500 plus na każde dziecko! Prezydent podpisał ustawę

500 plus na każde dziecko! Prezydent podpisał ustawę

Wniosek świadczenie na nowych zasadach, czyli bez kryterium dochodowego, będzie można składać w dwóch formach: w wersji papierowej – od 1 sierpnia 2019 r., a w wersji elektronicznej – od 1 lipca 2019 r.

W przypadku złożenia wniosku w okresie lipiec-wrzesień 2019 r. świadczenie zostanie przyznane z wyrównaniem od 1 lipca 2019 r. Złożenie wniosku po 30 września 2019 r. oznaczać będzie przyznanie świadczenia od miesiąca złożenia wniosku, czyli bez wyrównania za miesiące minione, tj. lipiec i sierpień.

Rozszerzenie programu „Rodzina 500 plus” także na pierwsze i jedyne dziecko to jeden z projektów wchodzących w skład tzw. nowej piątki PiS.

Kolejne pieniądze budżetowe trafią bezpośrednio do polskich rodzin wychowujących dzieci – powiedział w czwartek, po złożeniu podpisu pod ustawą rozszerzająca program „Rodzina 500 plus”, prezydent Andrzej Duda. Każda rodzina wychowująca dziecko otrzyma wsparcie od państwa – akcentował.

Zobacz też: Senat poparł rozszerzenie programu „500 plus” na pierwsze dziecko. Rafalska: „To znakomita informacja dla nas” >>> 

„Zawsze mówię, że jednym z najważniejszych celów, jakie stawiałem sobie ubiegając się o urząd prezydenta było to, by jakość życia zwykłej polskiej rodziny podniosła się w wyniku działań, które razem – wierzyłem w to głęboko – z większością parlamentarną i rządem, jako prezydent będą mógł prowadzić” – powiedział prezydent.

„Zawsze mówię, że jeśli będę mógł usłyszeć na koniec swojej prezydenckiej służby, od zwykłej polskiej rodziny, że ta jakość życia się podniosła, że jest lepiej, że żyje im się bezpieczniej, spokojniej, że są krótko mówiąc bardziej zamożni, że żyją wygodnie, to uznam, że główny cel, jaki mi przyświecał został zrealizowany” – dodał.

Andrzej Duda ocenił, że podpisana przez niego ustawa „przybliża do celu, który sobie postawił i który stara się realizować”.

Zobacz też: Sara Boruc pokazała twarz synka i zdradziła szczegóły porodu! „Artur nie puścił mnie nawet na moment” >>> 

Źródło: PAP


Czytaj więcej…

500 plus na pierwsze dziecko. Prezydent podpisał nowelizację

Na pierwsze jest wypłacane tylko po spełnieniu kryteriów dochodowych – 800 zł netto miesięcznie na osobę w rodzinie lub 1200 zł netto w rodzinie, której członkiem jest dziecko z niepełnosprawnością. Po rozszerzeniu programu 500 plus będzie …

Źródło: RMF 24

Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy w sprawie rozszerzenia …

Prezydent podpisał rządową nowelizację ustawy, zgodnie z którą prawo do świadczenia 500 plus będą miały wszystkie dzieci i nastolatkowie do 18 lat. Wnioski o świadczenie można składać od 1 lipca. Program w nowej odsłonie obejmie 6,8 mln dzieci.

Źródło: Onet.pl

"500 plus" na pierwsze dziecko. Zmiany w ustawie. Co w przypadku …

Znowelizowana ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci wprowadza kilka istotnych zmian już od lipca 2019 roku. Ta najistotniejsza dotyczy wypłaty "500"plus" również na pierwsze dziecko. Do tej pory świadczenie wypłacane było dopiero na …

Źródło: Money.pl

500 plus po nowemu. Oto sześć najważniejszych zmian

… jest na drugie i kolejne dziecko. Na pierwsze wypłacane jest wyłącznie po spełnieniu określonych kryteriów dochodowych, które zakładają, że kwota dochodów na osobę w rodzinie nie może przekraczać miesięcznie 800 zł netto lub 1200 zł netto w przypadku rodziny, której członkiem jest dziecko z niepełnosprawnością. … na dziecko od jego ojca lub matki. Do tej pory: W przypadku samotnego rodzica, jeśli ten chciał otrzymać 500 plus, musiał złożyć oświadczenie, że wystąpił o alimenty od ojca lub matki dziecka.

Źródło: BusinessInsider

500 plus na każde dziecko! Prezydent podpisał ustawę

… podpisu pod ustawą rozszerzająca program "Rodzina 500 plus", prezydent Andrzej Duda. Każda rodzina wychowująca dziecko otrzyma wsparcie od państwa – akcentował. Zobacz też: Senat poparł rozszerzenie programu "500 plus" na pierwsze dziecko.

Źródło: Dzień Dobry TVN (komunikaty prasowe)

Prezydent podpisał nowelizację ustawy rozszerzającej "500+" na

Prezydent Andrzej Duda podpisał w czwartek nowelizację ustawy, zgodnie z którą prawo do świadczenia 500 plus będą miały wszystkie dzieci i nastolatkowie do 18 lat. – Dzieci to dobro narodowe. To sprawa państwa, by były wychowywane w …

Źródło: polsatnews.pl

500 plus na pierwsze dziecko bez kryterium dochodowego. Jest …

Do tej pory z 500 plus korzystało ok. 53 proc. dzieci w Polsce. Świadczenie wypłacane na pierwsze dziecko przysługiwało po spełnieniu kryterium dochodowego – 800 zł netto miesięcznie na osobę w rodzinie lub 1200 zł netto w rodzinie, której członkiem jest …

Źródło: Gazeta.pl

500 plus na pierwsze dziecko już wkrótce. Duda: nastąpiła …

Rozszerzenie programu „Rodzina 500 plus” na pierwsze i jedyne dziecko to jeden z projektów wchodzących w skład tzw. nowej piątki PiS. Obecnie świadczenie jest przyznawane na drugie i kolejne dziecko. Na pierwsze jest wypłacane tylko po spełnieniu …

Źródło: Radio ZET

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *