10 maja Święto Pracownika Komunalnego. Kto o nim pamiętał?

10 maja Święto Pracownika Komunalnego. Kto o nim pamiętał?

Gospodarka komunalna – dział gospodarki narodowej, której celem jest zaspokojenie bieżących i nieprzerwanych potrzeb dla ludności w drodze świadczenia usług powszechnie dostępnych wynikających z zamieszkania ludności – taką definicje można przeczytać w Wikipedii.

Lista zawodów i czynności, które możemy zaliczyć do gospodarki komunalnej jest długa. Należą do niej usługi administracyjne, usługi społeczne, zaopatrzenie w energię elektryczną, ciepłownictwo, cmentarnictwo, transport publiczny, dbanie o stan infrastruktury transportowej, gospodarka wodna, gospodarka odpadami, gospodarowanie terenami zielonymi.

– W dniu 10 maja Gospodarka komunalna obchodzi w Polsce swoje święto. To dzięki pracownikom zatrudnionym w sektorze dostaw wody, gospodarowania ściekami, odpadami, zieleni i rekultywacji możemy żyć w czystości i zdrowiu. Gospodarka komunalna to istotna dziedzina gospodarki narodowej, w której pracuje kilkaset tysięcy Polaków. Praca w „komunalce” to odpowiedzialna służba w trosce o środowisko i o lepsze życie społeczności lokalnych – napisał Rafał Zimny prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego we Wronkach i dodał:

– Jako Prezes PK Wronki składam serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom naszej firmy, za zaangażowanie i codzienny wkład pracy aby żyło się mieszkańcom miło i w czystym otoczeniu, a zdrowa woda była zawsze w kranie. Pracujemy i czuwamy 365 dni w roku!

O życzeniach dla pracowników „komunalki” pamiętało jeszcze kilkudziesięciu wójtów i burmistrzów (tak przynajmniej można wnioskować z życzeń opublikowanych na stronach internetowych).

Co ciekawe 10 maja świętowany jest głównie w mniejszych gminach. Pamiętali o nim włodarze i szefowie przedsiębiorstw komunalnych m.in. z Witkowa, Dobryczy, Kępic, Bodzanowa, Turka, Szprotawy, Lewina Brzeskiego czy Koronowa.

Burmistrza Koronowa Stanisław Gliszczyński napisał:

– Z okazji Dnia Pracownika Gospodarki Komunalnej w imieniu własnym oraz mieszkańców gminy Lewin Brzeski pragnę złożyć wszystkim pracownikom komunalnym najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia, radości i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz zawodowym.

Niech w codziennej pracy towarzyszy Wam zadowolenie z dobrze wykonanych zadań oraz życzliwość społeczności lokalnych doceniających Waszą pracę.

Do życzeń przyłącza się także redakcja Portalu Samorządowego. Wszystkiego najlepszego!

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Czytaj więcej…

10 maja Święto Pracownika Komunalnego. Kto o nim pamiętał?

W dniu 10 maja Gospodarka komunalna obchodzi w Polsce swoje święto. To dzięki pracownikom zatrudnionym w sektorze dostaw wody, gospodarowania ściekami, odpadami, zieleni i rekultywacji możemy żyć w czystości i zdrowiu. Gospodarka komunalna …

Źródło: PortalSamorzadowy.pl

Tyle zarabiają kierowcy ciężarówek i busów. Mamy najnowsze dane …

Na wynagrodzenie truckera składa się jeszcze wiele innych elementów wynikających ze specyfiki zawodu. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając pracę „za kółkiem” oraz co może przynieść przyszłość, podpowiadają eksperci Ogólnopolskiego Centrum …

Źródło: Gazeta Pomorska

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *