5. Gdańsk Maraton. Tysiące biegaczy na ulicach Gdańska w sobotę …

5. Gdańsk Maraton. Tysiące biegaczy na ulicach Gdańska w sobotę ...
Na trasie

Dwóch najlepszych biegaczy na trasie

fot. gdansk.pl

 

Gdańsk Maraton organizowany jest po raz piąty. Uważany jest za jeden z najlepszy i naciekawszych biegów w Polsce, zarówno pod względem organizacyjnym jak i samej trasy.  

– Trasa naszej imprezy to wszystko, co najlepsze w naszym mieście, zawarte na odcinku o długości 42 kilometry i 195 metrów. To powiew historii wolnej Polski od strony Europejskiego Centrum Solidarności i Historycznej Bramy Stoczni Gdańskiej. To zabytki starego miasta, z odcinkiem przebiegającym Długim Targiem, koło Fontanny Neptuna. To pokonywanie najstarszych, liczących setki lat dzielnic Gdańska. To towarzystwo nowoczesnych obiektów sportowych: Ergo Areny i Stadionu Energa, które gościły wspaniałych sportowców podczas wielu imprez rangi mistrzowskiej. To w końcu powiew rześkiego, morskiego powietrza oraz zielone tereny nadmorskie parku im. Ronalda Reagana. To wszystko składa się na trasę niezbyt trudną, ponieważ przewyższenia na jej długości wynoszą zaledwie 30 metrów, ale za to bardzo ciekawą, urozmaiconą i urokliwą. Sprzyjającą biciu rekordów życiowych – zachwalał Leszek Paszkowski, dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu, który jest organizatorem imprezy.

W sobotę, 13 kwietnia, odbyły się biegi dziecięce i młodziezowe oraz dorosłych na 5 km. O tym czytaj TUTAJ

W niedzielę, 14, kwietnia, o godz. 9.00 kilkutysięczny tłum biegaczy wyruszył spod AmberExpo na ul. Żaglowej. Po prawie 2 i pół godziny na mecie w niemal tym samym miejscu pojawili się pierwsi zawodnicy. Zwycięzcą okazał się Rafał Czernecki z Bliżyna, który osiągnął czas 2 godziny 23 minuty 14 sekund. Drugie miejsce zajął Paweł Kosek z Tychów – 2:23.23 a trzeci Adam Głogowski z Gdyni – 2:23.43. 

Wśród kobiet najszybciej finiszowała Lidia Czarnecka z… Bliżyna, która 42 km i 195 metrów pokonała w czasie 2:49.05. Na drugiej pozycji przybiegła Justyna Śliwiak z Warszawy – 2:56.07 a na trzeciej Aleksandra Jakimczuk z Braniewa – 2:57.03. 

 

Trasa biegu prowadziła m.in. przez gdańską starówkę

Trasa biegu prowadziła m.in. przez gdańską „starówkę”

fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Pełne wyniki 5. Gdańsk Maratonu TUTAJ.

 

 


Czytaj więcej…

Święto biegaczy, czyli 5. Gdańsk Maraton. Pierwsi zawodnicy i …

Ulicami Gdańska w niedzielę, 14 kwietnia, przebiegli uczestnicy 5. Gdańsk Maratonu. W tym roku ogólna liczba uczestników całej imprezy wyniosła ponad 4,4 tys. osób. Zobacz kto wygrał i jakie osiągnięto wyniki. Jako pierwszy linię mety przy AmberExpo …

Źródło: gdansk.pl

5. Gdańsk Maraton. Tysiące biegaczy na ulicach Gdańska w sobotę …

Sobota i niedziela w Gdańsku zapowiadają się niezwykle atrakcyjnie dla miłośników ruchu na świeżym powietrzu. 5. Gdańsk Maraton to propozycja dla tych, którzy zaczynają biegać, a przede wszystkim dla tych, którzy mogą i potrafią mierzyć się z królewskim …

Źródło: Sopot NaszeMiasto.pl

5. Gdańsk Maraton. Rafał Czarnecki po raz kolejny pokazał się w …

Gdańsk kolejny już raz zaprosił miłośników ruchu na świeżym powietrzu. 5. Gdańsk Maraton był podzielony na dwa dni. W niedzielę tysiące biegaczy zmagało się z królewskim dystansem. Najszybszy tego dnia okazał się Rafał Czarnecki, który na mecie …

Źródło: Dziennik Bałtycki

Czarneccy pierwsi na mecie 5. Gdańsk Maratonu. Wyniki

Linię mety przy AmberExpo minął z czasem 2 godziny 23 minuty 14 sekund. Drugie miejsce zajął Paweł Kosek z Tychów – 2:23.23 a trzeci był Adam Głogowski z Gdyni – 2:23.43. Wśród kobiet najlepsza była Lidia Czarnecka z… z Bliżyna z czasem 02:49:05.

Źródło: Kronika24.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *