygodnik Ostrołęcki

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *