Amazon. Jeff Bezos zbiednieje, ale pozostanie najbogatszy

Amazon. Jeff Bezos zbiednieje, ale pozostanie najbogatszy

Prezes Amazona Jeff Bezos i jego żona MacKenzie Bezos przygotowali ostateczną wersję porozumienia rozwodowego. Każdy z nich opublikowało na Twitterze swoje oświadczenia, zaznaczając, że „zakończyli proces rozwiązywania” małżeństwa. Wspólnie będą zajmować się czworgiem swoich dzieci.

W swoim oświadczeniu MacKenzie Bezos napisała, że przyznała Jeffowi Bezosowi wszystkie swoje udziały w „The Washington Post” i Blue Origin, a także 75 proc. akcji Amazona, które posiadali wspólnie. Przekazała również Jeffowi prawa do głosowania na podstawie akcji, które sobie pozostawiła.

Wartość udziałów Amazona, które pozostawiła sobie MacKenzie Bezos, szacuje się na około 35,7 mld dolarów przy obecnym kursie akcji firmy. Uczyniłoby to ją czwartą najbogatszą kobietą na świecie.

75 proc. udziałów, które przypadną Jeffowi Bezosowi to 59,1 mln akcji Amazona. Przy obecnym kursie udziały prezesa firmy warte są ok. 107,4 miliarda dolarów.

Już dzięki samym udziałom w Amazonie majątek Bezosa przewyższa majątek Billa Gatesa szacowany na ok. 96,5 miliarda dolarów.

Nie jest na razie jasne, jak para podzieli się między sobą nieruchomościami. Według danych z 2017 r. małżeństwo Bezosów było 28. co do wielkości właścicielem nieruchomości w kraju. Mieli ziemię i domy w miejscach takich jak Medina w Waszyngtonie, Van Horn w Teksasie, w Waszyngtonie w Dystrykcie Kolumbii, na Manhattanie w Nowym Jorku. Mają też dwie posiadłości w Beverly Hills w Kalifornii.

Jeff i MacKenzie Bezosowie ogłosili w styczniu, że rozwodzą się po 25 latach małżeństwa. Wkrótce po tym, „National Enquirer” poinformował, że prezes Amazona miał romans z Lauren Sanchez, byłą prezenterką telewizyjną. Tygodnik otrzymał „sprośne wiadomości i erotyczne zdjęcia”, które mieli oni ze sobą wymieniać.

Jeff Bezos rozpoczął śledztwo w sprawie tego, kto odpowiada za wyciek osobistych wiadomości i opublikował wpis na blogu, w którym oskarżał American Media Inc., wydawcę „National Enquirer”, o wymuszenie i szantaż. Bezos powiedział, że AMI zagroził udostępnieniem zdjęć, chyba że prezes Amazona przerwie śledztwo i złoży oświadczenie, w którym stwierdzi, że działania wydawcy nie były motywowane politycznie. Bezos odmówił.

Gavin de Becker, konsultant ds. bezpieczeństwa, który na zlecenie CEO Amazona badał wyciek sms-ów Bezosa i jego kochanki Lauren Sanchez do magazynu „National Enquirer” twierdzi, że Arabia Saudyjska „miała dostęp do telefonu Jeffa Bezosa i pozyskiwała jego prywatne informacje”. De Becker uważa, że w shakowaniu smartfona CEO Amazona i najbogatszego człowieka świata mógł pomóc izraelski startup.

Federalna prokuratura podobno sprawdza zarzuty Bezosa o wymuszenie.


Czytaj więcej…

Najbogatszy człowiek świata się rozwodzi. Jeff Bezos odda żonie część akcji firmy Amazon

Jeff Bezos jest najbogatszym człowiekiem na świecie i pozostanie nim także po rozwodzie, mimo oddania żonie ponad 35 mld dolarów. Jego majątek obecnie szacowany jest przez portal Bloomberg na 114 mld dolarów. Drugi na liście Bill Gates ma 102 mld …

Źródło: Gazeta.pl

Jeff Bezos rozwiódł się z żoną. Ta stała się trzecią najbogatszą kobietą świata

Prezes Jeff Bezos utrzyma kontrolę głosu nad całym pakietem akcji Amazona – ogłoszono w czwartek. Przez giełdę przeszło westchnienie ulgi. Zamieszane na szczycie akcjonariatu światowego giganta e-commerce, niedawno największej spółki świata …

Źródło: Money.pl

Rozwód najbogatszego człowieka na świecie. Wiadomo, jak podzieli z żoną majątek

Prezes Amazona Jeff Bezos i jego żona MacKenzie Bezos przygotowali ostateczną wersję porozumienia rozwodowego. Każdy z nich opublikowało na Twitterze swoje oświadczenia, zaznaczając, że "zakończyli proces rozwiązywania" małżeństwa. Wspólnie …

Źródło: BusinessInsider

Amazon. Jeff Bezos zbiednieje, ale pozostanie najbogatszy

Jeff Bezos nadal utrzyma pozycję lidera w rankingu najbogatszych. MacKenzie Bezos zrzekła się również udziałów w dzienniku „The Washington Post", który Jeff Bezos zakupił w 2013 r., a także odstąpiła swoje udziały w Blue Origin – spółce przemysłu …

Źródło: Parkiet

Żona słynnego miliardera zgodziła się na rozwód. Dostanie niewyobrażalną fortunę!

Po 25 latach Jeff Bezos (55 l.) rozwodzi się z 48-letnią Mackenzie Bezos. Słynny miliarder, którego majątek szacowany jest na ok. 158 mld dolarów, poinformował o tym oficjalnie już w styczniu na Twitterze. Teraz oboje wreszcie doszli do porozumienia.

Źródło: fakt.pl

Po rozwodzie żona Jeffa Bezosa będzie jedną z najbogatszych kobiet na świecie

Wiadomość o rozwodzie Jeffa Bezosa z MacKenzie Bezos zelektryzowała media. Nikogo to jednak nie dziwi, bowiem najprawdopodobniej jest to najdroższy rozwód świata. Para była małżeństwem 25 lat. W sprawie rozstania wydała oficjalne oświadczenie …

Źródło: VIVA!

Najbogatszy człowiek świata dzieli swój majątek

Najbogatszy człowiek świata dzieli swój majątek. Najprawdopodobniej obędzie się jednak bez dramatu. Twórca Amazona Jeff Bezos wstępnie porozumiał się ze swoją byłą już żoną MacKenzie. Byli razem 25 lat i mają czworo dzieci. MacKenzie zrzekła się …

Źródło: TVN24

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *