Anna Zalewska: Apeluję do nauczycieli, by przy swoich uczniach byli

Anna Zalewska: Apeluję do nauczycieli, by przy swoich uczniach byli

– Drogie koleżanki i koledzy, dla miliona uczniów nadchodzi wyjątkowy czas, to najważniejsze dla nich egzaminy. Centralna Komisja Egzaminacyjna jest przygotowana do przeprowadzenia egzaminów, w szkołach powołano już zespoły nadzorujące – powiedziała minister.

– Zwracam się do wszystkich nauczycieli z prośbą o to, by przy swoich uczniach, dzieciach byli. By razem z nimi emocjonowali się tylko i wyłącznie tym, że trzeba jak najlepiej napisać egzamin – zaapelowała.

Czytaj też: Oświatowa Solidarność zapowiedziała strajk głodowy

Od 5 marca trwa referendum strajkowe zorganizowane przez Związek Nauczycielstwa Polskiego w ramach prowadzonego sporu zbiorowego. Potrwa ono do 25 marca. Odbywa się we wszystkich szkołach i placówkach, z którymi w ramach sporu zbiorowego zakończono etap mediacji, nie osiągając porozumienia co do żądania podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych o 1 tys. zł. Jeśli taka będzie wyrażona w referendum wola większości, strajk ma się rozpocząć 8 kwietnia.

Oznacza to, że jego termin może się zbiec z zaplanowanymi na kwiecień egzaminami zewnętrznymi: 10, 11 i 12 kwietnia ma się odbyć egzamin gimnazjalny, a 15, 16 i 17 kwietnia – egzamin ósmoklasistów. Matury mają się rozpocząć 6 maja. 

O edukacji dyskutować będziemy od 13 do 15 maja w Katowicach podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, pod patronatem PortalSamorzadowy.pl, na który serdecznie zapraszamy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Czytaj więcej…

"Zwracam się do wszystkich nauczycieli z prośbą". Apel minister …

Zwracam się do wszystkich nauczycieli z prośbą, by byli przy swoich uczniach, dzieciach, by razem z nimi emocjonowali się tylko i wyłącznie tym, że trzeba jak najlepiej napisać egzamin – zaapelowała w piątek minister edukacji narodowej Anna Zalewska do …

Źródło: TVN24

Anna Zalewska: Apeluję do nauczycieli, by przy swoich uczniach byli

W piątek minister zwróciła się do nauczycieli, którzy chcą rozpocząć strajk dwa dni przed egzaminami gimnazjalnymi. Wystąpienie zaczęła od słów: "Koleżanki i koledzy". – Apeluję do nauczycieli, by przy swoich uczniach byli – mówiła Anna Zalewska.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Anna Zalewska: zwracam się do nauczycieli, by byli przy swoich …

Anna Zalewska na zorganizowanej przez siebie konferencji prasowej zaapelowała do nauczycieli, by ci pozostali przy swoich uczniach i skupili się na egzaminach. Minister edukacji narodowej odniosła się do strajku nauczycieli. Anna Zalewska Foto: PAP …

Źródło: Onet.pl

Sławomir Broniarz: chaos, którego twórcą jest minister Zalewska

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska zaapelowała dzisiaj do nauczycieli, by "pozostali przy uczniach". W odpowiedzi szef ZNP stwierdził, że minister pokazuje "arogancję i lekceważenie resortu". – My byliśmy, jesteśmy i będziemy przy uczniach, nawet …

Źródło: Onet.pl

Minister Zalewska zwróciła się z apelem do nauczycieli. Broniarz: To …

Minister edukacji Anna Zalewska zaapelowała do nauczycieli. – Zwracam się do wszystkich nauczycieli z prośbą o to, by przy swoich uczniach, dzieciach byli – mówiła na konferencji. – To krzyk rozpaczy. Pani minister ten apel kieruje do swoich koleżanek i …

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Minister edukacji: CKE gotowa do egzaminów

Centralna Komisja Egzaminacyjna jest przygotowana do przeprowadzenia egzaminów powiedziała w piątek minister edukacji narodowej, Anna Zalewska na konferencji prasowej. Podziel się Wyślij. 12. 32. Minister edukacji: CKE gotowa do egzaminów fot.

Źródło: Radio ZET

Min. Zalewska: Musimy wypracować mechanizm stałego wzrostu …

Namawiam premiera do wypracowania mechanizmu, dzięki któremu nauczyciele będą z roku na rok zarabiać więcej. Chodzi o stałą podwyżkę – powiedziała w wywiadzie dla „Super Expressu” minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

Źródło: TVP Info

Strajk nauczycieli. Minister Zalewska apeluje: Bądźcie przy swoich …

Strajk nauczycieli zbliża się nieubłaganie. W poniedziałek rozmowy na linii rząd-ZNP. W piątek minister edukacji Anna Zalewska raz jeszcze zaapelowała do nauczycieli, by nie blokowali przeprowadzenia zbliżających się egzaminów – najpierw ósmoklasisty i …

Źródło: Money.pl

Anna Zalewska: Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowana …

Centralna Komisja Egzaminacyjna jest przygotowana do przeprowadzenia egzaminów. Zwracam się do wszystkich nauczycieli z prośbą o to, by byli przy swoich uczniach – powiedziała w piątek minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

Źródło: PortalSamorzadowy.pl

Minister Zalewska apeluje do nauczycieli. Broniarz odpowiada …

Jesteśmy z nauczycielami, ale przede wszystkim jesteśmy z uczniami – podkreśliła w piątek minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Jesteśmy cały czas w dialogu, ale prosimy nauczycieli, byśmy rozmawiali spokojnie, w miejscach do tego …

Źródło: Dziennik.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *