Awaria sieci trakcyjnej we Wrocławiu. Przez tydzień nie będą …

Awaria sieci trakcyjnej we Wrocławiu. Przez tydzień nie będą ...

„W związku z awarią sieci na ulicy Legnickiej, której przyczyną było uderzenie samochodu osobowego w słup trakcyjny, MPK Wrocław musiało wprowadzić zmiany w kursowaniu tramwajów i uruchomić na tym obszarze komunikację zastępczą” – można przeczytać w specjalnym komunikacie wrocławskiego MPK.

Wiadomo, że wypadek miał miejsce wczoraj wieczorem. Aby przywrócić ruch tramwajowy konieczna jest wymiana całego słupa trakcyjnego.

„Wiąże się to z wykonaniem nowego fundamentu, przewieszeniem sieci trakcyjnej i jej regulacji. Powrót rozkładowych kursów planowany jest na 22 maja” – zapewniają przedstawiciele MPK.

Do tego czasu, czyli niemal przez tydzień, tramwaje będą kursować jedynie z Leśnicy do Kwiskiej oraz między Stadionem a Kwiską. Dalej, żeby dojechać do centrum, trzeba się przesiąść na autobus zastępczy „za tramwaj”, który kursuje między Kwiską a pl. Jana Pawła II. Dodatkowo trzy zastępcze autobusy mają przedłużoną linię do Kozanowa. „Autobusy będą kursować z częstotliwością co ok. 5 minut” – zapewniają przedstawiciele MPK.

Ponadto tramwaje linii 3, 10, 20 i 33 skrócono do Wrocławskiego Parku Przemysłowego, a tramwaje linii 31 i 32 do Mostu Mieszczańskiego. Dodatkowo przez najbliższe dni autobusy linii 103 będą jeździć zmienioną trasą od ulicy Pilczyckiej przez ulicę Legnicką do ulicy Zachodniej z pominięciem ulicy Popowickiej, Starogroblowej i Poznańskiej. I analogicznie w drugą stronę.

(mt)


Czytaj więcej…

Awaria sieci trakcyjnej we Wrocławiu. Przez tydzień nie będą …

"W związku z awarią sieci na ulicy Legnickiej, której przyczyną było uderzenie samochodu osobowego w słup trakcyjny, MPK Wrocław musiało wprowadzić zmiany w kursowaniu tramwajów i uruchomić na tym obszarze komunikację zastępczą" – można …

Źródło: Onet.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *