24 marca: Dzień Pamięci i Modlitwy za Misjonarzy – Świadków …

24 marca: Dzień Pamięci i Modlitwy za Misjonarzy – Świadków ...

W czasie rządów junty wojskowej w Salwadorze arcybiskup Romero nawoływał polityków do wsparcia walki o prawa człowieka, angażował się w obronę obywateli. Wzywał do nawrócenia się tych, którzy dopuszczali się niesprawiedliwości, przemocy i korupcji, zwłaszcza osób bogatych, wpływowych, wojskowych i partyzantów. „W 1993 roku z inicjatywy Młodzieżowego Ruchu papieskich Dzieł Misyjnych ustanowiono dzień jego wspomnienia, jak również wszystkich tych, którzy zostali zabici za wiarę” – przypomina w rozmowie z Polskim Radiem Elżbieta Polkowska z Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary.

Zwraca również uwagę, że według informacji misyjnej Agencji Fides, w 2018 roku na świecie zginęło 40 misjonarzy, blisko dwa razy więcej niż w roku 2017. Większość z nich, bo aż 35 osób to księża. Pozostali zabici to 4 osoby świeckie i jeden kleryk.
Elżbieta Polkowska przypomina, że jednym z tragicznie zmarłych misjonarzy w ubiegłym roku był 33-letni ksiądz Juan Miguel Conteras García. Został zastrzelony 20 kwietnia 2018 roku w środkowo-zachodnim Meksyku, w kościele pod wezwaniem świętego ojca Pio, po odprawieniu mszy świętej.

Dzisiejsza niedziela przypomina o modlitwie za misjonarzy pracujących w szczególnie niebezpiecznych miejscach. Przede wszystkim w Afryce, gdzie w 2018 roku poniosło śmierć wielu misjonarzy.


Czytaj więcej…

24 marca: Dzień Pamięci i Modlitwy za Misjonarzy – Świadków …

24 marca obchodzimy Dzień Pamięci i Modlitwy za Misjonarzy – Świadków Wiary i Męczenników. Po raz pierwszy dzień ten został zaproponowany w 1993 r. przez młodzieżowy ruch Papieskich Dzieł Misyjnych we Włoszech na pamiątkę męczeńskiej śmierci …

Źródło: Misyjne.pl (komunikaty prasowe) (Blog)

HOROSKOP DZIENNY na NIEDZIELĘ 24 marca 2019 r …

HOROSKOP DZIENNY NA NIEDZIELĘ, 24.3.2019 r. Sprawdź horoskop NA DZIŚ i zobacz, co przepowiadają gwiazdy na 24 MARCA. Jaki to będzie dzień dla Twojego znaku zodiaku? Dowiedz się już teraz i przeczytaj nasz horoskop dzienny na NIEDZIELĘ.

Źródło: Nowa Trybuna Opolska

Kościół modli się za misjonarzy

W Kościele obchodzimy Dzień Pamięci i Modlitwy za Misjonarzy – Świadków Wiary i Męczenników. Został ustanowiony na pamiątkę śmierci biskupa San Salvadoru świętego Oskara Romero, którego zastrzelono 24 marca 1980 roku, podczas odprawiania …

Źródło: Radio Zachód

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *