"Artyści dla nauczycieli". Kayah, Herbut, Big Cyc i wiele innych …

"M jak miłość": Kto zabił Roberta? Jest pierwszy podejrzany...

– Line-up mamy niemal festiwalowy – powiedziała o koncercie poparcia dla nauczycieli organizatorka wydarzenia Maria Sadowska.

Z inicjatywą zorganizowania koncertu wyszła w weekend Maria Sadowska, która o swoim pomyśle poinformowała na Facebooku. Wokalistka zapowiedziała, że razem z grupą artystów planuje zorganizować koncert poparcia dla protestujących nauczycieli. Odzew był tak duży, że w ciągu kilku dni udało się przygotować imprezę, w której swój udział na scenie potwierdziło 14 artystów.

Do Marii Sadowskiej napisali również Liderzy Warszawskiej Młodzieży, którzy planowali zorganizować podobne wydarzenie. Artyści postanowili połączyć siły z młodymi.

– Żeby dzisiejsze wydarzenie było w jak najlepszej formie, żeby wszyscy byli zadowoleni, żeby wystąpiły jak najlepsze osoby, żeby nauczyciele dostali Powera i mieli siłę do dalszej walki – mówił przedstawiciel Liderów Warszawskiej Młodzieży radny Ursusa (PO) Dawid Kacprzyk.

Scena stanęła na placu Defilad, gdzie już rozpoczęły się pierwsze występy. A jeszcze przed koncertem z Marią Sadowską rozmawiał reporter TVN24 Michał Gołębiowski.

– Czy było trudno zgromadzić tak wielu artystów, w tak krótkim czasie? – zapytał.

– To było niesamowite, ponieważ pomysł zaczął się rozwijać w sobotę rano. Dwa telefony do przyjaciół, jeden wpis na Facebooku i lawina ludzi, którzy się zgłosili – odpowiedziała artystka.

Jak dodała, początkowo koncert „miał być mały”. – Ale wszyscy zaczęli dzwonić, wszyscy zaczęli pisać, że chcą być z nami, że chcą pokazać solidarność. To było coś niesamowitego. Mamy line-up [skład wykonawców – red.] niemal festiwalowy. To są cuda – powiedziała Sadowska.

Na scenie swój występ zapowiedzieli: Big Cyc, Igor Herbut, Dr Misio, Organek, Farben Lehre+Jelonek, Hunter, Kayah, No Logo, Mika Urbaniak, Urszula Dudziak, Marek Napiórkowski, Vienio, Małgorzata Ostrowska.

Impreza zaczęła się o godzinie 18. Koniec zaplanowano na godzinę 23.

kz/pm


Czytaj więcej…

Koncert "Artyści dla nauczycieli". "Chcemy wyśpiewać im nasze …

Chcemy wyśpiewać im nasze wsparcie, chcemy powiedzieć im od serca, co myślimy. W końcu wszyscy Polacy są dziećmi nauczycieli – podkreślał Dawid Kasprzyk, jeden z organizatorów koncertu "Artyści dla nauczycieli". Podczas zorganizowanego w środę …

Źródło: TVN24

Artyści dla nauczycieli. Koncert na placu Defilad

Z inicjatywą zorganizowania koncertu wyszła w weekend Maria Sadowska, która o swoim pomyśle poinformowała na Facebooku. Wokalistka zapowiedziała, że razem z grupą artystów planuje zorganizować koncert poparcia dla protestujących nauczycieli.

Źródło: TVN24

Artyści zagrali dla strajkujących nauczycieli."Powinniśmy mieć …

Zapowiadając koncert "Warszawiacy dla Nauczycieli x Artyści dla Nauczycieli", organizatorzy napisali na Facebooku: "Pokażmy Nauczycielom, że jesteśmy z nimi! Łączymy siły! Warszawiacy i Artyści dla Nauczycieli! Oni nas potrzebują! Wspólnie zmienimy …

Źródło: Radio ZET

Koncert poparcia dla nauczycieli pod PKiN

Kochajmy się, nie dzielmy się, wspierajmy się i bądźmy solidarni – zaapelowała Maria Sadowska, organizatorka akcji "Artyści dla nauczycieli". – Kultura, edukacja i nauka są ważne – dodała. Drugi z organizatorów Dawid Kacprzyk podkreślił, że duża część …

Źródło: Onet.pl

Wielki koncert dla Nauczycieli

Wydarzenie Warszawiacy dla Nauczycieli x Artyści dla Nauczycieli to inicjatywa stworzona przez Marię Sadowską i zorganizowana w ciągu zaledwie trzech dni, spowodowana chęcią połączenia sił z nauczycielami, którzy od ponad tygodnia strajkują nie …

Źródło: Informator Stolicy (komunikaty prasowe)

"Artyści dla nauczycieli". Kayah, Herbut, Big Cyc i wiele innych …

"Bądźcie z nami, zróbcie to dla siebie, dla swoich dzieci, ale przede wszystkim dla nauczycieli! Łączymy siły, by pokazać swoje wsparcie dla nauczycieli!" – zaapelowała z kolei Maria Sadowska, która zainicjowała pomysł koncertu-wsparcia. Na koncercie pod hasłem "Warszawiacy i Artyści dla Nauczycieli" śpiewają zespoły i muzycy: Farben Lehre, Jelonek, Big Cyc, Igor Herbut, Dr Misio, Organek, Maria Sadowska, Hunter, Kayah, No Logo, Mika Urbaniak, Ula Dudziak i Vienio. Koncert przed PKiN potraw kilka godzin …

Źródło: naTemat

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *