Ale numer! Kto to dzisiaj napisał: "Polska jest zadowolona"… Lis …

Ale numer! Kto to dzisiaj napisał: "Polska jest zadowolona"... Lis ...

Wcześniej w poniedziałek parlament Austrii przegłosował wotum nieufności dla rządu kanclerza Sebastiana Kurza (OeVP). To pierwszy taki przypadek w powojennej historii tej alpejskiej republiki. Przyspieszone wybory parlamentarne w Austrii odbędą się prawdopodobnie we wrześniu.

[polecam:https://niezalezna.pl/273316-rzad-kurza-zostanie-rozwiazany]

Agencja APA zwraca uwagę, że Loeger ma pełnić obowiązki do czasu wyłonienia nowego kanclerza, który pokieruje rządem do czasu przedterminowych wyborów.

Rząd Kurza ma zostać formalnie odwołany we wtorek. Ministrowie zostaną poproszeni o tymczasowe pełnienie obowiązków. APA odnotowuje, ze Loeger w nowej roli będzie mógł wziąć udział w nieformalnym szczycie UE w Brukseli we wtorek wieczorem.

Koalicja rządowa OeVP i Austriackiej Partii Wolności (FPOe) rozpadła się z powodu afery taśmowej z Ibizy, która skompromitowała polityków tej drugiej partii. Na opublikowanych na tydzień przed eurowyborami nagraniach ówczesny szef FPOe i wicekanclerz Heinz-Christian Strache obiecuje rzekomej bratanicy rosyjskiego oligarchy, że jeśli odkupi austriacki dziennik "Kronen Zeitung" i kampanią na jego łamach zapewni FPOe pierwsze miejsce w wyborach, uzyska możliwość dalszych inwestycji kapitałowych w Austrii.

[polecam:https://niezalezna.pl/272201-nie-cichna-echa-afery-tasmowej-w-austrii-niemieckie-media-o-dalszych-kontaktach-rosja-umywa-rece]

Po ujawnieniu skandalu "Ibizagate" kanclerz ogłosił koniec dotychczasowej koalicji z FPOe. Prezydent Austrii zaprzysiągł nowych ministrów w przejściowym rządzie. Na jego czele pozostał Kurz.

Po wybuchu afery oraz końcu koalicji spadła popularność FPOe, która w niedzielnych eurowyborach uzyskała według prognoz ok. 17 proc. poparcia. Wygrała w nich z wynikiem ok. 35 proc. OeVP Kurza. To właśnie ludowcy są faworytami nowych wyborów. 


Czytaj więcej…

Tomasz Lis zaczyna coś rozumieć. Tak skomentował porażkę opozycji

Na komentarz „dziennikarza”, redaktora naczelnego Newsweeka nie trzeba było długo czekać. Oczywiście, spodziewaliśmy się lamentu nad wynikami, jednak chyba nikt nie przewidywał, jakie powody zostaną wybrane jako główne elementy przegranej.

Źródło: Najwyższy Czas!

Ale numer! Kto to dzisiaj napisał: "Polska jest zadowolona"… Lis

[polecam:https://niezalezna.pl/273235-schetyna-smutny-ale-udalo-mu-sie-rozbawic-to-nie-jest-kleska}. Ale chyba jeden z najbardziej zaskakujących komentarzy zamieścił dzisiaj rano Tomasz Lis, redaktor naczelny tygodnika "Newsweek". Przyznał, że Polacy …

Źródło: m.niezalezna.pl

Lis tłumaczy porażkę opozycji. "Socjal i wojna religijna zadziałały"

Jeszcze wczoraj wieczorem redaktor naczelny „Newsweeka” Tomasz Lis pisał na Twitterze o dobrym wyniku Koalicji Europejskiej, tłumacząc zwycięstwo PiS-u wydatkami socjalnymi. „4 miesiące temu mówiono, że Koalicja Europejska nie powstanie, …

Źródło: Do Rzeczy

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *