Avicii – pośmiertna płyta "Tim" i singiel "SOS". Kiedy premiera?

Wiadomo, co z występem Cristiano Ronaldo w Lidze Mistrzów w ...

W nagraniach do utworu "SOS" wziął udział Aloe Blacc, który w 2013 roku rozpoczął swoją współpracę z Aviciim. Jej efektem jest światowy przebój "Wake Me Up!". Singiel trafił na pierwsze miejsce list przebojów w 31 krajach, a w Wielkiej Brytanii był najszybciej sprzedającym się krążkiem roku! Później artyści nagrali jeszcze wspólnie piosenkę „Liar Liar”, w którym gościnnie wystąpił także zespół Blondfire. 

Album "Tim", na którym znajdziemy niepublikowany dotąd materiał zmarłego w ubiegłym roku DJa ukaże się już na początku czerwca. Avicii pozostawił po sobie niemal kompletne kompozycje wraz z notatkami dla współpracowników. Grupa przyjaciół artysty postanowiła skompletować materiał i pójść za jego wskazówkami. Cel był jeden – stworzyć krążek, który mógłby być zgodny z jego wizją. Album ma zawierać 16 nowych kompozycji.

Współpracownicy Berglinga zdecydowali się dokończyć jego dzieło i nagrać płytę, która byłyby pośmiertnym hołdem. 10 kwietnia, niecały rok od tragicznej śmierci 28-latka, na rynku muzycznym pojawił się pierwszy singiel promujący album "Tim" pod tytułem "SOS".

Jednym z głównych producentów krążka "Tim" jest Carl Falk, który tak opowiadał w rozmowie „The New York Times” o pracy nad płytą:

„Próbowałem produkować za pośrednictwem cudzych oczu i uszu – kogoś, kogo tu nie ma. Naprawdę trudno było nie krytykować siebie przez cały czas. Czy Tim zrobiłby to tak? Czy to by mu się spodobało?”

Premiera wydawnictwa planowana jest na 6 czerwca, a dochody ze sprzedaży mają być przekazane na rzecz fundacji imienia Tima Berglinga, założoną przez rodzinę Aviciiego. Ostatnim krążkiem publikowanym przez DJa było „Stories” z 2015 roku.

Avicii: Powstanie fundacja jego imienia

20 kwietnia przypadnie pierwsza rocznica śmierci Aviciiego. Rodzina muzyka uczci ten dzień w wyjątkowy sposób. Wtedy oficjalnie rozpocznie się działalność fundacji imienia Tima Berglinga (prawdziwe imię i nazwisko artysty).

Śmierć Aviciiego była ogromnym ciosem dla fanów muzyki DJa, jak i całego świata muzycznego. 20 kwietnia 2018 roku muzyk został znaleziony martwy w pokoju hotelowym w Maskacie w Omanie, gdzie spędział wakacje. W mediach społecznościowych nie brakowało wpisów gwiazd, które żegnały 28-letniego producenta. Dopóki nie pojawiło się oświadczenie rodziny mówiące o tym, że przyczyną śmierci Tima Berglinga, bo tak naprawdę nazywał się Avicii, było samobójstwo, fani z zapartym tchem oczekiwali informacji na temat przyczyny śmierci. Rodzina w oświadczeniu pisała:

"Nasz ukochany Tim był poszukiwaczem, delikatną artystyczną duszą, poszukającą odpowiedzi na pytania egzystencjalne. Był przesadnym perfekcjonistą, który podróżował i ciężko pracował w tempie, które doprowadziło do skrajnego stresu. Kiedy przestał koncertować, chciał znaleźć równowagę w życiu, aby być szczęśliwym i móc robić to, co kochał najbardziej – muzykę. Naprawdę zmagał się z myślami o sensie, życiu, szczęściu. Nie mógł już sobie poradzić. Chciał znaleźć spokój. Tim nie był stworzony do tej biznesowej machiny, w której się znalazł. Był wrażliwym facetem, który kochał swoich fanów, ale unikał światła reflektorów".

Avicii cierpiał na ostre zapalenie trzustki wywołane nadużyciem alkoholu. DJ musiał przejść również operację usunięcia woreczka żółciowego. Wcześniej dwukrotnie trafiał na odwyk. Avicii przyznawał także, że nie radzi sobie ze stresem, który wpływał na niego destrukcyjnie.

"Podróżujesz, żyjesz na walizkach, wszędzie, gdzie jedziesz, jest pełno alkoholu. To dziwne, gdy nie pijesz" – opowiadał. – "Wpadłem w taki nawyk – żeby dodać sobie pewności siebie, musiałem mieć alkohol. Zacząłem być od niego zależny" – mówił.


Czytaj więcej…

Avicii "SOS" ft. Aloe Blacc. Pierwszy singiel promujący pośmiertny …

Tim Bergling, znany jako Avicii, przed śmiercią pracował nad nowym materiałem. W związku z tym wierni fani mieli już okazję usłyszeć próbki jego niepublikowanych utworów. Dziś pojawił się singiel promujący pośmiertny album "Tim". W nagraniu usłyszymy …

Źródło: RMF FM

Avicii i jego pośmiertna płyta "Tim". Zobacz teledysk "SOS" z …

Avicii spędzał w tym kraju wakacje. Po jego śmierci w mediach społecznościowych pojawiły się relacje internautów, którzy mieli okazję spotkać Szweda w jego ostatnich dniach. Według tych wpisów muzyk był w dobrym humorze i cieszył się urlopem.

Źródło: Interia

Avicii – piosenka SOS zdradza tajemnice śmierci DJ-a? O czym jest …

Avicii – pośmiertna piosenka S.O.S premierowo na antenie Radia ESKA wybrzmiała 10 kwietnia punktualnie o godzinie 21:00. Wokół śmierci szwedzkiego producenta wciąż jest sporo tajemnic. Wiemy tylko tyle, że jeden z czołowych producentów klubowej …

Źródło: Radio Eska

Pierwszy singiel promujący pośmiertny album Tima Berglinga …

Avicii przed śmiercią pracował nad nowym materiałem. Niemal rok po śmierci Tima Berglinga pojawił się singiel promujący jego pośmiertny album "Tim". W nagraniu usłyszymy też amerykańskiego muzyka, który współpracował z szwedzkim artystą.

Źródło: RMF MAXXX

Avicii – pośmiertna płyta "Tim" i singiel "SOS". Kiedy premiera?

Avicii przed śmiercią pracował nad kolejną płytą. Media obiegła informacja, że już wkrótce ukaże się nowa, pośmiertnie wydana płyta Avicii, zatytułowana "Tim". Poprzedził ją singiel "S.O.S". To pierwszy z szesnastu pośmiertnych utworów Aviciiego.

Źródło: Gazeta Pomorska

Avicii z pierwszym pośmiertnym singlem. "SOS" promuje …

… żyjesz na walizkach, wszędzie, gdzie jedziesz, jest pełno alkoholu. To dziwne, gdy nie pijesz. Wp"dłem w taki nawyk, żeby dodać sobie pewności siebie, musiałem mieć alkohol. Zacząłem być od niego zależny — przyznał w filmie biograficznym "Avicii: True …

Źródło: Wirtualna Polska

"SOS": pierwszy singiel z pośmiertnego albumu Aviciiego

Avicii pozostawił po sobie mnóstwo niewydanego materiału. Przed śmiercią pracował nad kolejnym albumem. Artysta miał 75-80 proc. gotowych piosenek – zdradził producent Albin Nedler, który był jednym ze współpracowników Aviciiego, teraz …

Źródło: Onet.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *