Aktorka znana z „Gotowych na wszystko” opowiedziała o walce z …

Aktorka znana z „Gotowych na wszystko” opowiedziała o walce z ...

Marcia Cross, aktorka znana m.in. z roli Bree w serialu ”Gotowe na wszystko”, kilka miesięcy temu przyznała na Instagramie, że choruje na raka odbytnicy. Teraz w magazynie ”People” opowiedziała szczerze o chorobie.

Marcia Cross zachorowała na raka odbytu w 2017 roku. Aktorka przeszła chemioterapię i radioterapię. Pierwszy raz o chorobie napisała na Instagramie we wrześniu 2018 roku. Pokazała się w krótkiej fryzurze. Fani od razu zaniepokoili się wyglądem aktorki.

Dzień później przyznała, że zmiana wyglądu to efekt leczenia nowotworu. Już wtedy pod postem Marcii pojawiły się komentarze innych kobiet, u których również zdiagnozowano ten rodzaj raka. Wyznanie popularnej aktorki było dla nich bardzo ważne.

Marcia opowiada też o swojej chorobie w najnowszym wywiadzie dla magazynu ”People”.

Marcia powiedziała w wywiadzie, że ma misję. Chce głośno mówić o chorobie, której większość osób się wstydzi. Z opowieści osób, które podobnie jak ona walczyły z rakiem odbytu i tę walkę wygrały, przebija się wstyd i zażenowanie.

Według aktorki nie ma się czego wstydzić. Rak odbytu jest takim samym nowotworem jak inne i tak samo można go wyleczyć. Wstyd może tylko opóźnić prawidłową diagnozę.

Marcia Cross nie jest pierwszą aktorką, u której zdiagnozowano raka odbytu. W 2006 roku z tą chorobą zmagała się Farrah Fawcett, znana z ”Aniołków Charliego”. Po trzyletniej walce z nowotworem aktorka zmarła. Miała 62 lata.

Rak odbytu najczęściej diagnozowany jest u osób między 50. a 60. rokiem życia. Jeśli pojawia się u osób młodszych, ma zwykle bardzo złośliwy przebieg. Częściej na raka odbytnicy chorują mężczyźni.

Choroba rozwija się bardzo powoli i początkowo nie daje żadnych specyficznych objawów. Początkowo mogą pojawić się niepokojące zmiany, takie jak częsta biegunka lub zaparcia.

Do czynników zwiększających ryzyko zachorowania, na które mamy wpływ należą: nałogowe palenie papierosów, duża ilość tłuszczów i zbyt mała ilość owoców i warzyw w diecie, spożywanie zbyt dużej ilości czerwonego mięsa, otyłość.

Na raka odbytu narażone są też kobiety, które nie rodziły.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dowiedz się więcej:


Czytaj więcej…

Aktorka znana z „Gotowych na wszystko” opowiedziała o walce z …

Marcia Cross, aktorka znana z roli Bree Van De Kamp w kultowym serialu „Gotowe na wszystko”, opowiedziała w rozmowie z magazynem „People” o zdiagnozowanym u niej w 2017 roku raku odbytu oraz o wsparciu, jakie otrzymała w trudnym czasie od …

Źródło: Wprost.pl (komunikaty prasowe)

Marcia Cross szczerze o walce z rakiem odbytu: "Chcę, aby nie …

Marcia Cross zdobyła międzynarodową popularność dzięki rolom w serialach Melrose Place i Gotowe na wszystko. Dobra passa zawodowa nie szła jednak w parze ze szczęśliwym życiem prywatnym. W 2009 roku mąż aktorki zachorował na nowotwór, gdy …

Źródło: Pudelek

Marcia Cross opowiedziała o walce z rakiem odbytu. "Trzeba …

Marcia Cross pokonała nowotwór, o którym wiele podobnych jej kobiet wstydzi się rozmawiać. Aktorka jest przekonana, że trzeba to zmienić, dlatego mówi otwarcie o swoim przykładzie. Głosuj. Głosuj. Podziel się. 2. Marcia Cross zdobyła największą sławę w …

Źródło: Wirtualna Polska

Marcia Cross o swojej walce z rakiem. ''Nie trzeba wstydzić się …

Marcia Cross zachorowała na raka odbytu w 2017 roku. Aktorka przeszła chemioterapię i radioterapię. Pierwszy raz o chorobie napisała na Instagramie we wrześniu 2018 roku. Pokazała się w krótkiej fryzurze. Fani od razu zaniepokoili się wyglądem aktorki.

Źródło: abczdrowie.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *