Adamczyk znowu prezydentem Polski w amerykańskim serialu …

Adamczyk znowu prezydentem Polski w amerykańskim serialu ...

W Stanach Zjednoczonych emitowany jest 5. sezon serialu „Madam Secretary”, w którym niewielką rolę – prezydenta Polski Józefa Demko – kreuje Piotr Adamczyk. Według niektórych internautów, wrogo nastawiony względem uchodźców bohater, utrwala w świadomości Amerykanów negatywny obraz Polski, przyczyniając się do krzywdzących stereotypów.

„Zakorzeniamy w amerykańskiej popkulturze wizerunek kraju oportunistycznie niechętnego uchodźcom” – można przeczytać w jednym z komentarzy w mediach społecznościowych.

„Tym razem Polska jest nie tylko przedstawiona jako tygiel skrajnego nacjonalizmu i populizmu, ale też jako półtotalitarny kraj, w którym przywódca państwa jest powiązany z zamachem na życie politycznej oponentki i wprowadza ‚stan wyjątkowy’. Zapracowaliśmy na to” – opisuje kolejny z internautów.

„O, zakorzeniamy w amerykańskiej popkulturze wizerunek kraju oportunistycznie niechętnego uchodźcom #MadamSecretary” – komentuje na Twitterze politolog Błażej Choros.

„Pomagają, a jedynie potwierdzają stereotypowe pokazywanie Polaków i polskiej ksenofobii/antysemityzmu. Mały smaczek: prezydent mieszka w Belwederze” – zauważa na Twitterze dziennikarka Paulina Kozłowska.

„Madam Secretary” to amerykański serial w konwencji dramatu politycznego. Po raz pierwszy wyemitowano go we wrześniu 2014 roku. Bohaterką jest była analityk CIA i profesor politologii Elizabeth McCord, która nagle zostaje sekretarzem stanu. Widzowie obserwują codzienne zmagania kobiety, która stara się pogodzić swoje życie prywatne z zawodowym. W główną rolę wciela się Téa Leoni. Na ekranie można zobaczyć także Tima Daly’ego oraz Željko Ivanka.

Wątek Piotra Adamczyka rozpoczyna się, gdy administracja USA postanawia nawiązać kontakt z prezydentem Polski Józefem Demko i skłonić polski rząd do wydania podejrzanego członka parlamentu. Prezydent jednak odmawia. Kiedy okazuje się, że prawicowy polityk działa na zlecenie Rosjan, strona polska zgadza się na jego ekstradycję do USA. Niedługo potem ginie on w tajemniczych okolicznościach. Stany Zjednoczone zostają oskarżone o ingerowanie w suwerenność Polski, a prezydent Demko staje się celem ataków polskich nacjonalistów. Aby załagodzić kryzys dyplomatyczny, McCord postanawia przekonać prezydenta USA, by ten zgodził się na utworzenie bazy wojskowej na terenie naszego kraju.

To nie pierwszy występ Piotra Adamczyka w zagranicznej produkcji. Niedawno pojawił się w „Odpowiedniku” u boku J.K. Simmonsa, a wkrótce będzie go można zobaczyć w serialu „Imię Róży”.

Sprawdź oferty:

Patrzeć, jak świat płonie. Rok Trumpa, Brexitu i Dobrej Zmiany. Sprawdź ofertę

Polska 1918. Jak żyli nasi rodacy u progu niepodległości?

Tomasz Lis – A nie mówiłem? Sprawdź ofertę książki

źródło: Twitter, Facebook, Onet

(DD)


Czytaj więcej…

Adamczyk znowu prezydentem Polski w amerykańskim serialu …

Piotr Adamczyk coraz częściej pojawia się w zagranicznym produkcjach. Zagrał we włoskim – pełnym rozmachu i zagranicznych gwiazd – serialu "Imię róży", a w październiku ubiegłego roku wcielił się w polskiego prezydenta w amerykańskim serialu …

Źródło: naTemat

Adamczyk w amerykańskim serialu. Wielki sukces aktora [ZDJĘCIA]

Piotr Adamczyk (47 l.) kolejny raz został prezydentem Polski w serialu "Madam Secretary". To wielki sukces gwiazdora! Już po raz drugi wystąpił na ekranie obok odtwórczyni głównej roli – Téa Leoni (53 l.) . – Dobrze, że Cię nie zabiliśmy – powiedziała mu …

Źródło: SuperBiz.SE.pl

"Madam Secretary". Piotr Adamczyk krytykowany za rolę polskiego …

Piotr Adamczyk po raz kolejny pojawił się w amerykańskim serialu stacji CBS, "Madam Secretary". Okazuje się jednak, że jego rola – gra polskiego prezydenta – nie jest w Polsce odbierana przychylnie! Dlaczego?

Źródło: Telemagazyn.pl

"Madam Secretary": postać Piotra Adamczyka w amerykańskim …

Piotr Adamczyk może pochwalić się kolejną rolą w zagranicznej produkcji – amerykańskim serialu "Madam Secretary". Jednak postać polskiego prezydenta nie wszystkim przypadła do gustu. Niektórzy internauci nazywają kreowanego przez Adamczyka …

Źródło: Onet.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *