Awaria elektrowni atomowej przy granicy z Polską

Awaria elektrowni atomowej przy granicy z Polską

Do pożaru na terenie Rówieńskiej Elektrowni Jądrowej doszło wieczorem 29 kwietnia. Rzecznika elektrowni przekazał ukraińskim mediom, że ogień został ugaszony około godziny 22. Z powodu uszkodzeń po pożarze, z eksploatacji wyłączono blok trzeci. Obecnie w elektrowni działają tylko dwa z czterech bloków – o całkowitym obciążeniu 1260 MW. W bloku numer dwa trwają prace remontowe. 

Warunki radiacyjne, przeciwpożarowe i środowiskowe w Rówieńskiej Elektrowni Jądrowej oraz jej sąsiednim terytorium nie uległy zmianie i mieszczą się w obecnych normach – zapewnił przedstawiciel elektrowni. 

W mediach społecznościowych pojawiły się nagranie i zdjęcia z pożaru. 

Rówieńska Elektrownia Jądrowa to jedna z pięciu elektrowni jądrowych na Ukrainie (pozostałe cztery to południowa Ukraina, Chmielnicki, Czarnobyl, Zaporoże). Stacja znajduje się w pobliżu miasta Warasz (dawniej Kuzniecowsk) na zachodnim Polesiu – 300 kilometrów na wschód od Lublina. Jest to pierwsza elektrownia jądrowa na Ukrainie z chłodzonym wodą reaktorem typu VVER-440 (V-213). 

RadioZET.pl//fakty.ua


Czytaj więcej…

Awaria w elektrowni atomowej blisko polskiej granicy. Z powodu …

W elektrowni jądrowej w miejscowości Warasz blisko polskiej granicy są cztery bloki, ale tylko dwa pracują. Blok numer 2 jest remontowany, a blok numer 3 został wyłączony w związku z awarią, do której doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Jak informują …

Źródło: naTemat

Awaria elektrowni jądrowej na Ukrainie. Tuż przy polskiej granicy

Późnym wieczorem 29 kwietnia 2019 doszło do awarii elektrowni jądrowej, leżącej pod miastem. Jak podają ukraińskie służby, awaria objęła tylko stację transformatorową, a rdzeń nie został uszkodzony. Pożar szybko udało się ugasić, ale mimo to blok trzeci …

Źródło: o2

Awaria w elektrowni atomowej przy polskiej granicy. Spłonął …

Do pożaru na terenie Rówieńskiej Elektrowni Jądrowej doszło wieczorem 29 kwietnia. Rzecznika elektrowni przekazał ukraińskim mediom, że ogień został ugaszony około godziny 22. Z powodu uszkodzeń po pożarze, z eksploatacji wyłączono blok trzeci.

Źródło: Radio ZET

Awaria w ukraińskiej elektrowni jądrowej. Państwowa Agencja …

W Równieńskiej Elektrowni Jądrowej w ukraińskiej miejscowości Warasz doszło do pożaru stacji transformatorowej bloku nr 3 – informuje Państwowa Agencja Atomistyki. W komunikacie podkreślono, że ogień zajął jedynie niejądrową część elektrowni i nie …

Źródło: wMeritum.pl

Awaria elektrowni atomowej przy granicy z Polską

Wczoraj wieczorem doszło do awarii w elektrowni atomowej na Ukrainie. Elektrownia Rówieńska w miejscowości Warasz znajduje się około 300 kilometrów od Lublina jej reaktor został zbudowany w tym samym roku, w którym wybuchł reaktor w Czarnobylu.

Źródło: Dzień Dobry TVN (komunikaty prasowe)

Awaria w elektrowni jądrowej przy polskiej granicy. Służby uspokajają

Obecnie w elektrowni pracują tylko dwa z czterech bloków, bo numer 2 przechodzi remont. Ukraińskie służby zapewniają, że poziom promieniowania w samej elektrowni jak i okolicy nie uległ zmianie i nie ma niebezpieczeństwa skażenia – informuje RMF.

Źródło: Do Rzeczy

Ukraina: awaria w elektrowni jądrowej przy polskiej granicy

Według kierownictwa elektrowni pożar nie był niebezpieczny dla otoczenia. Zdarzenie miało miejsce w Rówieńskiej Elektrowni Jądrowej w miejscowości Warasz. Jak poinformowały służby prasowe elektrowni, wczoraj około godziny 20 czasu polskiego …

Źródło: PolskieRadio24.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *