Andy Ruiz Jr straci jeden z mistrzowskich pasów?

PO kolejny raz wygrała wybory... w Aresztach i Zakładach Karnych ...
Getty Images / Nick Potts / Na zdjęciu: Andy Ruiz jr

Sensacyjne zwycięstwo Andy’ego Ruiza Jr z Anthonym Joshuą wywróciło do góry nogami układ sił w kategorii ciężkiej. 29-latek zdobył tytuły federacji WBA, WBO, IBF i IBO i znalazł się na tronie królewskiej dywizji wagowej. Jak donosi portal bokser.org, pięściarz za jakiś czas może pożegnać się z pasem IBF.

Cała sprawa dotyczy osoby Kubrata Pulewa, który zwyciężając w październiku 2018 roku jednogłośnie na punkt z Hughie’em Furym, stał się obowiązkowym pretendentem do tytułu federacji IBF. Już przed walką Ruiza Jr z Joshuą organizacja naciskała na starcie Brytyjczyka z Bułgarem.

Zobacz także: Wilder rozgoryczony postawą Joshuy. „Pier****ć pieniądze, ten skur****n się poddał”

W niedalekiej przyszłości może dojść do sytuacji, że federacja IBF pozbawi pasa „Destroyera”, gdy ten zdecyduje się na rewanż z „AJ’em” bądź wybierze inny pojedynek. Wtedy do walki o wakujący tytuł stanie Kubrat Pulew z pięściarzem notowanym w piętnastce rankingu IBF. 

Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem wydaje się druga potyczka pomiędzy Joshuą a Ruizem Jr. Promotor Brytyjczyka – Eddie Hearn zapowiedział już, że rewanż odbędzie się w listopadzie lub grudniu w Wielkiej Brytanii. 

Zobacz także: Walka Szpilki z Chisorą zagrożona. Pięściarz ma pretensje do promotora i grozi odejściem

ZOBACZ WIDEO Liga Mistrzów. PGE VIVE – FC Barcelona. Blaż Janc: Rywal pokazał klasę, ale nam też należą się gratulacje

Oglądaj galę Babilon Fight Night 1 w WP Pilot!

Czy chciałbyś, aby doszło do rewanżowego starcia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub

Sporty Walki

na Facebooku

Zgłoś błąd

WP SportoweFakty


Czytaj więcej…

Andy Ruiz Jr może stracić jeden z pasów. Kluczowy rewanż z …

Sensacyjne zwycięstwo Andy'ego Ruiza Jr z Anthonym Joshuą wywróciło do góry nogami układ sił w kategorii ciężkiej. 29-latek zdobył tytuły federacji WBA, WBO, IBF i IBO i znalazł się na tronie królewskiej dywizji wagowej. Jak donosi portal bokser.org, …

Źródło: WP SportoweFakty

Andy Ruiz Jr straci jeden z mistrzowskich pasów?

Przypomnijmy, że Ruiz Jr powstał w trzeciej rundzie z desek, by jeszcze w tej samej odsłonie samemu dwukrotnie przewrócić Joshuę. W siódmym starciu dotychczasowy champion jeszcze dwukrotnie lądował na macie ringu i został poddany przez sędziego …

Źródło: Interia

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *