"Artyści dla nauczycieli". Kayah, Herbut, Big Cyc i wiele innych …

Francja: Koronacja PSG ponownie odłożona. Klęska paryżan z FC ...

– Line-up mamy niemal festiwalowy – powiedziała o koncercie poparcia dla nauczycieli organizatorka wydarzenia Maria Sadowska.

Z inicjatywą zorganizowania koncertu wyszła w weekend Maria Sadowska, która o swoim pomyśle poinformowała na Facebooku. Wokalistka zapowiedziała, że razem z grupą artystów planuje zorganizować koncert poparcia dla protestujących nauczycieli. Odzew był tak duży, że w ciągu kilku dni udało się przygotować imprezę, w której swój udział na scenie potwierdziło 14 artystów.

Do Marii Sadowskiej napisali również Liderzy Warszawskiej Młodzieży, którzy planowali zorganizować podobne wydarzenie. Artyści postanowili połączyć siły z młodymi.

– Żeby dzisiejsze wydarzenie było w jak najlepszej formie, żeby wszyscy byli zadowoleni, żeby wystąpiły jak najlepsze osoby, żeby nauczyciele dostali Powera i mieli siłę do dalszej walki – mówił przedstawiciel Liderów Warszawskiej Młodzieży radny Ursusa (PO) Dawid Kacprzyk.

Scena stanęła na placu Defilad, gdzie już rozpoczęły się pierwsze występy. A jeszcze przed koncertem z Marią Sadowską rozmawiał reporter TVN24 Michał Gołębiowski.

– Czy było trudno zgromadzić tak wielu artystów, w tak krótkim czasie? – zapytał.

– To było niesamowite, ponieważ pomysł zaczął się rozwijać w sobotę rano. Dwa telefony do przyjaciół, jeden wpis na Facebooku i lawina ludzi, którzy się zgłosili – odpowiedziała artystka.

Jak dodała, początkowo koncert „miał być mały”. – Ale wszyscy zaczęli dzwonić, wszyscy zaczęli pisać, że chcą być z nami, że chcą pokazać solidarność. To było coś niesamowitego. Mamy line-up [skład wykonawców – red.] niemal festiwalowy. To są cuda – powiedziała Sadowska.

Na scenie swój występ zapowiedzieli: Big Cyc, Igor Herbut, Dr Misio, Organek, Farben Lehre+Jelonek, Hunter, Kayah, No Logo, Mika Urbaniak, Urszula Dudziak, Marek Napiórkowski, Vienio, Małgorzata Ostrowska.

Impreza zaczęła się o godzinie 18. Koniec zaplanowano na godzinę 23.

kz/pm


Czytaj więcej…

Artyści dla nauczycieli. Koncert na placu Defilad

Z inicjatywą zorganizowania koncertu wyszła w weekend Maria Sadowska, która o swoim pomyśle poinformowała na Facebooku. Wokalistka zapowiedziała, że razem z grupą artystów planuje zorganizować koncert poparcia dla protestujących nauczycieli.

Źródło: TVN24

Koncert poparcia dla nauczycieli pod PKiN

Kochajmy się, nie dzielmy się, wspierajmy się i bądźmy solidarni – zaapelowała Maria Sadowska, organizatorka akcji "Artyści dla nauczycieli". – Kultura, edukacja i nauka są ważne – dodała. Drugi z organizatorów Dawid Kacprzyk podkreślił, że duża część …

Źródło: Onet.pl

"Artyści dla nauczycieli". Kayah, Herbut, Big Cyc i wiele innych …

"Bądźcie z nami, zróbcie to dla siebie, dla swoich dzieci, ale przede wszystkim dla nauczycieli! Łączymy siły, by pokazać swoje wsparcie dla nauczycieli!" – zaapelowała z kolei Maria Sadowska, która zainicjowała pomysł koncertu-wsparcia. Na koncercie pod hasłem "Warszawiacy i Artyści dla Nauczycieli" śpiewają zespoły i muzycy: Farben Lehre, Jelonek, Big Cyc, Igor Herbut, Dr Misio, Organek, Maria Sadowska, Hunter, Kayah, No Logo, Mika Urbaniak, Ula Dudziak i Vienio. Koncert przed PKiN potraw kilka godzin …

Źródło: naTemat

"Artyści dla nauczycieli". Dziś koncert w Warszawie

Koncert "Artyści dla nauczycieli" rozpocznie się o godz. 18.00 przed Pałacem Kultury w Warszawie. W pobliżu Teatru Studio stanie scena, a wystąpią na niej m.in. Igor Herbut, Dr Misio, Organek, Farben Lehre, Kayah, No Logo, Mika Urbaniak i Urszula …

Źródło: rmf24.pl

Koncert dla nauczycieli. Im dalej od sceny, tym większy pesymizm

Mimo to dziewczyny wspierają nauczycieli: – To jest bardzo ważna grupa społeczna, która jest dobrze wyedukowana. Nie ujmując nikomu, trochę szkoda, że pan, który prowadzi autobus może zarobić więcej niż osoba z magistrem czy doktoratem, która o …

Źródło: Wirtualna Polska

Artyści wspierają strajk nauczycieli. Trwa koncert przed PKiN w …

Pragnę powiedzieć moderatowi, że nie był to żaden wulgarny wpis, a jedynie gratulacje dla tych artystów, którzy nie boją się solidaryzować ze strajkującymi nauczycielami i pytanie czy ci, którzy się tam nie pojawili zrobili to ze strachu przed autorytarną …

Źródło: Gazeta Wyborcza

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *