AVENGERS: KONIEC GRY. Marvela koniec i początek…

AVENGERS: KONIEC GRY. Marvela koniec i początek…

To naprawdę bardzo niekonkretna recenzja. Starałem się uniknąć spoilerów, żeby nie zepsuć nikomu zabawy. Mam nadzieję, że niczego podświadomie nie przemyciłem. Niemniej czytacie na własną odpowiedzialność.

Z niekrytą przyjemnością obserwowałem, jak przez ostatnie lata rozwijało się kinowe uniwersum Marvela. Pamiętam jeszcze, jak z wypiekami na twarzy oglądałem pierwszego Kapitana Amerykę i zastanawiałem wtedy, czemu ten film przeszedł bez echa. Z każdą kolejną odsłoną było lepiej – oczywiście zdarzały się wahania formy, ale na ogół były to produkcje co najmniej dobre. Avengers: Wojna bez granic postawił poprzeczkę niezwykle wysoko. Epicka bitwa, która zakończyła się porażką superbohaterów sprawiła, że widzowie zbierali szczęki z podłogi. Jednocześnie jednak sam film stał się czymś więcej – pewnym doświadczeniem kinowym, zabierającym widza do innego świata.

Widz ten przez lata zżył się z bohaterami Marvela. Wystarczyło obejrzeć 3-4 filmy, żeby złapać pewien rytm i zacząć kojarzyć postaci. Te ciągle ewoluowały i wkraczały w inne etapy swojego życia. Avengers: Endgame jest kwintesencją tego wszystkiego.

Chciałbym napisać tutaj coś więcej o fabule, opowiedzianej historii, ale jestem przekonany, że jedynym tego efektem będzie zepsucie Wam zabawy. A tymczasem już od pierwszych scen jesteśmy torpedowani emocjami i wartką akcją. Ale na szczęście film nie jest jedynie popisem dla CGI i efektów specjalnych. Historię zaprojektowano w sposób przemyślany i dość spójny. Pojawia się kilka niedopowiedzeń, które gdzieś tam trapią po wyjściu z kina, ale nie podważają one logicznego sensu scenariusza. A to niezwykle ważne.


Czytaj więcej…

Złapaliśmy wreszcie króliczka. „Avengers: Koniec gry” – recenzja …

To już koniec Marvel Cinematic Universe w formie, jaką znamy. „Avengers: Koniec gry” zbliża nas do finału 3. fazy MCU, a my sprawdzamy, czy to było godne pożegnanie ukochanych bohaterów. Bezspoilerowa recenzja „Avengers: Endgame”. Dziękujemy …

Źródło: Spider’s Web

"Avengers: koniec gry": umarli królowie, niech żyją królowie!

Coś się kończy, coś się zaczyna. Przygoda zafundowana nam jeszcze pod koniec zeszłego dziesięciolecia przez Marvel Studios dotarła do symbolicznego finału. Symbolicznego, bo, choć będzie on znaczący, nie jest definitywnym końcem owej opowieści.

Źródło: Onet.pl

Avengers: Koniec gry – recenzja filmu

Avengers: Koniec gry spójną klamrą spina wszystkie dotychczasowe filmy MCU. Widać, że Kevin Feige miał to wszystko przemyślane. Wiedział, do czego prowadzą pomniejsze historie, że składają się one w jedną wielką mozaikę przedstawiającą Thanosa.

Źródło: naEKRANIE.pl

"Avengers: Koniec gry" idzie na rekord. Jeszcze nie ma go w kinach …

Producenci nie zdradzają, ile kosztowała realizacja "Avengers: Koniec gry", ale specjaliści szacują, że budżet filmu mógł wynosić 350-400 mln dolarów. Dzięki danym dotyczącym przedsprzedaży biletów jest już pewne, że twórcy szybko odrobią to z …

Źródło: Gazeta.pl

Avengers: Koniec gry – recenzja filmu. Częścią każdej podróży jest …

Czego bym nie napisał w recenzji filmu Avengers: Koniec gry, ci, co mają pójść do kina pójdą, a ci co lubią kręcić nosem na produkcje superbohaterskie, będą to robić. Bez znaczenia jest jednak, co kto sądzi o jakości poszczególnych filmów Marvela. Samo to …

Źródło: Portal PPE.PL (Blog)

Recenzja Avengers: Koniec gry – epickie, fenomenalne i …

Avengers: Koniec gry we wspaniały sposób zamyka pewien etap w kinowym uniwersum Marvela. Tylu emocji, efektów i barwnych postaci na jednym ekranie jeszcze nie było. A to wszystko podano w formie, która wręcz przytłacza swoją epickością.

Źródło: Antyweb

AVENGERS: KONIEC GRY. Marvela koniec i początek…

Avengers: Koniec gry jest bowiem dziełem udanym, dostarczającym mnóstwa frajdy, ale nawet w porównaniu do poprzednika fabularnie wymagającym. Wchodzicie do świata MCU dopiero teraz? Dobrze więc, wpuszczeni zostaniecie przez główną bramę, …

Źródło: KMF Film.org.pl (Blog)

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *