25 lat temu zmarł Kurt Cobain

25 lat temu zmarł Kurt Cobain

25 lat temu, 8 kwietnia 1994 roku elektryk z Seattle przyjął od dyspozytora zlecenie zainstalowania oświetlenia antywłamaniowego na posesji nad jeziorem Washington. Kiedy podjechał pod dom, nikt mu nie otwierał. Postanowił skorzystać z tylnego wejścia. Przez okno w szklarni zauważył zarys ludzkiego ciała. Na początku myślał, że to manekin, ale po chwili dostrzegł strugę krwi i strzelbę na klatce piersiowej. To był Kurt Cobain.

Nirvana

NirvanaPrzeczytaj także

Twórca okładki "Nevermind" zdradza szczegóły współpracy z Kurtem Cobainem

2 kwietnia 2019 roku do sprzedaży trafiła książka byłego menadżera Nirvany, Danny’ego Goldberga, który wspomina w niej Kurta i rzuca całkowicie nowe światło na lidera zespołu. Już na samym początku autor wspomina, że bliscy artysty, kiedy dowiedzieli się o samobójstwie, byli na niego wściekli. Danny czuł coś innego. Zastanawiał się, co mógł zrobić, żeby zapobiec tej tragedii.

Danny Goldberg w swojej książce wspomina interwencję zorganizowaną przez Courtney Love. Żona lidera Nirvany zaplanowała spotkanie i zaprosiła najbliższych Kurta. Zebranie dotyczyło pogłębiającej się depresji artysty i nadużywania narkotyków. 3 tygodnie wcześniej Cobain przedawkował leki, które zmieszał razem z alkoholem. Według Courtney Love to była pierwsza próba samobójcza. Kolejna miała miejsce dwa tygodnie później. Policja musiała przyjechać do domu muzyków. Kurt miał przy sobie broń, buteleczkę leków i zamknął się w pokoju.

Podczas wspomnianej interwencji zorganizowanej przez Love, Kurt uznał, że potrzebuje terapeuty, a nie odwyku i przystawał przy swojej decyzji. Artysta nalegał na spotkanie ze specjalistą. Ponadto twierdził, że skoro William Burroughs tworzył, a jednocześnie ćpał, to czemu on nie może? Kurt miał ponoć narzekać, że nie może zrezygnować z heroiny, bo inaczej nie udźwignie odpowiedzialności, która na niego spadła po tym, jak przylepiono mu łatkę największej gwiazdy rocka i głosu pokolenia.

Danny Goldberg rozpamiętuje, że rozmawiał z Kurtem przez telefon ostatni raz zaraz po powrocie do domu ze zorganizowanej interwencji. Wspomina, że było mu źle, że nie mógł wyciągnąć lidera Nirvany z depresji, pocieszyć go ani zmusić do poczucia, że jest jakaś nadzieja. Wierzył jedynie, że jeśli Kurt zrezygnuje z ćpania, będzie mógł myśleć trzeźwo i będzie skłonny do rozmowy. Niestety Danny już nigdy więcej nie miał okazji porozmawiać z Kurtem.

To, co działo się później wie już każdy. Kurt Cobain zgłosił się na odwyk w Los Angeles. Tam spędził także ostatnie chwile ze swoją córką, Frances Bean Cobain. Artysta uciekł z ośrodka po jednym dniu i wrócił do Seattle. Nikt nie mógł zlokalizować muzyka więc Love postanowiła zatrudnić prywatnego detektywa. Kobieta prosiła nawet swojego kolegę z zespołu, żeby upewnił się, czy Kurta nie ma w domu. Jednak nikt nie pomyślał wtedy, żeby sprawdzić przybudówkę, w której była szklarnia.

Zobacz także: >>Kurt Cobain chciał rozwiązać Nirvanę<<


Czytaj więcej…

25. rocznica śmierci Kurta Cobaina. Menadżer Nirvany wspomina …

3 tygodnie wcześniej Cobain przedawkował leki, które zmieszał razem z alkoholem. Według Courtney Love to była pierwsza próba samobójcza. Kolejna miała miejsce dwa tygodnie później. Policja musiała przyjechać do domu muzyków. Kurt miał przy sobie …

Źródło: Antyradio.pl

25 lat temu zmarł Kurt Cobain

Kurt Cobain w biografii autorstwa swojego menadżera jawi się jako ciepły, rodzinny człowiek. Miał doskonałe poczucie humoru, był miły dla ludzi, z którymi pracował. Zdarzało się jednak, że stawał się nieobliczalny (fot. Michel Linssen/Redferns/GettyImages) …

Źródło: TVP Info

Kurt Cobain: Ostatnie dni legendy! 25. rocznica śmierci lidera Nirvany

3 marca Kurt Cobain trafia do szpitala w Rzymie. Wstępna diagnoza to zapalenie oskrzeli i krtani. Do chorego artysty dołącza jego żona Courtney Love, wokalistka zespołu Hole. Tuż po jej przyjeździe okazuje się, że Cobain przedawkował leki i popił je sporą …

Źródło: RMF FM

25 lat temu zmarł Kurt Cobain. Właśnie ukazała się biografia lidera …

Kurt Cobain popełnił samobójstwo w swoim domu w Seattle 5 kwietnia 1994 roku, w wieku 27 lat. Zespół Nirvana miał wtedy na koncie trzy płyty studyjne, które sprzedały się na świecie w kilkudziesięciu milionach egzemplarzy. Pół roku po śmierci Cobaina …

Źródło: polsatnews.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *