Android Auto dostępne w polskim Google Play

"To nie były wybory europejskie, to były pierwsze wybory całościowe"

Android Auto zmienia smartfona w praktyczny panel dla kierowcy, oferując szybki i łatwy dostęp do nawigacji, odtwarzacza muzycznego czy połączeń głosowych, minimalizując równocześnie rozpraszanie podczas jazdy. Do tej pory trzeba było się nakombinować, by skorzystać z niego w Polsce, ale teraz aplikacja oficjalnie jest już dostępna w Google Play dla użytkowników logujących się z naszego kraju.

Długo przyszło nam na to czekać, ale wreszcie jest. Aplikacja Android Auto jest już oficjalnie dostępna dla Polaków korzystających ze smartfonów z systemem Android od wersji 5.0 Lollipop wzwyż (choć jak na razie nie wszystkich). Można ją teraz pobrać ze sklepu Google Play, a nie tylko naokoło (z APKMirror) jak do tej pory. 

Android Auto
Pobierz Android Auto z Google Play

Dla wielu osób może to być pierwszy kontakt z aplikacją Android Auto, dlatego wyjaśnijmy, czym w ogóle ona jest. Otóż zmienia ona interfejs systemu na smartfonie w taki sposób, by zapewniał wygodę i bezpieczeństwo kierowcom. Stąd ograniczenie funkcjonalności do kilku podstawowych paneli (odtwarzacz, nawigacja i połączenia), duże przyciski oraz nieprzeszkadzające powiadomienia.

Android Auto pozwala również korzystać z Asystenta Google, a więc rozwiązania, które pozwala na sterowanie smartfonem za pomocą własnego głosu. Oznacza to naturalnie, że nie trzeba wówczas nawet zdejmować rąk z kierownicy.

Android Auto screen

Aktualnie Android Auto pozwala korzystać z wbudowanych narzędzi do obsługi wiadomości tekstowych i połączeń telefonicznych oraz współpracuje z komunikatorami Messenger, WhatsApp, Skype, Telegram i Signal, aplikacją nawigacyjną Mapy Google, usługami muzycznymi Spotify, YouTube Music, Google Play Muzyka, Apple Music, Deezer i Amazon Music oraz odtwarzaczami VLC, Rocket i jetAudi Music.

Źródło: inf. własna


Czytaj więcej…

Android Auto dociera do Polski

Wielu kierowcom zdarza się korzystać ze smartfonów podczas jazdy. Google nawet nie próbuje tego zmieniać, ale chce, by robili to bezpieczniej. Właśnie po to powstała aplikacja Android Auto, która po wielu miesiącach wreszcie dotarła też do Polski.

Źródło: benchmark.pl

Android Auto nie trafił do Sklepu Play w Polsce. Sprawdź, jak pobrać …

Android Auto od kilku lat ułatwia podróżowanie samochodem, łącząc smartfon z systemem infotainment w pojeździe. Pozwala to wyświetlać mapy oraz obsługiwać odtwarzacz muzyczny i połączenia za pośrednictwem ekranu zintegrowanego z deską …

Źródło: dobreprogramy

Android Auto dostępne w polskim Google Play

Android Auto miało swoją premierę ładnych kilkadziesiąt miesięcy temu i jest już dostępne w naszym kraju od jakiegoś czasu. Niestety, do tej pory mogliśmy ją zainstalować droga poza Google Play — trzeba było pobrać plik z sieci i wrzucić go na storage …

Źródło: SpeedTest.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *