Artur Ligęska więziony w Emiratach Arabskich jest w Polsce. Zabrał …

Artur Ligęska więziony w Emiratach Arabskich jest w Polsce. Zabrał ...

Kilka miesięcy temu Artur Ligęska usłyszał w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wyrok dożywocia. Polak był oskarżony o posiadanie narkotyków, choć nie było na to żadnego dowodu. Ostatecznie dzięki interwencji polskiej dyplomacji, Polak wyszedł na wolność i wrócił do kraju.

Ligęska został skazany na początku lutego. Sąd wydał bardzo surowy wyrok, choć przy Polaku nie znaleziono żadnych narkotyków. Na tym nie koniec, bo badania jednoznacznie wskazały, że nie zażywał zabronionych substancji. Nie było również żadnych świadków.

Artur Ligęska miał trudne warunki, bo przez miesiące przebywał w niewielkiej izolatce. W sprawę zaangażowali się polscy dyplomacji. Radha Stirling z organizacji Detained in Dubai twierdzi, że to było kluczowe. „Decydujące było poparcie polskiego rządu. Urzędnicy konsularni spotykali się z Arturem co tydzień i podejmowali działania dyplomatyczne, by władca w końcu zainterweniował.” – przyznała w rozmowie z serwisem mynewsdesk.com.

Czytaj także: Cymański: Ustawa 447 to poważny problem. Mają wpływy

Na początku maja jego uwolnienie zlecił książę Abu Zabi szejk Mohammed bin Zayed Al Nahyan. Artur Ligęska wrócił już do kraju i chce, by jego historia przysłużyła się innym. Zwraca uwagę na to, że w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wciąż są więzieni cudzoziemcy, których skazano bez żadnych dowodów. 

Polak przywołał przykład brytyjskiego żołnierza, który nadal przebywa w więzieniu. „Służył w wojsku ponad 20 lat. Jest w takiej samej sytuacji jak ja, zatrzymany bez choćby znikomych dowodów i przetrzymywany w skandalicznych warunkach. Wielka Brytania musi okazać takie samo wsparcie, jakie mi pokazała Polska, jeśli Andy ma zostać uwolniony.” – powiedział Artur Ligęska.

Polak już wcześniej starał się nagłośnić swoją sprawę, bo publikował nagrania w sieci. „Wyleciałem do Dubaju w październiku 2017 r. Po tym, jak w Polsce zawaliło mi się życie, zdrowie, związek, brutalne odebranie mi firmy i próba zniszczenia mnie. W Emiratach szybko odzyskiwałem siły, wiarę w siebie. Budowałem życie od nowa.” – opowiadał Artur Ligęska.

Szybko jednak jego życie znów legło w ruinie. „Końcem kwietnia, chcąc wylecieć do Europy, nie wypuszczono mnie z Emiratów, mówiąc na lotnisku w Dubaju „wróć do domu i zastanów się”. Tego samego dnia wieczorem, wracając z fitness klubu, zostałem aresztowany pod zarzutem związku z narkotykami. (…) Pod groźbą dwóch lat pozbawienia wolności podpisywałem dokumenty w języku arabskim, którego nie znam, oferując pomoc przy wyjściu z więzienia.” – powiedział Artur Ligęska. Więcej TUTAJ.

Czytaj także: Frans Timmermans: Byłem ofiarą księdza – pedofila

Czytaj także: Kierowca pokazał, w jakim stanie dzieci zostawiły autokar [WIDEO]

Źr. wprost.pl; wmeritum.pl


Czytaj więcej…

Artur Ligęska jest już w kraju. Polak był więziony w Dubaju za …

Artur Ligęska trafił do dubajskiego więzienia za posiadanie i zażywanie metamfetaminy. Chociaż nic mu nie udowodniono, dostał dożywocie. Jak podaje portal Detainedindubai.org, Polak dzięki pomocy nigeryjskiego aktywisty i wsparcia polskiego MSZ …

Źródło: naTemat

Artur Ligęska, skazany na dożywocie w Abu Zabi, wyszedł na wolność

Jak informuje Onet.pl, Artur Ligęska w maju 2018 roku został aresztowany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich pod zarzutem posiadania narkotyków. Obrona Ligęski w oparciu o dokumenty policji wykazała, że mężczyzna nie miał z sobą metamfetaminy.

Źródło: RMF 24

Artur Ligęska ponad rok był uwięziony w Abu Zabi. Wrócił do Polski …

Artur Ligęska, instruktor fitness i biznesmen, został zatrzymany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w kwietniu 2018 roku – prokuratura zarzucała mu posiadanie metaamfetaminy i zażywanie tego narkotyku. Ligęska przez cały czas trwania procesu …

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Artur Ligęska na wolności. Był skazany w ZEA na dożywocie

Kilka miesięcy temu Artur Ligęska usłyszał w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wyrok dożywocia. Polak był oskarżony o posiadanie narkotyków, choć nie było na to żadnego dowodu. Ostatecznie dzięki interwencji polskiej dyplomacji, Polak wyszedł na …

Źródło: wMeritum.pl

Artur Ligęska więziony w Emiratach Arabskich jest w Polsce. Zabrał …

Artur Ligęska trafił do więzienia w Emiratach Arabskich, został skazany na dożywocie. Od kilku dni mężczyzna jest w Polsce. Jak sam podkreśla, został uniewinniony i zwolniony z więzienia jeszcze przed zakończeniem procesu apelacji. Mamy też jego nowe …

Źródło: Wirtualna Polska

Polak został skazany na dożywocie w Abu Zabi. Teraz wyszedł na …

W 2017 roku Artur Ligęska poleciał do Dubaju. Mężczyzna chciał w ten sposób odreagować problemy prywatne i zawodowe. Wcześniej był znanym w branży twórcą klubów fitness w całej Polsce, założycielem własnej sieci klubów i trenerem personalnym.

Źródło: Wprost.pl

Polak uwięziony w Emiratach Arabskich wyszedł na wolność

Potrzebuję czasu na zaadaptowanie się do życia po 13-miesięcznym pobycie w niezwykle trudnych warunkach więzienia i izolacji w ZEA" – napisał Ligęska w oświadczeniu. Z jego relacji wynika, że został zwolniony z więzienia decyzją najwyższych władz …

Źródło: Do Rzeczy

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *